The Ryman Football League Fixtures - January

Filter by:
  • Competition
    x
    League Competitions:
    Cup Competitions:
  • Team
    x

Thursday 1st January 2015

Ryman Premier

AFC Hornchurch vs Grays Athletic 15:00  
Bognor Regis Town vs Peacehaven & Telscombe 15:00  
Canvey Island vs Bury Town 15:00  
Dulwich Hamlet vs Leatherhead 15:00  
East Thurrock United vs Billericay Town 15:00  
Hampton & Richmond Borough vs Metropolitan Police 15:00  
Harrow Borough vs Hendon 15:00  
Leiston vs Witham Town 15:00  
Maidstone United vs Tonbridge Angels 15:00  
Margate vs Lewes 15:00  
VCD Athletic vs Kingstonian 15:00  
Wingate & Finchley vs Enfield Town 15:00  

Ryman North

Barkingside vs Heybridge Swifts 15:00  
Brentwood Town vs Redbridge 15:00  
Brightlingsea Regent vs Wroxham 15:00  
Great Wakering Rovers vs Romford 15:00  
Maldon & Tiptree vs Burnham Ramblers 15:00  
Needham Market vs AFC Sudbury 15:00  
Soham Town Rangers vs Dereham Town 15:00  
Thurrock vs Chatham Town 15:00  
Waltham Abbey vs Harlow Town 15:00  
Ware vs Cheshunt 15:00  

Ryman South

Burgess Hill Town vs Three Bridges 15:00  
Chipstead vs Whyteleafe 15:00  
East Grinstead Town vs Guernsey 15:00  
Herne Bay vs Faversham Town 15:00  
Horsham vs Worthing 15:00  
Hythe Town vs Hastings United 15:00  
Ramsgate vs Whitstable Town 15:00  
Redhill vs Merstham 15:00  
Sittingbourne vs Folkestone Invicta 15:00  
Tooting & Mitcham United vs Carshalton Athletic 15:00  
Walton Casuals vs Corinthian Casuals 15:00  

Saturday 3rd January 2015

Ryman Premier

AFC Hornchurch vs Leatherhead 15:00  
Billericay Town vs Margate 15:00  
Bury Town vs Maidstone United 15:00  
Enfield Town vs Canvey Island 15:00  
Grays Athletic vs Hampton & Richmond Borough 15:00  
Hendon vs East Thurrock United 15:00  
Kingstonian vs Bognor Regis Town 15:00  
Lewes vs Dulwich Hamlet 15:00  
Metropolitan Police vs VCD Athletic 15:00  
Peacehaven & Telscombe vs Leiston 15:00  
Tonbridge Angels vs Wingate & Finchley 15:00  
Witham Town vs Harrow Borough 15:00  

Ryman North

AFC Sudbury vs Ware 15:00  
Burnham Ramblers vs Waltham Abbey 15:00  
Chatham Town vs Aveley 15:00  
Cheshunt vs Barkingside 15:00  
Dereham Town vs Thurrock 15:00  
Harlow Town vs Great Wakering Rovers 15:00  
Heybridge Swifts vs Brightlingsea Regent 15:00  
Redbridge vs Soham Town Rangers 15:00  
Romford vs Maldon & Tiptree 15:00  
Thamesmead Town vs Brentwood Town 15:00  
Tilbury vs Needham Market 15:00  
Wroxham vs Cray Wanderers 15:00  

Ryman South

Carshalton Athletic vs Walton Casuals 15:00  
Corinthian Casuals vs Hythe Town 15:00  
Faversham Town vs Chipstead 15:00  
Folkestone Invicta vs Ramsgate 15:00  
Hastings United vs Burgess Hill Town 15:00  
Merstham vs Horsham 15:00  
South Park vs Guernsey 15:00  
Three Bridges vs Tooting & Mitcham United 15:00  
Walton & Hersham vs Herne Bay 15:00  
Whitstable Town vs Redhill 15:00  
Whyteleafe vs Sittingbourne 15:00  
Worthing vs East Grinstead Town 15:00  

Saturday 10th January 2015

Ryman Premier

AFC Hornchurch vs Wingate & Finchley 15:00  
Bognor Regis Town vs Bury Town 15:00  
Canvey Island vs Maidstone United 15:00  
Dulwich Hamlet vs Billericay Town 15:00  
Enfield Town vs Hendon 15:00  
Harrow Borough vs East Thurrock United 15:00  
Kingstonian vs Tonbridge Angels 15:00  
Leatherhead vs Metropolitan Police 15:00  
Leiston vs Margate 15:00  
Lewes vs Hampton & Richmond Borough 15:00  
Peacehaven & Telscombe vs Grays Athletic 15:00  
Witham Town vs VCD Athletic 15:00  

Ryman North

Aveley vs Redbridge 15:00  
Barkingside vs Wroxham 15:00  
Brentwood Town vs Needham Market 15:00  
Chatham Town vs Ware 15:00  
Cheshunt vs AFC Sudbury 15:00  
Dereham Town vs Heybridge Swifts 15:00  
Great Wakering Rovers vs Thurrock 15:00  
Harlow Town vs Burnham Ramblers 15:00  
Maldon & Tiptree vs Cray Wanderers 15:00  
Romford vs Brightlingsea Regent 15:00  
Thamesmead Town vs Tilbury 15:00  
Waltham Abbey vs Soham Town Rangers 15:00  

Ryman South

Burgess Hill Town vs South Park 15:00  
Carshalton Athletic vs Horsham 15:00  
Chipstead vs Tooting & Mitcham United 15:00  
Faversham Town vs Three Bridges 15:00  
Folkestone Invicta vs Whitstable Town 15:00  
Guernsey vs Corinthian Casuals 15:00  
Hastings United vs East Grinstead Town 15:00  
Herne Bay vs Sittingbourne 15:00  
Ramsgate vs Hythe Town 15:00  
Redhill vs Worthing 15:00  
Walton Casuals vs Merstham 15:00  
Whyteleafe vs Walton & Hersham 15:00  

Saturday 17th January 2015

Ryman Premier

Billericay Town vs Leatherhead 15:00  
Bury Town vs Kingstonian 15:00  
East Thurrock United vs Leiston 15:00  
Grays Athletic vs Lewes 15:00  
Hampton & Richmond Borough vs Harrow Borough 15:00  
Hendon vs Canvey Island 15:00  
Maidstone United vs AFC Hornchurch 15:00  
Margate vs Dulwich Hamlet 15:00  
Metropolitan Police vs Peacehaven & Telscombe 15:00  
Tonbridge Angels vs Enfield Town 15:00  
VCD Athletic vs Bognor Regis Town 15:00  
Wingate & Finchley vs Witham Town 15:00  

Ryman North

AFC Sudbury vs Maldon & Tiptree 15:00  
Brightlingsea Regent vs Waltham Abbey 15:00  
Burnham Ramblers vs Dereham Town 15:00  
Cray Wanderers vs Great Wakering Rovers 15:00  
Heybridge Swifts vs Aveley 15:00  
Needham Market vs Thamesmead Town 15:00  
Redbridge vs Chatham Town 15:00  
Soham Town Rangers vs Harlow Town 15:00  
Thurrock vs Cheshunt 15:00  
Tilbury vs Romford 15:00  
Ware vs Barkingside 15:00  
Wroxham vs Brentwood Town 15:00  

Ryman South

Corinthian Casuals vs Redhill 15:00  
East Grinstead Town vs Burgess Hill Town 15:00  
Horsham vs Herne Bay 15:00  
Hythe Town vs Carshalton Athletic 15:00  
Merstham vs Folkestone Invicta 15:00  
Sittingbourne vs Walton Casuals 15:00  
South Park vs Faversham Town 15:00  
Three Bridges vs Chipstead 15:00  
Tooting & Mitcham United vs Ramsgate 15:00  
Walton & Hersham vs Guernsey 15:00  
Whitstable Town vs Whyteleafe 15:00  
Worthing vs Hastings United 15:00  

Saturday 24th January 2015

Ryman Premier

Billericay Town vs Witham Town 15:00  
Bury Town vs Peacehaven & Telscombe 15:00  
East Thurrock United vs Bognor Regis Town 15:00  
Grays Athletic vs Harrow Borough 15:00  
Hampton & Richmond Borough vs Dulwich Hamlet 15:00  
Hendon vs Kingstonian 15:00  
Maidstone United vs Enfield Town 15:00  
Margate vs AFC Hornchurch 15:00  
Metropolitan Police vs Leiston 15:00  
Tonbridge Angels vs Leatherhead 15:00  
VCD Athletic vs Canvey Island 15:00  
Wingate & Finchley vs Lewes 15:00  

Ryman North

AFC Sudbury vs Great Wakering Rovers 15:00  
Brightlingsea Regent vs Dereham Town 15:00  
Burnham Ramblers vs Cheshunt 15:00  
Heybridge Swifts vs Waltham Abbey 15:00  
Needham Market vs Barkingside 15:00  
Redbridge vs Romford 15:00  
Soham Town Rangers vs Aveley 15:00  
Thurrock vs Harlow Town 15:00  
Tilbury vs Chatham Town 15:00  
Ware vs Thamesmead Town 15:00  
Wroxham vs Maldon & Tiptree 15:00  

Ryman South

Burgess Hill Town vs Sittingbourne 15:00  
Carshalton Athletic vs East Grinstead Town 15:00  
Chipstead vs Walton & Hersham 15:00  
Faversham Town vs Whitstable Town 15:00  
Folkestone Invicta vs South Park 15:00  
Guernsey vs Tooting & Mitcham United 15:00  
Hastings United vs Corinthian Casuals 15:00  
Herne Bay vs Worthing 15:00  
Ramsgate vs Three Bridges 15:00  
Redhill vs Hythe Town 15:00  
Walton Casuals vs Horsham 15:00  
Whyteleafe vs Merstham 15:00  

Sunday 25th January 2015

Ryman North

Cray Wanderers vs Brentwood Town 15:00  

Saturday 31st January 2015

Ryman Premier

AFC Hornchurch vs VCD Athletic 15:00  
Bognor Regis Town vs Billericay Town 15:00  
Canvey Island vs Tonbridge Angels 15:00  
Dulwich Hamlet vs Grays Athletic 15:00  
Enfield Town vs Metropolitan Police 15:00  
Harrow Borough vs Wingate & Finchley 15:00  
Kingstonian vs Maidstone United 15:00  
Leatherhead vs Bury Town 15:00  
Leiston vs Hampton & Richmond Borough 15:00  
Lewes vs East Thurrock United 15:00  
Peacehaven & Telscombe vs Hendon 15:00  
Witham Town vs Margate 15:00  

Ryman North

Aveley vs Cray Wanderers 15:00  
Barkingside vs Thurrock 15:00  
Brentwood Town vs AFC Sudbury 15:00  
Chatham Town vs Burnham Ramblers 15:00  
Cheshunt vs Brightlingsea Regent 15:00  
Dereham Town vs Tilbury 15:00  
Great Wakering Rovers vs Ware 15:00  
Harlow Town vs Heybridge Swifts 15:00  
Maldon & Tiptree vs Needham Market 15:00  
Romford vs Soham Town Rangers 15:00  
Thamesmead Town vs Wroxham 15:00  
Waltham Abbey vs Redbridge 15:00  

Ryman South

Three Bridges vs Guernsey 12:45  
Corinthian Casuals vs Carshalton Athletic 15:00  
East Grinstead Town vs Whyteleafe 15:00  
Horsham vs Redhill 15:00  
Hythe Town vs Faversham Town 15:00  
Merstham vs Hastings United 15:00  
Sittingbourne vs Ramsgate 15:00  
South Park vs Herne Bay 15:00  
Tooting & Mitcham United vs Burgess Hill Town 15:00  
Walton & Hersham vs Folkestone Invicta 15:00  
Whitstable Town vs Chipstead 15:00  
Worthing vs Walton Casuals 15:00  

Latest News