Lest We Forget

The Ryman Football League Fixtures - November

Filter by:
  • Competition
    x
    League Competitions:
    Cup Competitions:
  • Team
    x

Saturday 1st November 2014

Ryman North

Cheshunt vs Tilbury 15:00  
Great Wakering Rovers vs Redbridge 15:00  
Maldon & Tiptree vs Aveley 15:00  
Needham Market vs Burnham Ramblers 15:00  

Ryman South

Carshalton Athletic vs Ramsgate 15:00  
Corinthian Casuals vs Whitstable Town 15:00  
Herne Bay vs Tooting & Mitcham United 15:00  
Sittingbourne vs Chipstead 15:00  

The FA Trophy 14-15 - First Qualifying Round

AFC Hornchurch vs Harrow Borough 15:00  
Arlesey Town vs Wingate & Finchley 15:00  
Aylesbury United vs Merstham 15:00  
Barkingside vs Kingstonian 15:00  
Bedford Town vs Brightlingsea Regent 15:00  
Bognor Regis Town vs AFC Sudbury 15:00  
Brentwood Town vs Biggleswade Town 15:00  
Burgess Hill Town vs Chesham United 15:00  
Bury Town vs Hendon 15:00  
Canvey Island vs Leatherhead 15:00  
Cray Wanderers vs Faversham Town 15:00  
Dereham Town vs Enfield Town 15:00  
Dulwich Hamlet vs Chalfont St Peter 15:00  
Folkestone Invicta vs Thurrock 15:00  
Hampton & RB vs Grays Athletic 15:00  
Horsham vs Ware 15:00  
Hungerford town vs East Thurrock United 15:00  
Leiston vs Leigton Town 15:00  
Lewes vs Harlow Town 15:00  
Maidstone United vs Walton & Hersham 15:00  
Margate vs Slough Town 15:00  
Metropolitan Police vs Billericay Town 15:00  
Northwood vs Guernsey 15:00  
Royston Town vs Witham Town 15:00  
South Park vs Heybridge Swifts 15:00  
Thamesmead Town vs Three Bridges 15:00  
Uxbridge vs Hythe Town 15:00  
VCD Athletic vs Tonbridge Angels 15:00  
Walton Casuals vs Peacehaven & Telscombe 15:00  
Whyteleafe vs Dunstable Town 15:00  
Worthing vs Chatham Town 15:00  

Monday 3rd November 2014

Ryman Premier

Billericay Town P   P Maidstone United

Ryman North

The Robert Dyas League Cup 14-15 - Round Two

Billericay Town vs Brentwood Town 19:45  

Hertfordshire County Cup 14-15 - Round One

St Albans City vs Cheshunt 19:45  

Tuesday 4th November 2014

Ryman Premier

Harrow Borough vs Tonbridge Angels 19:45  
Leiston vs Lewes 19:45  
Wingate & Finchley vs Margate 19:45  
Witham Town vs Kingstonian 19:45  

Ryman North

Heybridge Swifts vs Romford 19:45  
Thurrock vs Maldon & Tiptree 19:45  
Waltham Abbey vs Needham Market 19:45  

Ryman South

Faversham Town vs Walton & Hersham 19:45  
Merstham vs South Park 19:45  
Sittingbourne vs Redhill 19:45  
Tooting & Mitcham United vs Chipstead 19:45  
Walton Casuals vs Three Bridges 19:45  

Sussex County Cup 14-15 - Round Two

Horsham vs Worthing 19:30  

Kent County Cup 14-15 - Round Two

Cray Wanderers vs Ramsgate 19:45  
Dover Athletic vs Folkestone Invicta 19:45  

Hertfordshire County Cup 14-15 - Round One

Ware vs Sun Sports 19:45  

Essex County Cup 14-15 - Round Three

Redbridge vs Takeley 19:45  

Wednesday 5th November 2014

The Robert Dyas League Cup 14-15 - Round One

Barkingside vs Thamesmead Town 19:45  
Grays Athletic vs Tilbury 19:45  

Sussex County Cup 14-15 - Round Two

Burgess Hill Town vs Peacehaven & Telscombe 19:30  

Saturday 8th November 2014

Ryman Premier

Bognor Regis Town vs Wingate & Finchley 15:00  
Bury Town vs Hampton & Richmond Borough 15:00  
Canvey Island vs Leiston 15:00  
Hendon vs Grays Athletic 15:00  
Kingstonian vs Harrow Borough 15:00  
Leatherhead vs Lewes 15:00  
Maidstone United P   P Dulwich Hamlet
Metropolitan Police vs Witham Town 15:00  
Peacehaven & Telscombe vs AFC Hornchurch 15:00  
Tonbridge Angels vs Billericay Town 15:00  
VCD Athletic vs Margate 15:00  

Ryman North

Aveley vs Wroxham 15:00  
Brightlingsea Regent vs Great Wakering Rovers 15:00  
Burnham Ramblers vs Barkingside 15:00  
Chatham Town vs Brentwood Town 15:00  
Dereham Town vs Maldon & Tiptree 15:00  
Harlow Town vs Needham Market 15:00  
Heybridge Swifts vs Thamesmead Town 15:00  
Redbridge vs AFC Sudbury 15:00  
Romford vs Cheshunt 15:00  
Soham Town Rangers vs Ware 15:00  
Tilbury vs Cray Wanderers 15:00  
Waltham Abbey vs Thurrock 15:00  

Ryman South

Guernsey vs Herne Bay 13:00  
Chipstead vs Redhill 15:00  
Faversham Town vs Hastings United 15:00  
Folkestone Invicta vs Walton Casuals 15:00  
Merstham vs Carshalton Athletic 15:00  
Ramsgate vs Horsham 15:00  
South Park vs Corinthian Casuals 15:00  
Three Bridges vs Sittingbourne 15:00  
Tooting & Mitcham United vs East Grinstead Town 15:00  
Walton & Hersham vs Hythe Town 15:00  
Whitstable Town vs Burgess Hill Town 15:00  
Whyteleafe vs Worthing 15:00  

The FA Cup 14-15 - FIRST Round

Hartlepool United vs East Thurrock United 15:00  
Stevenage Borough vs Maidstone United 15:00  

Monday 10th November 2014

Ryman Premier

Ryman North

Barkingside vs Chatham Town 15:00  
Aveley vs Cheshunt 19:45  

Tuesday 11th November 2014

Ryman Premier

Ryman North

Brightlingsea Regent vs Romford 19:45  
Dereham Town vs Wroxham 19:45  
Needham Market vs Redbridge 19:45  
Tilbury vs Thamesmead Town 19:45  
Ware vs Waltham Abbey 19:45  

Ryman South

Horsham vs Hastings United 19:30  
Chipstead vs Worthing 19:45  
Folkestone Invicta vs Corinthian Casuals 19:45  
Tooting & Mitcham United vs Hythe Town 19:45  

The Robert Dyas League Cup 14-15 - Round Two

AFC Sudbury vs Leiston 19:45  
Thurrock vs AFC Hornchurch 19:45  
Walton & Hersham vs Merstham 19:45  

Middlesex County Cup 14-15 - Round Two

Enfield Town vs Hanwell Town 19:45  
Staines Town vs Hendon 19:45  

Kent County Cup 14-15 - Round Two

Margate vs Herne Bay 19:45  
Sittingbourne vs Tonbridge Angels 19:45  

Saturday 15th November 2014

Ryman Premier

AFC Hornchurch vs Metropolitan Police 15:00  
Billericay Town vs VCD Athletic 15:00  
Dulwich Hamlet vs Tonbridge Angels 15:00  
East Thurrock United vs Maidstone United 15:00  
Grays Athletic vs Kingstonian 15:00  
Hampton & Richmond Borough vs Peacehaven & Telscombe 15:00  
Harrow Borough vs Leatherhead 15:00  
Leiston vs Hendon 15:00  
Lewes vs Bury Town 15:00  
Margate vs Bognor Regis Town 15:00  
Wingate & Finchley vs Canvey Island 15:00  
Witham Town vs Enfield Town 15:00  

Ryman North

AFC Sudbury vs Soham Town Rangers 15:00  
Barkingside vs Tilbury 15:00  
Brentwood Town vs Heybridge Swifts 15:00  
Cheshunt vs Redbridge 15:00  
Cray Wanderers vs Dereham Town 15:00  
Great Wakering Rovers vs Aveley 15:00  
Maldon & Tiptree vs Waltham Abbey 15:00  
Needham Market vs Chatham Town 15:00  
Thamesmead Town vs Harlow Town 15:00  
Thurrock vs Brightlingsea Regent 15:00  
Ware vs Romford 15:00  
Wroxham vs Burnham Ramblers 15:00  

Ryman South

Worthing vs Guernsey 12:45  
Burgess Hill Town vs Folkestone Invicta 15:00  
Carshalton Athletic vs Three Bridges 15:00  
Corinthian Casuals vs Ramsgate 15:00  
East Grinstead Town vs Whitstable Town 15:00  
Hastings United vs Walton & Hersham 15:00  
Herne Bay vs Whyteleafe 15:00  
Horsham vs Tooting & Mitcham United 15:00  
Hythe Town vs Chipstead 15:00  
Redhill vs South Park 15:00  
Sittingbourne vs Merstham 15:00  
Walton Casuals vs Faversham Town 15:00  

Monday 17th November 2014

Ryman Premier

Billericay Town vs Enfield Town 19:45  

Ryman North

Tuesday 18th November 2014

Ryman Premier

East Thurrock United vs Peacehaven & Telscombe 19:45  
Hampton & Richmond Borough vs Canvey Island 19:45  
Harrow Borough vs Bury Town 19:45  
Witham Town vs Hendon 19:45  

Ryman South

Burgess Hill Town vs Walton & Hersham 19:30  
Folkestone Invicta vs Worthing 19:45  
Merstham vs Guernsey 19:45  

The Robert Dyas League Cup 14-15 - Round Two

Margate vs Faversham Town 19:45  
Ramsgate vs Tonbridge Angels 19:45  
Redbridge vs Cheshunt 19:45  
Walton Casuals vs Kingstonian 19:45  
Whyteleafe vs Leatherhead 19:45  

Kent County Cup 14-15 - Round Two

Maidstone United vs Hythe Town 19:45  
Thamesmead Town vs Whitstable Town 19:45  

Essex County Cup 14-15 - Round Three

Tilbury vs Braintree Town 19:45  

Wednesday 19th November 2014

Ryman Premier

Saturday 22nd November 2014

Ryman Premier

AFC Hornchurch vs East Thurrock United 15:00  
Bognor Regis Town vs Canvey Island 15:00  
Bury Town vs Hendon 15:00  
Grays Athletic vs Billericay Town 15:00  
Hampton & Richmond Borough vs Margate 15:00  
Harrow Borough vs Dulwich Hamlet 15:00  
Kingstonian vs Enfield Town 15:00  
Leiston vs Wingate & Finchley 15:00  
Lewes vs Witham Town 15:00  
Metropolitan Police vs Maidstone United 15:00  
Peacehaven & Telscombe vs Leatherhead 15:00  
VCD Athletic vs Tonbridge Angels 15:00  

Ryman North

AFC Sudbury vs Cray Wanderers 15:00  
Barkingside vs Thamesmead Town 15:00  
Brightlingsea Regent vs Tilbury 15:00  
Burnham Ramblers vs Romford 15:00  
Cheshunt vs Maldon & Tiptree 15:00  
Dereham Town vs Chatham Town 15:00  
Great Wakering Rovers vs Needham Market 15:00  
Harlow Town vs Redbridge 15:00  
Heybridge Swifts vs Soham Town Rangers 15:00  
Thurrock vs Brentwood Town 15:00  
Waltham Abbey vs Aveley 15:00  
Ware vs Wroxham 15:00  

Ryman South

Guernsey vs Chipstead 13:00  
Burgess Hill Town vs Hythe Town 15:00  
East Grinstead Town vs Redhill 15:00  
Folkestone Invicta vs Three Bridges 15:00  
Hastings United vs Walton Casuals 15:00  
Herne Bay vs Carshalton Athletic 15:00  
Merstham vs Tooting & Mitcham United 15:00  
Ramsgate vs Whyteleafe 15:00  
Sittingbourne vs Corinthian Casuals 15:00  
South Park vs Horsham 15:00  
Walton & Hersham vs Whitstable Town 15:00  
Worthing vs Faversham Town 15:00  

Disability Cup 14-15 - Round One

Bury Town vs Charlton Athletic (Deaf) 18:30  

Sunday 23rd November 2014

Disability Cup 14-15 - Round One

Maidstone United (Platinum) vs Carshalton Athletic 14:00  

Monday 24th November 2014

Ryman Premier

Kingstonian vs Lewes 19:45  

Ryman South

Hastings United vs South Park 19:45  

Tuesday 25th November 2014

Ryman North

Dereham Town vs Barkingside 19:45  
Thamesmead Town vs Romford 19:45  
Thurrock vs Soham Town Rangers 19:45  
Ware vs Aveley 19:45  

Ryman South

Hythe Town vs Guernsey 19:45  
Redhill vs Folkestone Invicta 19:45  

The Robert Dyas League Cup 14-15 - Round Two

East Grinstead Town vs Peacehaven & Telscombe 19:30  
Brightlingsea Regent vs Witham Town 19:45  
Enfield Town vs Hendon 19:45  
Hampton & Richmond Borough vs Harlow Town 19:45  
Maidstone United vs Herne Bay 19:45  

Surrey County Cup 14-15 - Round One

Metropolitian Police vs Walton & Hersham 19:45  

Surrey County Cup 14-15 - Round Two

Merstham vs Beckenham Town 19:45  
Walton Casuals vs Corinthian Casuals 19:45  

Suffolk County Cup 14-15 - Quarter Finals

AFC Sudbury vs Mildenhall Town 19:45  
Leiston vs Walsham Le Willows 19:45  

Wednesday 26th November 2014

Ryman South

Worthing vs Tooting & Mitcham United 19:45  

The Robert Dyas League Cup 14-15 - Round Two

Burgess Hill Town vs Horsham 19:30  

Saturday 29th November 2014

Ryman Premier

AFC Hornchurch vs Lewes 15:00  
Billericay Town vs Leiston 15:00  
Canvey Island vs East Thurrock United 15:00  
Dulwich Hamlet vs Kingstonian 15:00  
Enfield Town vs Harrow Borough 15:00  
Hendon vs Metropolitan Police 15:00  
Leatherhead vs Bognor Regis Town 15:00  
Maidstone United vs VCD Athletic 15:00  
Margate vs Grays Athletic 15:00  
Tonbridge Angels vs Peacehaven & Telscombe 15:00  
Wingate & Finchley vs Hampton & Richmond Borough 15:00  
Witham Town vs Bury Town 15:00  

Ryman North

Aveley vs Dereham Town 15:00  
Brentwood Town vs Great Wakering Rovers 15:00  
Chatham Town vs Waltham Abbey 15:00  
Cray Wanderers vs Thurrock 15:00  
Maldon & Tiptree vs Barkingside 15:00  
Needham Market vs Ware 15:00  
Redbridge vs Heybridge Swifts 15:00  
Romford vs Harlow Town 15:00  
Soham Town Rangers vs Brightlingsea Regent 15:00  
Thamesmead Town vs Cheshunt 15:00  
Tilbury vs Burnham Ramblers 15:00  
Wroxham vs AFC Sudbury 15:00  

Ryman South

Carshalton Athletic vs Sittingbourne 15:00  
Chipstead vs Ramsgate 15:00  
Corinthian Casuals vs Worthing 15:00  
Faversham Town vs Folkestone Invicta 15:00  
Horsham vs East Grinstead Town 15:00  
Hythe Town vs Herne Bay 15:00  
Redhill vs Burgess Hill Town 15:00  
Three Bridges vs Merstham 15:00  
Tooting & Mitcham United vs Walton & Hersham 15:00  
Walton Casuals vs South Park 15:00  
Whitstable Town vs Hastings United 15:00  
Whyteleafe vs Guernsey 15:00  

Latest News