Cups

Preliminary Round

Preliminary Round Replays

First Qualifying Round

First Round Qualifying Replays

Second Qualifying Round

Second Round Qualifying Replays

Third Round Qualifying

Third Qualifying Round Replays

First Round Proper

First Round Proper Replays

Second Round Proper

Second Round Proper Replays

Third Round Proper

Third Round Proper Replays

Quarter Finals

Quarter Finals Replays

Sat 8 Oct
1
Aylesbury
3
Ware*
Sat 8 Oct
0
Sittingbourne*
2
Bury Town*
Sat 8 Oct
3
Maldon & Tiptree*
1
Great Wakering Rovers*
Sat 8 Oct
4
East Grinstead Town*
0
Three Bridges*
Sat 8 Oct
2
Witham Town*
1
Aveley*
Sat 8 Oct
0
Potters Bar Town
2
Horsham*
Sat 8 Oct
1
Thurrock*
2
Bowers & Pitsea*
Sat 8 Oct
3
Chipstead*
3
Kempston Rovers
Sat 8 Oct
4
Aylesbury United
1
Chatham Town*
Sat 8 Oct
1
Lewes*
1
Tilbury*
Sat 8 Oct
2
South Park*
0
Guernsey*
Sat 8 Oct
1
Whyteleafe*
3
Cheshunt*
Sat 8 Oct
1
Haringey Borough*
2
Hythe Town*
Sat 8 Oct
3
Dorking Wanderers*
6
Northwood
Sat 8 Oct
3
Wroxham*
0
Godalming Town*
Sat 8 Oct
0
Norwich United*
2
Tooting & Mitcham United*
Sat 8 Oct
0
Ramsgate*
3
Hastings United*
Sat 8 Oct
2
AFC Hornchurch*
3
Ashford Town (Middx)
Sat 8 Oct
1
Molesey*
3
Romford*
Sat 8 Oct
1
Brentwood Town*
2
Marlow
Sat 8 Oct
2
Corinthian-Casuals*
1
Thamesmead Town*
Sat 8 Oct
2
Brightlingsea Regent*
1
Dereham Town*
Sat 8 Oct
1
VCD Athletic*
1
Greenwich Borough*
Sat 8 Oct
0
Barton Rovers
1
Herne Bay*
Sat 8 Oct
1
Newcastle Town
3
Soham Town Rangers*
Wed 26 Oct
3
Cray Wanderers*
0
Carshalton Athletic*
Tue 11 Oct
2
Kempston Rovers
0
Chipstead*
Tue 11 Oct
0
Tilbury*
3
Lewes*
Tue 11 Oct
1
Greenwich Borough*
2
VCD Athletic*
Sat 29 Oct
5
Kidsgrove Athletic
3
Soham Town Rangers*
Sat 29 Oct
2
East Grinstead Town*
3
Phoenix Sports*
Sat 29 Oct
4
Hastings United*
0
Aylesbury United
Sat 29 Oct
3
Hythe Town*
2
Walton Casuals*
Sat 29 Oct
5
Burgess Hill Town*
1
Beaconsfield SYCOB
Sat 29 Oct
2
Leatherhead*
3
Chesham United
Sat 29 Oct
0
Waltham Abbey*
5
Merstham*
Sat 29 Oct
2
Hanwell Town
1
Bury Town*
Sat 29 Oct
2
Metropolitan Police*
6
Brightlingsea Regent*
Sat 29 Oct
2
Needham Market*
0
Wroxham*
Sat 29 Oct
4
Slough Town
1
Bognor Regis Town*
Sat 29 Oct
3
Worthing*
1
Kempston Rovers
Sat 29 Oct
4
AFC Sudbury*
0
Bowers & Pitsea*
Sat 29 Oct
3
Tonbridge Angels*
3
Ashford Town (Middx)
Sat 29 Oct
1
King's Langley
0
Heybridge Swifts*
Sat 29 Oct
5
Leiston*
0
Hendon*
Sat 29 Oct
1
VCD Athletic*
3
Ware*
Sat 29 Oct
3
Enfield Town*
2
Canvey Island*
Sat 29 Oct
2
Tooting & Mitcham United*
4
Dunstable Town
Sat 29 Oct
2
Billericay Town*
0
Maldon & Tiptree*
Sat 29 Oct
3
Chalfont St Peter
2
Corinthian-Casuals*
Sat 29 Oct
1
Cheshunt*
3
Folkestone Invicta*
Sat 29 Oct
1
Lowestoft Town*
2
Dulwich Hamlet*
Sat 29 Oct
1
Biggleswade Town
0
Witham Town*
Sat 29 Oct
3
Faversham Town*
4
South Park*
Sat 29 Oct
0
Uxbridge
1
Harlow Town*
Sat 29 Oct
2
Herne Bay*
2
Harrow Borough*
Sat 29 Oct
1
Staines Town*
4
Basingstoke Town
Sat 29 Oct
1
Cirencester Town
2
Havant & Waterlooville*
Sat 29 Oct
4
Cray Wanderers*
0
Marlow
Sun 30 Oct
1
Horsham*
3
Romford*
Sun 30 Oct
2
Kingstonian*
1
Lewes*
Sun 30 Oct
1
Grays Athletic*
1
Wingate & Finchley*
Tue 1 Nov
3
Harrow Borough*
0
Herne Bay*
Tue 1 Nov
1
Ashford Town (Middx)
4
Tonbridge Angels*
Tue 1 Nov
2
Wingate & Finchley*
0
Grays Athletic*
Sat 12 Nov
1
King's Langley
0
Enfield Town*
Sat 12 Nov
5
Havant & Waterlooville*
0
Billericay Town*
Sat 12 Nov
0
Chippenham Town
1
Leiston*
Sat 12 Nov
4
Dulwich Hamlet*
0
Chesham United
Sat 12 Nov
2
Folkestone Invicta*
3
North Leigh
Sat 12 Nov
1
Needham Market*
2
Harrow Borough*
Sat 12 Nov
1
Phoenix Sports*
3
Winchester City
Sat 12 Nov
1
Hastings United*
1
South Park*
Sat 12 Nov
4
AFC Sudbury*
0
Romford*
Sat 12 Nov
1
Kingstonian*
1
Tonbridge Angels*
Sat 12 Nov
0
Ware*
2
Wingate & Finchley*
Sun 13 Nov
1
Cray Wanderers*
2
Worthing*
Tue 15 Nov
1
Brightlingsea Regent*
1
Harlow Town*
Tue 15 Nov
0
Merstham*
3
Hythe Town*
Tue 15 Nov
2
Burgess Hill Town*
2
Chalfont St Peter
Tue 15 Nov
1
Tonbridge Angels*
2
Kingstonian*
Wed 16 Nov
3
South Park*
2
Hastings United*
Tue 22 Nov
2
Harlow Town*
1
Brightlingsea Regent*
Tue 22 Nov
1
Chalfont St Peter
1
Burgess Hill Town*
Burgess Hill Town win 7 - 8 on penalties.
Sat 26 Nov
4
Ebbsfleet United
2
Harrow Borough*
Sat 26 Nov
2
Slough Town
4
Wingate & Finchley*
Sat 26 Nov
1
King's Langley
3
AFC Sudbury*
Sat 26 Nov
1
Worthing*
1
Hemel Hempstead Town
Sat 26 Nov
1
Oxford City
2
South Park*
Sat 26 Nov
1
Leiston*
1
Eastbourne Borough
Sat 26 Nov
1
Havant & Waterlooville*
3
Harlow Town*
Sat 26 Nov
0
Winchester City
1
Dulwich Hamlet*
Sat 26 Nov
1
North Leigh
0
Kingstonian*
Sat 26 Nov
4
Hythe Town*
2
Bishop's Stortford
Sat 26 Nov
0
Burgess Hill Town*
3
Hitchin Town
Tue 29 Nov
0
Hemel Hempstead Town
1
Worthing*
Tue 6 Dec
2
Eastbourne Borough
2
Leiston*
Leiston win 3 - 5 on penalties.
Sat 10 Dec
1
Dagenham & Redbridge
2
Worthing*
Sat 10 Dec
2
Harlow Town*
0
Eastleigh
Sat 10 Dec
2
Dulwich Hamlet*
2
Royston Town
Sat 10 Dec
8
Welling United
1
Hythe Town*
Sat 10 Dec
2
Wealdstone
2
Wingate & Finchley*
Sat 10 Dec
2
AFC Sudbury*
1
Gosport Borough
Sat 10 Dec
1
South Park*
1
North Leigh
Sat 10 Dec
1
Bromley
1
Leiston*
Tue 13 Dec
3
Leiston*
5
Bromley
Tue 13 Dec
0
Royston Town
1
Dulwich Hamlet*
Tue 13 Dec
1
Wingate & Finchley*
2
Wealdstone
Tue 20 Dec
1
North Leigh
3
South Park*
Sat 14 Jan
2
Worthing*
2
Sutton United
Sat 14 Jan
1
Harlow Town*
2
York City
Sat 14 Jan
1
AFC Sudbury*
3
Macclesfield Town
Sat 14 Jan
1
Whitehawk
4
Dulwich Hamlet*
Sat 14 Jan
4
Tranmere Rovers
1
South Park*
Tue 24 Jan
3
Sutton United
2
Worthing*
Sat 4 Feb
0
Braintree Town
0
Dulwich Hamlet*
Tue 7 Feb
5
Dulwich Hamlet*
2
Braintree Town
Sat 25 Feb
2
Dulwich Hamlet*
2
Macclesfield Town
Tue 7 Mar
2
Macclesfield Town
0
Dulwich Hamlet*

*The Ryman Football League teams

The Ryman Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe