Fixtures

Saturday 1 April 2017

Premier Division

15:00
Billericay Town
vs
Leiston
15:00
Canvey Island
vs
Harrow Borough
15:00
Enfield Town
vs
Bognor Regis Town
15:00
Folkestone Invicta
vs
Metropolitan Police
15:00
Harlow Town
vs
Burgess Hill Town
15:00
Havant & Waterlooville
vs
Dulwich Hamlet
15:00
Hendon
vs
Tonbridge Angels
15:00
Kingstonian
vs
Leatherhead
15:00
Merstham
vs
Lowestoft Town
15:00
Staines Town
vs
Needham Market
15:00
Wingate & Finchley
vs
Grays Athletic
15:00
Worthing
vs
AFC Sudbury

North Division

15:00
Bowers & Pitsea
vs
Dereham Town
15:00
Brentwood Town
vs
Soham Town Rangers
15:00
Brightlingsea Regent
vs
AFC Hornchurch
15:00
Bury Town
vs
Thamesmead Town
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Wroxham
15:00
Norwich United
vs
Cheshunt
15:00
Phoenix Sports
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Thurrock
vs
Haringey Borough
15:00
Tilbury
vs
Romford
15:00
Waltham Abbey
vs
Heybridge Swifts
15:00
Ware
vs
Witham Town

South Division

15:00
Chipstead
vs
Horsham
15:00
Cray Wanderers
vs
Dorking Wanderers
15:00
East Grinstead Town
vs
Chatham Town
15:00
Godalming Town
vs
Hastings United
15:00
Herne Bay
vs
Greenwich Borough
15:00
Hythe Town
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Lewes
vs
Faversham Town
15:00
Molesey
vs
Three Bridges
15:00
Sittingbourne
vs
Whyteleafe
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
South Park
15:00
Walton Casuals
vs
Ramsgate

Sunday 2 April 2017

South Division

14:00
Guernsey
vs
Carshalton Athletic

Monday 3 April 2017

Premier Division

19:45
Kingstonian
vs
Burgess Hill Town

Tuesday 4 April 2017

Premier Division

19:45
Dulwich Hamlet
vs
Leatherhead
19:45
Merstham
vs
Leiston

North Division

19:45
Bowers & Pitsea
vs
VCD Athletic

South Division

19:30
East Grinstead Town
vs
South Park

Wednesday 5 April 2017

The Women's Cup Sponsored by Boux 16-17 - Final

19:30
Charlton Athletic
vs
Tottenham Hotspur
At Cheshunt FC

Friday 7 April 2017

North Division

19:45
Thurrock
vs
Witham Town

Saturday 8 April 2017

Premier Division

15:00
AFC Sudbury
vs
Bognor Regis Town
15:00
Billericay Town
vs
Enfield Town
15:00
Dulwich Hamlet
vs
Lowestoft Town
15:00
Folkestone Invicta
vs
Hendon
15:00
Harlow Town
vs
Grays Athletic
15:00
Harrow Borough
vs
Burgess Hill Town
15:00
Havant & Waterlooville
vs
Tonbridge Angels
15:00
Leiston
vs
Leatherhead
15:00
Merstham
vs
Wingate & Finchley
15:00
Metropolitan Police
vs
Needham Market
15:00
Staines Town
vs
Canvey Island
15:00
Worthing
vs
Kingstonian

North Division

15:00
Aveley
vs
Heybridge Swifts
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Thamesmead Town
15:00
Brentwood Town
vs
Haringey Borough
15:00
Brightlingsea Regent
vs
Romford
15:00
Bury Town
vs
Cheshunt
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Dereham Town
15:00
Norwich United
vs
VCD Athletic
15:00
Phoenix Sports
vs
Soham Town Rangers
15:00
Tilbury
vs
Wroxham
15:00
Waltham Abbey
vs
AFC Hornchurch
15:00
Ware
vs
Great Wakering Rovers

South Division

15:00
Chipstead
vs
Chatham Town
15:00
East Grinstead Town
vs
Ramsgate
15:00
Godalming Town
vs
Faversham Town
14:00
Guernsey
vs
Horsham
15:00
Herne Bay
vs
Dorking Wanderers
15:00
Hythe Town
vs
Whyteleafe
15:00
Lewes
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Molesey
vs
Greenwich Borough
15:00
Sittingbourne
vs
Carshalton Athletic
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Three Bridges
15:00
Walton Casuals
vs
South Park

Sunday 9 April 2017

South Division

15:00
Cray Wanderers
vs
Hastings United

Tuesday 11 April 2017

Premier Division

19:45
Leiston
vs
Harrow Borough
19:45
Merstham
vs
Dulwich Hamlet

London County Cup 16-17 - Semi Finals

19:45
Metropolitan Police
vs
Haringey Borough

Wednesday 12 April 2017

South Division

19:45
South Park
vs
Hastings United

The Alan Turvey Trophy sponsored by Robert Dyas 16-17 - Final

19:45
Billericay Town
vs
Tonbridge Angels
At Carshalton Athletic FC

Thursday 13 April 2017

Premier Division

19:45
Lowestoft Town
vs
Merstham

Friday 14 April 2017

Premier Division

15:00
Canvey Island
vs
Havant & Waterlooville

North Division

19:45
Witham Town
vs
Brightlingsea Regent

Saturday 15 April 2017

Premier Division

15:00
Bognor Regis Town
vs
Harlow Town
15:00
Burgess Hill Town
vs
Dulwich Hamlet
15:00
Enfield Town
vs
Folkestone Invicta
15:00
Grays Athletic
vs
Merstham
15:00
Hendon
vs
Metropolitan Police
15:00
Kingstonian
vs
Leiston
15:00
Leatherhead
vs
Billericay Town
15:00
Lowestoft Town
vs
Staines Town
15:00
Needham Market
vs
Harrow Borough
15:00
Tonbridge Angels
vs
AFC Sudbury
15:00
Wingate & Finchley
vs
Worthing

North Division

15:00
AFC Hornchurch
vs
Phoenix Sports
15:00
Cheshunt
vs
Aveley
15:00
Dereham Town
vs
Thurrock
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Brentwood Town
15:00
Haringey Borough
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Norwich United
vs
Heybridge Swifts
15:00
Romford
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Soham Town Rangers
vs
Tilbury
15:00
Thamesmead Town
vs
Waltham Abbey
15:00
VCD Athletic
vs
Bury Town
15:00
Wroxham
vs
Ware

South Division

15:00
Carshalton Athletic
vs
Lewes
15:00
Chatham Town
vs
Molesey
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Chipstead
15:00
Dorking Wanderers
vs
Hythe Town
14:00
Faversham Town
vs
Guernsey
15:00
Greenwich Borough
vs
Godalming Town
15:00
Hastings United
vs
Walton Casuals
15:00
Horsham
vs
Sittingbourne
15:00
Ramsgate
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
South Park
vs
Herne Bay
15:00
Three Bridges
vs
Cray Wanderers
15:00
Whyteleafe
vs
East Grinstead Town

Monday 17 April 2017

Premier Division

15:00
AFC Sudbury
vs
Needham Market
15:00
Billericay Town
vs
Canvey Island
15:00
Dulwich Hamlet
vs
Grays Athletic
15:00
Folkestone Invicta
vs
Tonbridge Angels
15:00
Harlow Town
vs
Enfield Town
15:00
Harrow Borough
vs
Hendon
15:00
Havant & Waterlooville
vs
Bognor Regis Town
15:00
Leiston
vs
Lowestoft Town
15:00
Merstham
vs
Kingstonian
15:00
Metropolitan Police
vs
Leatherhead
15:00
Staines Town
vs
Wingate & Finchley
12:00
Worthing
vs
Burgess Hill Town

North Division

15:00
Aveley
vs
AFC Hornchurch
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Brentwood Town
vs
Witham Town
15:00
Brightlingsea Regent
vs
Dereham Town
15:00
Bury Town
vs
Soham Town Rangers
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Heybridge Swifts
15:00
Norwich United
vs
Wroxham
15:00
Phoenix Sports
vs
Thamesmead Town
15:00
Thurrock
vs
Romford
15:00
Tilbury
vs
VCD Athletic
15:00
Waltham Abbey
vs
Haringey Borough
15:00
Ware
vs
Cheshunt

South Division

15:00
Chipstead
vs
Whyteleafe
15:00
Cray Wanderers
vs
Greenwich Borough
15:00
East Grinstead Town
vs
Three Bridges
15:00
Godalming Town
vs
Horsham
15:00
Guernsey
vs
Dorking Wanderers
15:00
Herne Bay
vs
Ramsgate
15:00
Hythe Town
vs
Chatham Town
15:00
Lewes
vs
Hastings United
15:00
Molesey
vs
South Park
15:00
Sittingbourne
vs
Faversham Town
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Carshalton Athletic
15:00
Walton Casuals
vs
Corinthian-Casuals

Saturday 22 April 2017

Premier Division

15:00
Bognor Regis Town
vs
Metropolitan Police
15:00
Burgess Hill Town
vs
Merstham
15:00
Canvey Island
vs
AFC Sudbury
15:00
Enfield Town
vs
Leiston
15:00
Grays Athletic
vs
Folkestone Invicta
15:00
Hendon
vs
Staines Town
15:00
Kingstonian
vs
Havant & Waterlooville
15:00
Leatherhead
vs
Harlow Town
15:00
Lowestoft Town
vs
Harrow Borough
15:00
Needham Market
vs
Billericay Town
15:00
Tonbridge Angels
vs
Worthing
15:00
Wingate & Finchley
vs
Dulwich Hamlet

North Division

15:00
AFC Hornchurch
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Cheshunt
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Dereham Town
vs
Tilbury
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Bury Town
15:00
Haringey Borough
vs
Norwich United
15:00
Heybridge Swifts
vs
Phoenix Sports
15:00
Romford
vs
Aveley
15:00
Soham Town Rangers
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Thamesmead Town
vs
Brentwood Town
15:00
VCD Athletic
vs
Ware
15:00
Witham Town
vs
Waltham Abbey
15:00
Wroxham
vs
Thurrock

South Division

15:00
Carshalton Athletic
vs
East Grinstead Town
15:00
Chatham Town
vs
Lewes
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Godalming Town
15:00
Dorking Wanderers
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Faversham Town
vs
Cray Wanderers
15:00
Greenwich Borough
vs
Guernsey
15:00
Hastings United
vs
Chipstead
15:00
Horsham
vs
Hythe Town
15:00
Ramsgate
vs
Molesey
15:00
South Park
vs
Sittingbourne
15:00
Three Bridges
vs
Walton Casuals
15:00
Whyteleafe
vs
Herne Bay

Tuesday 25 April 2017

The Ryman League Play Offs 16-17 - Ryman South Semi Finals

19:45
2nd Place
vs
5th Place
19:45
3rd Place
vs
4th Place

Wednesday 26 April 2017

The Ryman League Play Offs 16-17 - Ryman North Semi Finals

19:45
2nd Place
vs
5th Place
19:45
3rd Place
vs
4th Place

Thursday 27 April 2017

The Ryman League Play Offs 16-17 - Ryman Premier Semi Finals

19:45
2nd Place
vs
5th Place
19:45
3rd Place
vs
4th Place

Saturday 29 April 2017

The Ryman League Play Offs 16-17 - Ryman South Final

15:00
TBA
vs
TBA

Sunday 30 April 2017

The Ryman League Play Offs 16-17 - Ryman North Final

15:00
TBA
vs
TBA

Latest news

Terrors taking message to nation
Tooting & Mitcham United Terrors taking message to nation

Table-topping Tooting & Mitcham United are launching their own nationwide campaign to keep Non-League in the headlines and highlight the value of clubs to their communities across the country.

Coming home after landmark vote
Horsham Coming home after landmark vote

Horsham’s fans, players and officials are celebrating after their local council finally gave the Ryman League club's dreams for a new home the green light.

Get on your bike for charity!
General Get on your bike for charity!

Prostate Cancer UK are urging the fans, players and officials of the Ryman League to get on their bikes this summer to raise funds for the men's health charity.

The Ryman Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe