Fixtures

Sunday 1 October 2017

Premier Division

15:00
Wingate & Finchley
vs
Leiston

Monday 2 October 2017

North Division

19:45
Aveley
vs
Waltham Abbey

Tuesday 3 October 2017

Premier Division

19:45
Billericay Town
vs
Lowestoft Town
19:30
Burgess Hill Town
vs
Kingstonian
19:45
Dulwich Hamlet
vs
Harlow Town
19:45
Enfield Town
vs
Hendon
19:45
Harrow Borough
vs
Wingate & Finchley
19:45
Leiston
vs
Brightlingsea Regent
19:45
Merstham
vs
Folkestone Invicta
19:45
Metropolitan Police
vs
Dorking Wanderers
19:45
Thurrock
vs
Needham Market
19:45
Tonbridge Angels
vs
Margate
19:45
Tooting & Mitcham United
vs
Staines Town

North Division

19:45
AFC Hornchurch
vs
Grays Athletic
19:45
AFC Sudbury
vs
Maldon & Tiptree
19:45
Barking
vs
Haringey Borough
19:45
Brentwood Town
vs
Potters Bar Town
19:45
Bury Town
vs
Hertford Town
19:45
Dereham Town
vs
Mildenhall Town
19:45
Heybridge Swifts
vs
Romford
19:45
Norwich United
vs
Soham Town Rangers
19:45
Tilbury
vs
Canvey Island
19:45
Ware
vs
Cheshunt
19:45
Witham Town
vs
Bowers & Pitsea

South Division

19:45
Ashford United
vs
South Park
19:45
Chipstead
vs
Walton Casuals
19:45
Greenwich Borough
vs
Corinthian Casuals
19:45
Hastings United
vs
Carshalton Athletic
19:45
Herne Bay
vs
Sittingbourne
19:45
Hythe Town
vs
Thamesmead Town
19:45
Molesey
vs
East Grinstead Town
19:45
Ramsgate
vs
Faversham Town
19:45
Shoreham
vs
Horsham
19:45
VCD Athletic
vs
Whyteleafe

Wednesday 4 October 2017

Premier Division

19:45
Worthing
vs
Leatherhead

South Division

19:45
Cray Wanderers
vs
Phoenix Sports
19:45
Guernsey
vs
Lewes

Saturday 7 October 2017

Premier Division

15:00
Billericay Town
vs
Hendon
15:00
Burgess Hill Town
vs
Lowestoft Town
15:00
Dulwich Hamlet
vs
Needham Market
15:00
Enfield Town
vs
Margate
15:00
Harrow Borough
vs
Kingstonian
15:00
Leatherhead
vs
Harlow Town
15:00
Leiston
vs
Staines Town
15:00
Merstham
vs
Dorking Wanderers
15:00
Metropolitan Police
vs
Folkestone Invicta
15:00
Thurrock
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Tonbridge Angels
vs
Wingate & Finchley
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Worthing

The FA Trophy 17-18 - Preliminary Round

15:00
AFC Sudbury
vs
Aylesbury United
15:00
Ashford United
vs
Sittingbourne
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Dereham Town
15:00
Brentwood Town
vs
South Park
15:00
Cheshunt
vs
Herne Bay
15:00
Chipstead
vs
Barking
15:00
Corinthian Casuals
vs
AFC Dunstable
15:00
Cray Wanderers
vs
Horsham
15:00
East Grinstead Town
vs
Lewes
15:00
Egham Town
vs
Shoreham
15:00
Greenwich Borough
vs
Hanwell Town
15:00
Haringey Borough
vs
Whyteleafe
15:00
Heybridge Swifts
vs
Carshalton Athletic
15:00
Kempston Rovers
vs
Hythe Town
15:00
Northwood
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Phoenix Sports
vs
Chalfont St Peter
15:00
Potters Bar Town
vs
Tllbury
15:00
Ramsgate
vs
Bury Town
15:00
VCD Athletic
vs
Bedfont Town
15:00
Waltham Abbey
vs
Faversham Town
15:00
Walton Casuals
vs
Canvey Island

Tuesday 10 October 2017

South Division

19:45
Greenwich Borough
vs
Ramsgate

Saturday 14 October 2017

Premier Division

15:00
Brightlingsea Regent
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Dorking Wanderers
vs
Leiston
15:00
Folkestone Invicta
vs
Enfield Town
15:00
Harlow Town
vs
Harrow Borough
15:00
Hendon
vs
Tonbridge Angels
15:00
Kingstonian
vs
Billericay Town
15:00
Lowestoft Town
vs
Leatherhead
15:00
Margate
vs
Thurrock
15:00
Needham Market
vs
Burgess Hill Town
15:00
Staines Town
vs
Dulwich Hamlet
15:00
Wingate & Finchley
vs
Merstham
15:00
Worthing
vs
Metropolitan Police

North Division

15:00
AFC Hornchurch
vs
Bowers & Pitsea
15:00
AFC Sudbury
vs
Romford
15:00
Aveley
vs
Soham Town Rangers
15:00
Barking
vs
Mildenhall Town
15:00
Brentwood Town
vs
Cheshunt
15:00
Bury Town
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Dereham Town
vs
Potters Bar Town
15:00
Heybridge Swifts
vs
Haringey Borough
15:00
Norwich United
vs
Waltham Abbey
15:00
Tilbury
vs
Hertford Town
15:00
Ware
vs
Grays Athletic
15:00
Witham Town
vs
Canvey Island

South Division

15:00
Ashford United
vs
East Grinstead Town
15:00
Chipstead
vs
Thamesmead Town
15:00
Cray Wanderers
vs
Corinthian Casuals
15:00
Greenwich Borough
vs
South Park
15:00
Guernsey
vs
Carshalton Athletic
15:00
Hastings United
vs
Faversham Town
15:00
Herne Bay
vs
Walton Casuals
15:00
Hythe Town
vs
Whyteleafe
15:00
Molesey
vs
Phoenix Sports
15:00
Ramsgate
vs
Horsham
15:00
Shoreham
vs
Sittingbourne
15:00
VCD Athletic
vs
Lewes

Tuesday 17 October 2017

North Division

19:45
AFC Sudbury
vs
Aveley

Saturday 21 October 2017

Premier Division

15:00
Billericay Town
vs
Enfield Town
15:00
Dorking Wanderers
vs
Needham Market
15:00
Dulwich Hamlet
vs
Burgess Hill Town
15:00
Harlow Town
vs
Margate
15:00
Harrow Borough
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Kingstonian
vs
Wingate & Finchley
15:00
Leiston
vs
Folkestone Invicta
15:00
Merstham
vs
Lowestoft Town
15:00
Metropolitan Police
vs
Thurrock
15:00
Staines Town
vs
Leatherhead
15:00
Tonbridge Angels
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Worthing
vs
Hendon

North Division

15:00
Bowers & Pitsea
vs
Aveley
15:00
Canvey Island
vs
AFC Sudbury
15:00
Cheshunt
vs
Dereham Town
15:00
Grays Athletic
vs
Tilbury
15:00
Haringey Borough
vs
Norwich United
15:00
Hertford Town
vs
Brentwood Town
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Ware
15:00
Mildenhall Town
vs
Heybridge Swifts
15:00
Potters Bar Town
vs
Witham Town
15:00
Romford
vs
Bury Town
15:00
Soham Town Rangers
vs
AFC Hornchurch
15:00
Waltham Abbey
vs
Barking

South Division

15:00
Carshalton Athletic
vs
Ashford United
15:00
Corinthian Casuals
vs
Hastings United
15:00
East Grinstead Town
vs
Guernsey
15:00
Faversham Town
vs
VCD Athletic
15:00
Horsham
vs
Molesey
15:00
Lewes
vs
Herne Bay
15:00
Phoenix Sports
vs
Ramsgate
15:00
Sittingbourne
vs
Chipstead
15:00
South Park
vs
Shoreham
15:00
Thamesmead Town
vs
Cray Wanderers
15:00
Walton Casuals
vs
Hythe Town
15:00
Whyteleafe
vs
Greenwich Borough

Tuesday 24 October 2017

North Division

19:45
Cheshunt
vs
Mildenhall Town

Saturday 28 October 2017

North Division

15:00
AFC Sudbury
vs
Hertford Town
15:00
Aveley
vs
Norwich United
15:00
Barking
vs
Brentwood Town
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Bury Town
vs
Potters Bar Town
15:00
Canvey Island
vs
Haringey Borough
15:00
Dereham Town
vs
Grays Athletic
15:00
Heybridge Swifts
vs
AFC Hornchurch
15:00
Romford
vs
Ware
15:00
Waltham Abbey
vs
Tilbury
15:00
Witham Town
vs
Soham Town Rangers

South Division

15:00
Ashford United
vs
Whyteleafe
15:00
Carshalton Athletic
vs
Walton Casuals
15:00
Cray Wanderers
vs
VCD Athletic
15:00
Hastings United
vs
Chipstead
15:00
Herne Bay
vs
Shoreham
15:00
Horsham
vs
South Park
15:00
Hythe Town
vs
Greenwich Borough
15:00
Lewes
vs
Corinthian Casuals
15:00
Molesey
vs
Sittingbourne
15:00
Phoenix Sports
vs
East Grinstead Town
12:45
Ramsgate
vs
Guernsey

Sunday 29 October 2017

South Division

15:00
Thamesmead Town
vs
Faversham Town

Latest news

The Bostik League Show- with Saturday round up and Jake Robinson's Goal of the Season!
General The Bostik League Show- with Saturday round up and Jake Robinson's Goal of the Season!

Video highlights and interviews from Lowestoft Town v Worthing courtesy of Back Of The Net- and a wonder goal from Billericay Town's Jake Robinson- head up this weekend's round up

Bostik Matchday: Stuck in the middle with Amoo
Whyteleafe Bostik Matchday: Stuck in the middle with Amoo

The FA Cup comes to Whyteleafe- the competition and the ubiquitous tin foil and cardboard imitation. Erith Town came too.

Bostik to Bostik: Transfers for week ending 19th August 2017
Transfers Bostik to Bostik: Transfers for week ending 19th August 2017

Here are all of the Bostik to Bostik transfers for the last seven days, for your information.

The Bostik Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe