Fixtures

Tuesday 14 August 2018

Premier Division

Att. 502
Bognor Regis Town
3 - 1 Full time
Merstham
Att. 156
Brightlingsea Regent
0 - 2 Full time
Haringey Borough
Att. 226
Corinthian Casuals
1 - 3 Full time
Folkestone Invicta
Att. 475
Dorking Wanderers
2 - 0 Full time
Margate
Att. 459
Enfield Town
2 - 1 Full time
Bishop's Stortford
Att. 180
Harlow Town
1 - 1 Full time
Burgess Hill Town
Att. 204
Potters Bar Town
3 - 0 Full time
Kingstonian
Att. 552
Tonbridge Angels
0 - 0 Full time
Lewes
Att. 142
Wingate & Finchley
1 - 1 Full time
AFC Hornchurch

Kent Senior Cup 18-19 - Round One

Att. 207
Ashford United
3 - 3 Full time
Thamesmead Town
Thamesmead Town win 7 - 8 on penalties.
19:45
Faversham Town
2 - 2 Full time
Greenwich Borough
Faversham Town win 4 - 1 on penalties.

The Emirates FA Cup 18-19 - Extra Preliminary Round Replays

Att. 61
Bedfont Sports
2 - 1 Full time
Little Common

Wednesday 15 August 2018

Premier Division

19:45
Leatherhead
vs
Whitehawk

Kent Senior Cup 18-19 - Round One

19:45
Cray Wanderers
vs
Ramsgate

The Emirates FA Cup 18-19 - Extra Preliminary Round Replays

19:45
Whitstable Town
vs
Deal Town

Saturday 18 August 2018

Premier Division

15:00
Bognor Regis Town
vs
Bishop's Stortford
15:00
Brightlingsea Regent
vs
Margate
15:00
Carshalton Athletic
vs
Kingstonian
15:00
Corinthian Casuals
vs
Merstham
15:00
Dorking Wanderers
vs
Lewes
15:00
Enfield Town
vs
AFC Hornchurch
15:00
Harlow Town
vs
Worthing
15:00
Leatherhead
vs
Haringey Borough
15:00
Potters Bar Town
vs
Whitehawk
15:00
Tonbridge Angels
vs
Burgess Hill Town
15:00
Wingate & Finchley
vs
Folkestone Invicta

North Division

15:00
AFC Sudbury
vs
Heybridge Swifts
15:00
Barking
vs
Witham Town
15:00
Basildon United
vs
Mildenhall Town
15:00
Bury Town
vs
Romford
15:00
Dereham Town
vs
Coggeshall Town
15:00
Grays Athletic
vs
Canvey Island
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Felixstowe & Walton Utd
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Brentwood Town
15:00
Soham Town Rangers
vs
Tilbury

South Central Division

15:00
Chipstead
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
FC Romania
vs
Northwood
15:00
Hanwell Town
vs
Bedfont Sports
15:00
Hayes & Yeading United
vs
Egham Town
15:00
Hertford Town
vs
Chalfont St Peter
15:00
Molesey
vs
Bracknell Town
15:00
South Park
vs
Uxbridge
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Marlow
15:00
Waltham Abbey
vs
Cheshunt
15:00
Westfield
vs
Ware

South East Division

13:00
Guernsey
vs
Ashford United
15:00
Haywards Heath
vs
VCD Athletic
15:00
Herne Bay
vs
Whyteleafe
15:00
Hythe Town
vs
East Grinstead Town
15:00
Phoenix Sports
vs
Three Bridges
15:00
Ramsgate
vs
Hastings United
15:00
Sevenoaks Town
vs
Horsham
15:00
Sittingbourne
vs
Greenwich Borough

Sunday 19 August 2018

South East Division

15:00
Cray Wanderers
vs
Whitstable Town
14:00
Thamesmead Town
vs
Faversham Town

Monday 20 August 2018

The Velocity Trophy 18-19 - Preliminary Round

19:45
Aveley
vs
Hanwell Town

Tuesday 21 August 2018

The Velocity Trophy 18-19 - Round One

19:45
Ashford Town (Middx)
vs
Hayes & Yeading United
19:45
Canvey Island
vs
Enfield Town
19:45
Harlow Town
vs
Potters Bar Town

The Velocity Trophy 18-19 - Preliminary Round

19:45
Bowers & Pitsea
vs
Waltham Abbey
At Aveley FC
19:45
Bracknell Town
vs
Kingstonian
19:45
Corinthian Casuals
vs
Westfield
19:45
Haywards Heath
vs
Horsham
19:45
Mildenhall Town
vs
Heybridge Swifts
19:45
Soham Town Rangers
vs
Uxbridge
19:45
Ware
vs
Romford
19:45
Whitehawk
vs
Three Bridges
19:45
Whyteleafe
vs
Bedfont Sports

Kent Senior Cup 18-19 - Round One

19:45
Folkestone Invicta
vs
Sevenoaks Town
19:45
Hythe Town
vs
Margate
19:45
Phoenix Sports
vs
Herne Bay
19:45
Tonbridge Angels
vs
Sittingbourne
19:45
Whitstable Town
vs
VCD Athletic

Wednesday 22 August 2018

The Velocity Trophy 18-19 - Preliminary Round

19:45
FC Romania
vs
AFC Sudbury

Friday 24 August 2018

Premier Division

19:45
Kingstonian
vs
Dorking Wanderers

The Emirates FA Cup 18-19 - Preliminary Round

19:45
Bowers & Pitsea
vs
Barking
At Aveley FC
19:45
Coggeshall Town
vs
Witham Town

Saturday 25 August 2018

Premier Division

15:00
AFC Hornchurch
vs
Bognor Regis Town
15:00
Bishop's Stortford
vs
Leatherhead
15:00
Burgess Hill Town
vs
Enfield Town
15:00
Folkestone Invicta
vs
Harlow Town
15:00
Margate
vs
Tonbridge Angels
15:00
Merstham
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Whitehawk
vs
Wingate & Finchley

South Central Division

15:00
Bedfont Sports
P - P
FC Romania

South East Division

15:00
Whitstable Town
vs
Haywards Heath

The Emirates FA Cup 18-19 - Preliminary Round

15:00
AFC Sudbury
vs
Mildenhall Town
15:00
Arundel
vs
Herne Bay
15:00
Ashford United
vs
Horsham YMCA
15:00
Aveley
vs
Potters Bar Town
15:00
Balham
vs
Thamesmead Town
15:00
Beaconsfield Town
vs
Uxbridge
15:00
Bedford Town
vs
Dereham Town
15:00
Biggleswade
vs
Soham Town Rangers
15:00
Brentwood Town
vs
Sporting Bengal
15:00
Brimscombe & Thrupp
vs
Hayes & Yeading United
15:00
Carshalton Athletic
vs
Horsham
15:00
Chalfont St Peter
vs
London Lions
15:00
Cheshunt
vs
Canvey Island
15:00
Chipstead
vs
Corinthian
15:00
Cray Wanderers
vs
Rusthall
15:00
East Grinstead Town
vs
South Park
15:00
Faversham Town
vs
Hackney Wick
15:00
Felixstowe & Walton Utd
vs
Walthamstow
15:00
Great Wakering Rovers
vs
TBA
15:00
Greenwich Borough
vs
Lancing
15:00
Haringey Borough
vs
TBA
15:00
Hastings United
vs
VCD Athletic
15:00
Haverhill Rovers
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Hertford Town
vs
Tilbury
15:00
Heybridge Swifts
vs
West Essex
15:00
Hythe Town
vs
TBA
15:00
Kidlington
vs
Marlow
15:00
Molesey
vs
Lewes
15:00
Northwood
vs
Longlevens
15:00
Ramsgate
vs
Chatham Town
15:00
Sevenoaks Town
vs
TBA
15:00
Sittingbourne
vs
Bearsted
15:00
TBA
vs
Grays Athletic
15:00
TBA
vs
Ware
15:00
TBA
vs
Westfield
15:00
Three Bridges
vs
Phoenix Sports
15:00
Waltham Abbey
vs
Bury Town
15:00
Whyteleafe
vs
TBA

Sunday 26 August 2018

The Emirates FA Cup 18-19 - Preliminary Round

15:00
Cray Valley
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
Romford
vs
Baldock Town

Monday 27 August 2018

Premier Division

15:00
Brightlingsea Regent
vs
AFC Hornchurch
15:00
Carshalton Athletic
vs
Leatherhead
15:00
Dorking Wanderers
vs
Merstham
15:00
Folkestone Invicta
vs
Tonbridge Angels
15:00
Harlow Town
vs
Bishop's Stortford
15:00
Kingstonian
vs
Corinthian Casuals
15:00
Lewes
vs
Bognor Regis Town
15:00
Potters Bar Town
vs
Haringey Borough
15:00
Whitehawk
vs
Margate
15:00
Wingate & Finchley
vs
Enfield Town
15:00
Worthing
vs
Burgess Hill Town

North Division

15:00
Aveley
vs
Grays Athletic
15:00
Basildon United
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Brentwood Town
vs
Barking
15:00
Bury Town
vs
Soham Town Rangers
15:00
Coggeshall Town
vs
Witham Town
15:00
Dereham Town
vs
Felixstowe & Walton Utd
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Heybridge Swifts
15:00
Mildenhall Town
vs
AFC Sudbury

South Central Division

15:00
Bedfont Sports
vs
Hayes & Yeading United
15:00
Bracknell Town
vs
FC Romania
15:00
Cheshunt
vs
Ware
15:00
Egham Town
vs
Westfield
15:00
Marlow
vs
Chalfont St Peter
15:00
Molesey
vs
South Park
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Chipstead
15:00
Uxbridge
vs
Northwood
15:00
Waltham Abbey
vs
Hertford Town

South East Division

15:00
Ashford United
vs
Faversham Town
15:00
East Grinstead Town
vs
Whyteleafe
15:00
Greenwich Borough
vs
VCD Athletic
15:00
Horsham
vs
Haywards Heath
15:00
Hythe Town
vs
Herne Bay
15:00
Phoenix Sports
vs
Thamesmead Town
15:00
Ramsgate
vs
Whitstable Town
15:00
Sevenoaks Town
vs
Hastings United
15:00
Sittingbourne
vs
Cray Wanderers
15:00
Three Bridges
vs
Guernsey

Tuesday 28 August 2018

North Division

19:45
Bowers & Pitsea
vs
Canvey Island
At Aveley FC
15:00
Romford
vs
Tilbury

South Central Division

19:45
Hanwell Town
vs
Ashford Town (Middx)

Latest news

Two Hawks- and Two Blues
Transfers Two Hawks- and Two Blues

Double signings for Harlow and Brentwood

Mackerel Men hit the summit!
Premier Division Mackerel Men hit the summit!

Worthing take top spot- and a preview of tonight’s Premier Division action

Thamesmead like them, and hope they care!
Thamesmead Town Thamesmead like them, and hope they care!

Mead try to tempt the Millwall masses!

The Bostik Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe