Fixtures

Sunday 14 February 2016

Division South

15:00
Guernsey
vs
Faversham Town

Monday 15 February 2016

Premier Division

19:45
Farnborough
vs
Billericay Town

Division North

 
19:45
Barkingside
vs
Waltham Abbey
19:45
Thamesmead Town
vs
Maldon & Tiptree

Tuesday 16 February 2016

Premier Division

19:45
Brentwood Town
vs
Leiston
19:45
Dulwich Hamlet
P - P
Wingate & Finchley
19:45
East Thurrock United
vs
Metropolitan Police
19:45
Staines Town
vs
VCD Athletic

Division North

 
19:45
Haringey Borough
vs
Aveley
At Tilbury FC
19:45
Witham Town
vs
Thurrock
19:45
Wroxham
vs
Tilbury

Division South

19:45
Chipstead
vs
Ramsgate
19:45
Corinthian-Casuals
vs
Walton Casuals
19:30
East Grinstead Town
vs
Sittingbourne
19:45
Hythe Town
vs
Hastings United
19:45
Molesey
vs
Tooting & Mitcham United
19:45
Three Bridges
vs
Dorking Wanderers

The Alan Turvey Trophy sponsored by Robert Dyas 15-16 - Quarter Finals

19:45
Enfield Town
vs
Wingate & Finchley

London County Cup 15-16 - Round Two

19:45
Harrow Borough
vs
Beckenham Town

Surrey County Cup 15-16 - Quarter Finals

19:45
Whyteleafe
vs
Tooting & Mitcham United

Sussex County Cup 15-16 - Quarter Finals

19:45
Bognor Regis Town
vs
Burgess Hill Town

Wednesday 17 February 2016

Premier Division

19:45
Grays Athletic
vs
Tonbridge Angels

Saturday 20 February 2016

Premier Division

15:00
Brentwood Town
vs
Dulwich Hamlet
15:00
East Thurrock United
vs
Bognor Regis Town
15:00
Farnborough
vs
Leiston
15:00
Hampton & Richmond Borough
vs
Needham Market
15:00
Harrow Borough
vs
Canvey Island
15:00
Kingstonian
vs
Tonbridge Angels
15:00
Leatherhead
vs
Billericay Town
15:00
Lewes
vs
Grays Athletic
15:00
Metropolitan Police
vs
Burgess Hill Town
15:00
Staines Town
vs
Enfield Town
15:00
VCD Athletic
vs
Hendon
15:00
Wingate & Finchley
vs
Merstham

Division North

15:00
AFC Hornchurch
vs
Wroxham
15:00
Aveley
vs
Soham Town Rangers
15:00
Barkingside
vs
Witham Town
15:00
Brightlingsea Regent
vs
Phoenix Sports
15:00
Bury Town
vs
Cray Wanderers
15:00
Dereham Town
vs
Harlow Town
15:00
Haringey Borough
vs
AFC Sudbury
15:00
Heybridge Swifts
vs
Tilbury
15:00
Redbridge
vs
Romford
15:00
Thamesmead Town
vs
Cheshunt
15:00
Thurrock
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Waltham Abbey
vs
Maldon & Tiptree

Division South

15:00
Chatham Town
vs
Walton & Hersham
15:00
Chipstead
vs
Guernsey
15:00
Faversham Town
vs
Folkestone Invicta
15:00
Hastings United
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Herne Bay
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Hythe Town
vs
East Grinstead Town
15:00
Molesey
vs
Dorking Wanderers
15:00
Ramsgate
vs
Peacehaven & Telscombe
15:00
Sittingbourne
vs
Three Bridges
15:00
South Park
vs
Worthing
15:00
Walton Casuals
vs
Whitstable Town
15:00
Whyteleafe
vs
Carshalton Athletic

Monday 22 February 2016

Premier Division

19:45
Hendon
vs
Leatherhead

Division North

19:45
Aveley
vs
Wroxham

Tuesday 23 February 2016

Premier Division

19:45
Billericay Town
vs
Lewes
19:45
Brentwood Town
vs
Grays Athletic
19:45
Hampton & Richmond Borough
vs
VCD Athletic
19:45
Merstham
vs
Metropolitan Police

Division North

19:45
Bury Town
vs
Thurrock
19:45
Haringey Borough
vs
Romford
19:45
Maldon & Tiptree
vs
Dereham Town
19:45
Soham Town Rangers
vs
Harlow Town
19:45
Witham Town
vs
Brightlingsea Regent

Division South

19:45
Chatham Town
vs
Herne Bay
19:45
Folkestone Invicta
vs
Whyteleafe
19:45
Three Bridges
vs
Hastings United

Essex County Cup 15-16 - Quarter Finals

19:45
Redbridge
vs
Tilbury

London County Cup 15-16 - Quarter Finals

19:45
Dulwich Hamlet
vs
London Bari

Wednesday 24 February 2016

Sussex County Cup 15-16 - Semi Finals

19:45
Worthing
vs
Whitehawk
At Sussex FA, Lancing

Saturday 27 February 2016

Premier Division

15:00
Burgess Hill Town
vs
Brentwood Town
15:00
Canvey Island
vs
Lewes
15:00
Dulwich Hamlet
vs
East Thurrock United
15:00
Enfield Town
vs
VCD Athletic
15:00
Grays Athletic
vs
Metropolitan Police
15:00
Hendon
vs
Staines Town
15:00
Leiston
vs
Leatherhead
15:00
Merstham
vs
Farnborough
15:00
Needham Market
vs
Kingstonian
15:00
Tonbridge Angels
vs
Hampton & Richmond Borough

Division North

15:00
AFC Sudbury
vs
Redbridge
15:00
Cheshunt
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Cray Wanderers
vs
Waltham Abbey
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Thamesmead Town
15:00
Harlow Town
vs
Aveley
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Bury Town
15:00
Phoenix Sports
vs
Thurrock
15:00
Romford
vs
Dereham Town
15:00
Soham Town Rangers
vs
AFC Hornchurch
15:00
Tilbury
vs
Barkingside
15:00
Witham Town
vs
Heybridge Swifts
15:00
Wroxham
vs
Haringey Borough

Division South

15:00
Carshalton Athletic
vs
Ramsgate
15:00
Corinthian-Casuals
vs
South Park
15:00
Dorking Wanderers
vs
Chatham Town
15:00
East Grinstead Town
vs
Walton Casuals
15:00
Folkestone Invicta
vs
Chipstead
15:00
Guernsey
vs
Hastings United
15:00
Peacehaven & Telscombe
vs
Herne Bay
15:00
Three Bridges
vs
Whyteleafe
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Sittingbourne
15:00
Walton & Hersham
vs
Hythe Town
15:00
Whitstable Town
vs
Faversham Town
15:00
Worthing
vs
Molesey

The FA Trophy 15-16 - Fourth Round Proper

15:00
Bognor Regis Town
vs
TBA

Sunday 28 February 2016

The Ryman Veterans Cup 15-16 - Round Two

14:00
Aveley
vs
Bury Town

Monday 29 February 2016

Premier Division

19:45
Farnborough
vs
East Thurrock United
19:45
Hendon
vs
Lewes

The Alan Turvey Trophy sponsored by Robert Dyas 15-16 - Semi Finals

19:45
Kingstonian
vs
TBA
 

Latest news

Saturday's Ryman Premier action review
General Saturday's Ryman Premier action review

Dropped points by Hampton & Richmond Borough and Dulwich Hamlet have left the Ryman League's Premier Division title race wide open, writes Pitchero's Steve Whitney.

Saturday's Transfer List
General Saturday's Transfer List

Confirmed player movements registered with the Ryman League from Sunday 7 February to 11am on Saturday 13 February 2016.

Drax is back for survival mission
Staines Town Drax is back for survival mission

Former Maidenhead United and Yeading boss Johnson Hippolyte is targeting Ryman Premier survival after being unveiled as the new manager of Staines Town.

 

The Ryman Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe