Results

Sunday 30 September 2018

The FA Trophy 18-19 - Extra Preliminary Round

Att. 107
Romford
  • Danny Cossington 29'
  • Khadean Campbell 71'
2 - 3 Full time
Great Wakering Rovers

Saturday 29 September 2018

Premier Division

Att. 368
Burgess Hill Town
0 - 3 Full time
AFC Hornchurch
  • Nathan Cooper 30'
  • Sean Marks 39'
  • Lewwis Spence 64'
Att. 278
Corinthian-Casuals
  • Gabriel Odunaike 62'
1 - 6 Full time
Enfield Town
  • Bilal Sayoud 26'
  • Daniel Rumens 44'
  • Billy Bricknell 57'
  • Sam Youngs 67'
  • Billy Bricknell 70' (Pen)
  • Sam Chaney 73'
Att. 416
Folkestone Invicta
  • Ian Draycott 45'
  • Kane Rowland 90'
  • Joshua Vincent 90' (Sent Off)
2 - 3 Full time
Brightlingsea Regent
  • Harvey Hodd 23'
  • Harvey Hodd 44'
  • Amar Lewis 54'
  • Harvey Hodd 90' (Sent Off)
Att. 170
Harlow Town
0 - 1 Full time
Dorking Wanderers
  • Luke Moore 16'
Att. 530
Margate
0 - 1 Full time
Haringey Borough
  • Georgios Aresti 58'
Att. 251
Merstham
  • Fabio Camacho Saraiva 86'
  • Walter Figueira 89'
2 - 0 Full time
Carshalton Athletic
Att. 218
Potters Bar Town
  • Eoin Casey 11'
  • Keagan Cole 44'
2 - 2 Full time
Bognor Regis Town
  • Daniel Smith 48'
  • Harvey Whyte 77'
Att. 517
Tonbridge Angels
  • Adem Ramadan 72'
  • Arthur Lee 88'
2 - 3 Full time
Bishop's Stortford
  • Johnville Renee 0' (Sent Off)
  • Ryan Charles 6'
  • Jake Cass 45'
  • Jake Cass 60'
Att. 404
Whitehawk
  • Reece Hallard 85'
1 - 1 Full time
Kingstonian
  • Elliott Buchanan 62'
Att. 151
Wingate & Finchley
0 - 1 Full time
Lewes
  • James Hammond 58'
Att. 906
Worthing
  • William Miles 85' (Sent Off)
  • Callum Kealy 88'
1 - 1 Full time
Leatherhead
  • Travis Gregory 35'
  • Thomas Cooney 90' (Sent Off)

North Division

Att. 147
Dereham Town
0 - 3 Full time
Basildon United
  • Brian Moses 8'
  • Eljay Worrell 53'
  • Brian Moses 58'
Att. 206
Soham Town Rangers
  • Jack Mochalski 61'
  • Lloyd Groves 90' (Sent Off)
1 - 3 Full time
Mildenhall Town
  • Thomas Debenham 16'
  • Abouhadje Kouassi 51'
  • John Sands 77'
  • Panayiotis Boxer 90' (Sent Off)

South Central Division

Att. 75
Chipstead
0 - 3 Full time
Westfield
  • Daryl Cooper-Smith 58'
  • Aaron Watson 84'
  • William Efambe 87'
Att. 155
Hertford Town
  • George Lutaaya 3'
  • Elliot Bailey 32'
  • George Lutaaya 40'
  • Elliot Bailey 49'
4 - 1 Full time
South Park
  • Sebastian Osei-Obengo 28'
Att. 137
Northwood
  • James Ewington 37'
  • James Ewington 85'
2 - 2 Full time
Ware
  • Ben Hart 62'
  • Junior Brown 77' (Pen)

South East Division

Att. 362
Faversham Town
  • Matthew Bourne 65'
1 - 2 Full time
Whitstable Town
  • Louis Sprosen 12'
  • Stephen Smith 48'
Att. 531
Guernsey
  • William Fazakerley 13'
  • Matthew Loaring 17'
  • Matthew Loaring 58'
3 - 5 Full time
Phoenix Sports
  • Jeff Duah-Kessie 27'
  • Daniel Young 32'
  • Jeff Duah-Kessie 67'
  • Lewis Clark 74'
  • Jeff Duah-Kessie 79'
Att. 143
Sevenoaks Town
  • William Johnson-Cole 63'
  • Frankie Sawyer 72'
2 - 0 Full time
Hythe Town
Att. 171
Sittingbourne
  • Thomas Fagg 0' (Sent Off)
0 - 1 Full time
Ramsgate
  • Rory Smith 86'
Att. 126
Three Bridges
  • Jamie Crellin 85' (Sent Off)
0 - 2 Full time
East Grinstead Town
  • O'shaye Giraud-Hutchinson 53'
  • Mitchell Chapman 88'
Att. 120
VCD Athletic
  • Charles MacDonald 3'
1 - 2 Full time
Cray Wanderers
  • Freddie Parker 47'
  • Bradley Pritchard 50'

The FA Trophy 18-19 - Extra Preliminary Round

Att. 226
AFC Sudbury
0 - 1 Full time
Egham Town
Att. 105
Ashford Town (Middx)
  • Max Webb 8'
  • Mark Bitmead 34'
  • James Cottee 41'
  • Mark Bitmead 57' (Pen)
4 - 2 Full time
Heybridge Swifts
  • Matthew Price 61'
  • Alieu Njie 63'
Att. 175
Ashford United
4 - 4 Full time
Haywards Heath Town
  • Kane Louis 33'
  • Karl Akehurst 36'
  • Max Miller 53'
  • Callum Saunders 77'
Att. 106
Aveley
3 - 1 Full time
Tooting & Mitcham United
Att. 222
Bedford Town
1 - 1 Full time
Cheshunt
  • David Kendall 5'
Att. 270
Bury Town
1 - 2 Full time
Horsham
  • Robert O'Toole 47'
Att. 136
Didcot Town
3 - 1 Full time
Thamesmead Town
Att. 250
Felixstowe & Walton United
  • Jack Ainsley 55'
1 - 3 Full time
Grays Athletic
  • Joao Carlos 43'
  • Joao Carlos 49'
  • Adeyinka Cole 89'
Att. 84
Uxbridge
  • Kevin Warner 34'
1 - 1 Full time
Chalfont St Peter
  • Junior Mubiayi 60'
  • Charles Mitchell 87' (Sent Off)
Att. 191
Waltham Abbey
  • Arthur Janata 45'
1 - 3 Full time
Hastings United
  • Samuel Adams 14'
  • Dayshonne Golding 81'
  • Dayshonne Golding 83'
Att. 86
Whyteleafe
  • Matthew O'Donoghue 25'
  • Marvin Armstrong 65'
  • Eddie-Louis Dsane 77'
  • Eddie-Louis Dsane 90'
4 - 1 Full time
Bowers & Pitsea
  • Quenton Monville 42'

Friday 28 September 2018

The FA Trophy 18-19 - Extra Preliminary Round

Att. 188
Witham Town
1 - 0 Full time
Coggeshall Town

Wednesday 26 September 2018

North Division

Att. 174
Grays Athletic
  • Joao Carlos 78'
1 - 1 Full time
Bowers & Pitsea
  • Correy Davidson 30'
Att. 134
Romford
  • Max Bolton 35'
  • Nicholas Reynolds 53'
2 - 0 Full time
Aveley

South Central Division

Att. 112
FC Romania
  • Gelu Lupu 90' (Sent Off)
0 - 2 Full time
Cheshunt
  • Taylor McKenzie 38'
  • Reneil Sappleton 83'

South East Division

Att. 140
Cray Wanderers
  • Jerome Federico 7'
  • Mitchell Nelson 85' (Sent Off)
1 - 1 Full time
Whyteleafe
  • Bradley Wilson 5'
  • Bentley Graham 90' (Sent Off)

The Emirates FA Cup 18-19 - Second Qualifying Round Replay

Att. 361
Lewes
2 - 1 Full time
Kings Langley

Tuesday 25 September 2018

North Division

Att. 68
Barking
0 - 1 Full time
Tilbury
  • Thomas Anderson 10'
Att. 157
Basildon United
  • Eljay Worrell 40'
  • Eljay Worrell 83'
  • Reece Price-Placid 90' (Sent Off)
2 - 1 Full time
Heybridge Swifts
  • Joe Gardner 12'
Att. 92
Brentwood Town
  • Luke Foster 84'
1 - 1 Full time
Coggeshall Town
  • Aaron Condon 74'
Att. 178
Canvey Island
0 - 1 Full time
Great Wakering Rovers
  • Billy Johnson 16'
Att. 294
Felixstowe & Walton United
  • Jack Ainsley 26' (Pen)
1 - 3 Full time
Soham Town Rangers
  • Alfie Connor 8'
  • Joseph Carden 57'
  • Samuel Mulready 85'
Att. 195
Mildenhall Town
  • Thomas Debenham 36'
  • Abouhadje Kouassi 39'
  • Emmanuel Osei-Owuso 90'
3 - 0 Full time
Dereham Town
Att. 82
Witham Town
  • Samuel Ashford 70' (Pen)
1 - 2 Full time
Bury Town
  • Kyran Clements 21'
  • Oliver Hughes 35'

South Central Division

Att. 180
Hayes & Yeading United
  • Carl Pearce 39' (OG)
  • Hassan Jalloh 58'
  • Duncan Culley 63'
  • Duncan Culley 65'
  • Ben Andreos 81' (OG)
  • Joshua Chamberlain 89'
6 - 0 Full time
Northwood
Att. 94
Marlow
  • Chidubem Onokwai 85'
1 - 0 Full time
Uxbridge
Att. 53
Molesey
0 - 2 Full time
Ashford Town (Middx)
  • Max Webb 45'
  • Bradley Wilson 77'
Att. 111
South Park
0 - 1 Full time
Chipstead
  • Allan Tait 32'
Att. 119
Tooting & Mitcham United
  • Daniel Clements 24'
1 - 2 Full time
Bedfont Sports
  • Abdul Abdeen 62'
  • Jack Mills 76'
Att. 101
Waltham Abbey
  • Ellis Brown 38'
  • Daniel Aristidou 58'
  • Ronnie Winn 63'
3 - 2 Full time
Hanwell Town
  • Calum Duffy 30'
  • Thomas Collins 51'
Att. 272
Ware
  • Albert Adu-Donyinah 21'
1 - 1 Full time
Hertford Town
  • David Keevleyside 40'
Att. 77
Westfield
  • Tinashe Nkoma 8'
  • Daryl Cooper-Smith 70'
2 - 2 Full time
Chalfont St Peter
  • Daniel Fleming 55'
  • Jordan Berry 72'

South East Division

Att. 246
Ashford United
  • Ambrose Gnahore 60'
1 - 1 Full time
Sittingbourne
  • Thomas Fagg 23'
Att. 79
East Grinstead Town
  • George Landais 54'
  • George Landais 57'
  • Mitchell Chapman 88'
3 - 0 Full time
Guernsey
Att. 479
Hastings United
  • Samuel Adams 16'
  • Daniel Ajakaiye 54'
2 - 0 Full time
Horsham
Att. 108
Haywards Heath Town
  • Karl Akehurst 22'
  • Karl Akehurst 28'
2 - 0 Full time
Three Bridges
Att. 200
Hythe Town
  • Jack Sammoutis 1'
  • Kieron Campbell 7'
  • Nigel Oldfield Spence-Neita 31'
  • Zak Ansah 64'
  • Christopher Kinnear 81'
5 - 4 Full time
Faversham Town
  • Dean Grant 4'
  • Harry Goodger 56'
  • Ryan Cooper 74'
  • Harry Goodger 87'
Att. 94
Phoenix Sports
  • Jeff Duah-Kessie 10'
  • Alfie Aldridge 33'
  • Jeff Duah-Kessie 37'
3 - 2 Full time
Greenwich Borough
  • Soloman Taiwo 19' (Pen)
  • Reece Deakin 63'
Att. 199
Ramsgate
  • Thomas Chapman 13'
  • Rory Smith 33'
  • Rory Smith 37' (Pen)
  • Thomas Chapman 62'
4 - 5 Full time
Herne Bay
  • Jake Embery 10'
  • Jake Embery 53'
  • Ben Gorham 64'
  • Jake Embery 81'
  • Jake Embery 89'
Att. 122
Whitstable Town
  • Stephen Smith 31'
  • Christopher Saunders 65' (Sent Off)
1 - 1 Full time
Sevenoaks Town
  • William Johnson-Cole 96'

The Emirates FA Cup 18-19 - Second Qualifying Round Replay

Att. 210
AFC Sudbury
3 - 2 Full time
Bognor Regis Town
  • James Muitt 53'
  • Harvey Whyte 58'
AET
Att. 190
Brightlingsea Regent
2 - 1 Full time
Egham Town

Sunday 23 September 2018

South East Division

Att. 634
Guernsey
  • William Fazakerley 64'
1 - 2 Full time
Sittingbourne
  • Thomas Loynes 27'
  • Thomas Loynes 81'

Saturday 22 September 2018

Premier Division

Att. 222
Bishop's Stortford
  • Alfie Mason 52'
  • Ryan Charles 65'
  • Jamie Cureton 90'
3 - 1 Full time
Carshalton Athletic
  • Michael Dixon 55'

North Division

Att. 57
Barking
  • Jack McQueen 69'
1 - 2 Full time
Maldon & Tiptree
  • Shane Cojocarel 5'
  • George Sykes 58'
Att. 213
Canvey Island
  • George Allen 0' (Sent Off)
  • Jordan Cox 42'
  • Jordan Cox 90' (Pen)
2 - 2 Full time
Brentwood Town
  • Tony Stokes 47'
  • Albert Levett 89' (Pen)
Att. 261
Felixstowe & Walton United
  • Miles Powell 13'
  • Jack Ainsley 32'
2 - 1 Full time
Romford
  • Taylor Tombides 39'
Att. 215
Grays Athletic
  • Michael Mignot 28'
1 - 1 Full time
Mildenhall Town
  • Panayiotis Boxer 82'
Att. 123
Soham Town Rangers
0 - 1 Full time
Aveley
  • Andrew Freeman 33'
Att. 98
Witham Town
  • George Powell 21'
  • Samuel Ashford 31' (Pen)
  • Samuel Ashford 62' (Pen)
  • Danny Norton 63' (Sent Off)
3 - 5 Full time
Basildon United
  • Reece Price-Placid 24'
  • Eljay Worrell 39'
  • Joseph Turpin 53'
  • Brian Moses 73'
  • Brian Moses 82'

South Central Division

Att. 138
Ashford Town (Middx)
0 - 5 Full time
Bracknell Town
  • Joseph Grant 11'
  • Gavin James 50'
  • Joseph Grant 58'
  • Joseph Grant 60'
  • Liam Ferdinand 70'
Att. 151
Hertford Town
  • David Keevleyside 1'
  • Romaric Logon 14'
  • Tyler Hatherly 34'
  • David Keevleyside 83'
  • Elliot Bailey 93'
5 - 4 Full time
Bedfont Sports
  • Abdul Abdeen 16'
  • Charlie Postance 55'
  • Jack Mills 73' (Pen)
  • Abdul Abdeen 75'
Att. 113
Northwood
  • Matthew Cooper 11'
  • James Ewington 18'
  • James Ewington 31'
  • James Ewington 40'
  • Jerome Slew 56'
  • Carl Pearce 90'
6 - 1 Full time
Molesey
  • Dylan Cascoe 71'
Att. 86
South Park
  • Jay Bradley 50'
1 - 2 Full time
Waltham Abbey
  • Ronnie Winn 57' (Pen)
Att. 76
Westfield
  • Aaron Watson 52'
1 - 4 Full time
Cheshunt
  • Jason Hallett 48'
  • Oluwole Akinsanya 51'
  • Oluwole Akinsanya 59'
  • Oluwole Akinsanya 64'
  • Emiel Aiken 83' (Sent Off)

South East Division

Att. 208
Cray Wanderers
  • Jay Leader 15'
  • Freddie Parker 22'
  • Sean Roberts 68'
  • Jay Leader 87'
4 - 3 Full time
Hythe Town
  • Kieron Campbell 32'
  • Christopher Kinnear 35'
  • Zak Ansah 80'
Att. 146
Haywards Heath Town
  • Callum Saunders 31'
1 - 1 Full time
Ashford United
  • Jordan Johnson 63'
Att. 60
VCD Athletic
  • Charles MacDonald 23' (Pen)
1 - 3 Full time
Sevenoaks Town
  • Osman Proni 38'
  • Alec Fiddes 39'
  • Frankie Sawyer 45'
Att. 185
Whitstable Town
  • Christopher Saunders 33' (Sent Off)
  • Thomas Walmsley 48'
1 - 1 Full time
Three Bridges
  • Alex Laing 45' (Sent Off)
  • Joe Tennent 51'

The Velocity Trophy 18-19 - Round Two

Att. 202
Enfield Town
  • Billy Bricknell 15' (Pen)
  • Bilal Sayoud 63'
2 - 1 Full time
Ware
  • Jack Daveney 50'

The Velocity Trophy 18-19 - Round One

Att. 42
Thamesmead Town
  • Nassim Dukali 50' (Pen)
  • Trey Williams 71'
2 - 4 Full time
Merstham
  • Kenny Beaney 4'
  • Kenny Beaney 12'
  • Kershaney Samuels 45'
  • Walter Figueira 90'

The Emirates FA Cup 18-19 - Second Qualifying Round

Att. 227
AFC Hornchurch
2 - 1 Full time
East Grinstead Town
Att. 431
Bognor Regis Town
  • Harvey Whyte 3'
1 - 1 Full time
AFC Sudbury
Att. 215
Bowers & Pitsea
  • David Knight 87' (Pen)
1 - 6 Full time
Hemel Hempstead Town
Att. 563
Chelmsford City
1 - 2 Full time
Worthing
  • James Crane 20'
  • James Crane 76'
Att. 128
Coggeshall Town
  • Ross Wall 35'
  • Michael Gyasi 65'
2 - 0 Full time
Walton Casuals
Att. 219
Concord Rangers
2 - 0 Full time
Margate
Att. 561
Dulwich Hamlet
3 - 1 Full time
Tonbridge Angels
  • James Folkes 45' (Sent Off)
  • Sonny Miles 53'
Att. 154
East Thurrock United
2 - 3 Full time
Whitehawk
Att. 140
Egham Town
3 - 3 Full time
Brightlingsea Regent
Att. 104
FC Romania
0 - 2 Full time
Beaconsfield Town
Att. 157
Gosport Borough
2 - 3 Full time
Ramsgate
Att. 422
Hampton & Richmond Borough
3 - 0 Full time
Burgess Hill Town
Att. 155
Hanwell Town
1 - 0 Full time
Lowestoft Town
Att. 187
Haringey Borough
  • Joel Nouble 37' (Pen)
  • Chinedu McKenzie 48'
2 - 0 Full time
Erith Town
Att. 401
Haverhill Rovers
0 - 6 Full time
Leatherhead
  • Shaun Okojie 8'
  • Robert Cullen 40'
  • Elliot Benyon 53'
  • Elliot Benyon 57'
  • Travis Gregory 80' (Pen)
  • Travis Gregory 90'
Att. 117
Hayes & Yeading United
0 - 1 Full time
Moneyfields
15:00
Hendon
P - P
Phoenix Sports
Att. 162
Horsham
  • Steven Metcalf 19'
  • Joseph (Joe) Shelley 33'
  • Robert O'Toole 76'
  • Christopher Smith 84'
4 - 3 Full time
Heybridge Swifts
  • George Craddock 6'
  • Alejandro Seoane Barber 14'
  • Nicholas Brown 62'
Att. 145
Kempston Rovers
1 - 0 Full time
Marlow
Att. 288
Kings Langley
1 - 1 Full time
Lewes
Att. 263
Leiston
3 - 4 Full time
Hastings United
  • Daniel Ajakaiye 5'
  • Samuel Adams 30'
  • Kelvin OgBoe 52'
  • Samuel Adams 55' (Pen)
  • Charles Horlock 57' (Sent Off)
  • Sam Cruttwell 76' (Sent Off)
  • Jamie Fielding 90' (Sent Off)
Att. 130
Leverstock Green
2 - 4 Full time
Dorking Wanderers
  • Jason Prior 25' (Pen)
  • Niall McManus 44'
  • Thomas Tolfrey 63'
  • Kieran Lavery 85'
15:00
St Albans City
P - P
Whyteleafe
Att. 402
Wealdstone
2 - 0 Full time
Great Wakering Rovers
Att. 1001
Woking
4 - 0 Full time
Tooting & Mitcham United

Tuesday 18 September 2018

Premier Division

Att. 197
Potters Bar Town
  • Bradley Sach 60'
1 - 1 Full time
Worthing
  • Joel Colbran 74'

North Division

Att. 117
Bowers & Pitsea
  • David Knight 14'
  • Callum Leahy 57'
  • Lewis Manor 83'
3 - 3 Full time
Aveley
  • Alexander Akrofi 9' (Pen)
  • Andrew Freeman 47'
  • Alexander Akrofi 92'

South East Division

Att. 79
Three Bridges
  • Conner French 37' (Pen)
  • Trevor McCreadie 50'
2 - 0 Full time
Sevenoaks Town
Att. 139
Whitstable Town
0 - 0 Full time
Haywards Heath Town

The Velocity Trophy 18-19 - Round One

Att. 187
Ashford United
0 - 4 Full time
Folkestone Invicta
  • Joshua Vincent 6'
  • Alfie Paxman 61'
  • Jack Evans 85'
  • Johan Ter Horst 90'
Att. 54
Barking
  • Abayomi Seymour 14'
  • Abayomi Seymour 51'
2 - 2 Full time
Brentwood Town
  • Tony Stokes 10'
  • Kojo Apenteng 11'
Brentwood Town win 4 - 5 on penalties.
Att. 120
Basildon United
0 - 1 Full time
AFC Hornchurch
  • Bradley Warner 26'
Att. 248
Bognor Regis Town
  • Thomas Scutt 23'
  • Thomas Scutt 51'
  • Douglas Tuck 64'
  • James Muitt 66'
  • James Muitt 67'
  • Harvey Whyte 69'
  • James Muitt 74'
  • James Muitt 79'
8 - 0 Full time
Whitehawk
Att. 48
Coggeshall Town
  • Kieran Bishop 36'
  • Darren Mills 67'
2 - 2 Full time
Great Wakering Rovers
  • Jake Gordon 48'
  • Jason Ring 90'
Coggeshall Town win 3 - 2 on penalties.
Att. 96
East Grinstead Town
  • Robin Deen 26'
  • Jack Conway 38'
2 - 9 Full time
Hastings United
  • Daniel Ajakaiye 42'
  • Jamie Fielding 47'
  • Daniel Ajakaiye 50'
  • Antonio Walker Barth 53'
  • Sam Cruttwell 71'
  • Antonio Walker Barth 73'
  • Kelvin OgBoe 81'
  • Daniel Ajakaiye 85'
  • Daniel Ajakaiye 88'
Att. 113
Felixstowe & Walton United
0 - 0 Full time
AFC Sudbury
Felixstowe & Walton United win 4 - 3 on penalties.
Att. 155
Herne Bay
0 - 6 Full time
Hythe Town
  • Zak Ansah 35'
  • Nigel Oldfield Spence-Neita 51'
  • Salvyn Kisitu 67'
  • Junior Aikhionbare 80'
  • Junior Aikhionbare 87'
  • Jack Sammoutis 90'
Att. 139
Hertford Town
  • Thomas Wade 60'
1 - 2 Full time
Bishop's Stortford
  • Jake Cass 38'
  • Ruel Sotiriou 45'
Att. 36
Molesey
0 - 1 Full time
Greenwich Borough
  • Lawrence Adjei 42'
Att. 62
Northwood
  • James Ewington 13'
  • James Ewington 44'
2 - 0 Full time
Bury Town
Att. 46
Tilbury
  • Reece Hewitt 79'
1 - 0 Full time
Marlow
Att. 70
Tooting & Mitcham United
  • Razzaq Coleman De-Graft 19'
  • Elijah Simpson 29'
2 - 0 Full time
Margate

Berks and Bucks County Cup 18-19 - Round One

Att. 66
Aylesbury
2 - 4 Full time
Bracknell Town
  • Matthew Day 50'
  • Gavin James 61'
  • Matthew Day 79'
  • Salhin Abubakar 87'

London County Cup 18-19 - Round One

Att. 80
Haringey Borough
  • Joel Nouble 11' (Pen)
  • Karl Akinwande 17' (Pen)
  • Chinedu McKenzie 45'
  • Georgios Aresti 70'
4 - 1 Full time
Beckenham Town
  • Coby Rowe 82' (OG)

Monday 17 September 2018

The Velocity Trophy 18-19 - Round One

Att. 225
Carshalton Athletic
  • Peter Adeniyi 74' (Sent Off)
0 - 3 Full time
Corinthian-Casuals
  • Jordan Clarke 45'
  • Warren Mfula 50'
  • Reece Hannigan 65'

Saturday 15 September 2018

Premier Division

Att. 198
Brightlingsea Regent
0 - 2 Full time
Tonbridge Angels
  • Alexander Read 32'
  • Jared Small 89'
Att. 409
Carshalton Athletic
  • Jordan Cheadle 28'
1 - 1 Full time
Bognor Regis Town
  • James Muitt 45'
Att. 334
Dorking Wanderers
  • Kieran Lavery 48'
  • Jason Prior 66'
  • Niall McManus 80'
3 - 3 Full time
AFC Hornchurch
  • Lewwis Spence 16'
  • Oluwatobi (Tobi) Coker 23'
  • Nathan Cooper 29'
Att. 414
Folkestone Invicta
  • Adam Yusuff 60'
1 - 1 Full time
Burgess Hill Town
  • Daniel Beck 70'
Att. 191
Harlow Town
  • Jason Raad 48'
1 - 2 Full time
Corinthian-Casuals
  • Coskum Ekim 63'
  • Daniel Cunningham 90'
Att. 244
Kingstonian
  • Shaun Lucien 16'
  • Gregory Cundle 44'
  • Thomas Brewer 90'
3 - 2 Full time
Bishop's Stortford
  • Jamie Cureton 54'
  • Jamie Cureton 79'
Att. 648
Lewes
  • Jonte Smith 42'
  • Charles Coppola 59'
2 - 2 Full time
Enfield Town
  • Billy Bricknell 80'
  • Billy Bricknell 82'
  • Samuel Hatton 90' (Sent Off)
Att. 171
Potters Bar Town
0 - 1 Full time
Leatherhead
  • Robert Cullen 24'
Att. 335
Whitehawk
  • James Fraser 9'
1 - 3 Full time
Haringey Borough
  • Joel Nouble 39' (Pen)
  • Joel Nouble 44' (Pen)
  • Joel Nouble 66'
Att. 96
Wingate & Finchley
  • Sean Cronin 44' (Pen)
  • Mark Weatherstone 68'
2 - 0 Full time
Merstham
Att. 905
Worthing
  • Aarran Racine 65' (Sent Off)
0 - 1 Full time
Margate
  • Joseph Taylor 67'

North Division

Att. 243
Aveley
  • Alexander Akrofi 67'
  • Thomas Richardson 69'
  • Alexander Akrofi 72'
3 - 2 Full time
Heybridge Swifts
  • Samuel Bantick 35'
  • Samuel Bantick 49'
Att. 108
Basildon United
  • Jack Adlington-Pile 51'
1 - 0 Full time
Soham Town Rangers
Att. 452
Bowers & Pitsea
  • David Knight 6'
  • David Knight 17'
  • David Knight 60' (Pen)
  • Lewis Manor 88'
4 - 0 Full time
Felixstowe & Walton United
Att. 115
Brentwood Town
0 - 1 Full time
Grays Athletic
  • Michael Mignot 46'
Att. 280
Bury Town
  • Oliver Hughes 1'
  • Tanner Call 52'
  • Jason Ring 88' (OG)
3 - 2 Full time
Great Wakering Rovers
  • Stephen Butterworth 45'
  • Billy Johnson 79'
Att. 149
Coggeshall Town
  • Conor Hubble 55'
  • Aaron Condon 88' (Sent Off)
1 - 1 Full time
Tilbury
  • Lewis Smith 88' (Pen)
Att. 137
Dereham Town
  • Daniel Beaumont 57'
  • Ashley Jarvis 71'
2 - 0 Full time
Witham Town
Att. 186
Maldon & Tiptree
  • De-Carrey Sheriff 69' (Pen)
1 - 2 Full time
Canvey Island
  • Joshua Hutchingson 30'
  • Joshua Hutchingson 86'
Att. 145
Mildenhall Town
  • Thomas Boxer 61' (Pen)
1 - 2 Full time
Barking
  • Darrelle Russell 23'
  • Rashid Kamara 46'
Att. 116
Romford
  • Taylor Tombides 12'
  • Taylor Tombides 20'
  • Jonathan Nzengo 25'
3 - 1 Full time
AFC Sudbury
  • Ben Hunter 0'

South Central Division

Att. 67
Bedfont Sports
  • James Simmonds 31'
  • Scott Harris 80'
2 - 3 Full time
Chalfont St Peter
  • Charles Mitchell 51'
  • Adam Morris 65' (Pen)
  • Adam Morris 77'
Att. 268
Bracknell Town
  • Carl Davies 1'
  • Adam Cornell 52'
2 - 1 Full time
Northwood
  • Luke Alfano 92'
Att. 115
Cheshunt
  • Jason Hallett 38'
  • Oluwole Akinsanya 45'
  • Mark Hughes 82'
3 - 1 Full time
South Park
  • Tyreke Leslie 87'
Att. 85
Egham Town
  • Ashley Lodge 90'
1 - 1 Full time
Hertford Town
  • George Lutaaya 82'
Att. 68
Hanwell Town
  • Kieron Cathline 91' (Sent Off)
0 - 0 Full time
Chipstead
Att. 104
Marlow
  • Kameron English 11'
  • Chris Ovenden 57' (Pen)
2 - 0 Full time
FC Romania
  • Vladut Sighiartau 84' (Sent Off)
Att. 53
Molesey
0 - 4 Full time
Westfield
  • Karle Carder Andrews 6'
  • Aaron Watson 48'
  • Aaron Watson 51'
  • Daryl Cooper-Smith 72'
Att. 238
Tooting & Mitcham United
  • Isaiah Jones 37'
  • Razzaq Coleman De-Graft 90'
2 - 3 Full time
Ashford Town (Middx)
  • Elliott Poley 21'
  • James Cottee 68' (Pen)
  • Max Webb 73'
Att. 70
Uxbridge
  • Matt Sinclair 36'
  • Joe Wright 48'
2 - 1 Full time
Ware
  • Jordon Watson 38'
Att. 171
Waltham Abbey
  • Charlie Stimson 75'
1 - 0 Full time
Hayes & Yeading United
  • Liam McDevitt 98' (Sent Off)

South East Division

Att. 266
Ashford United
  • Stefan Cox 52'
  • Stefan Cox 85' (Sent Off)
1 - 3 Full time
Cray Wanderers
  • Michael Power 10'
  • Jay Leader 39'
  • Michael Power 87'
Att. 92
East Grinstead Town
  • Karn Miller-Neave 25'
  • Abodje Yao 31'
  • George Landais 82'
3 - 1 Full time
VCD Athletic
  • Charles MacDonald 50'
Att. 265
Greenwich Borough
  • Tushaun-Tyreese Walters 40'
  • Reece Deakin 73'
  • Reece Deakin 89'
  • Reece Deakin 92'
4 - 0 Full time
Guernsey
Att. 148
Horsham
  • Christopher Smith 73'
1 - 0 Full time
Herne Bay
Att. 332
Hythe Town
  • Zak Ansah 19'
  • Zak Ansah 24'
  • Zak Ansah 54'
3 - 1 Full time
Hastings United
  • Hassan Ibrahiym 90'
Att. 92
Phoenix Sports
  • Jack Barry 40' (Sent Off)
0 - 2 Full time
Whitstable Town
  • Ricky Freeman 33'
  • Ricky Freeman 69'
Att. 112
Sevenoaks Town
  • Alec Fiddes 30'
  • Frankie Sawyer 37'
2 - 2 Full time
Haywards Heath Town
  • Callum Saunders 70'
  • Callum Saunders 85'
  • Ibrahim Fofane 90' (Sent Off)
Att. 122
Sittingbourne
  • Mobolaji Dawodu 12'
  • Thomas Fagg 77'
2 - 1 Full time
Whyteleafe
  • Marvin Armstrong 78'
Att. 85
Three Bridges
  • Jensen Grant 10'
  • Tyrone Berry 56'
2 - 4 Full time
Faversham Town
  • Dean Grant 20'
  • Jack Harris 27'
  • Danny Walder 40'
  • Dean Grant 88'

Wednesday 12 September 2018

The Velocity Trophy 18-19 - Round One

Att. 167
Leatherhead
0 - 1 Full time
Worthing
  • David Ajiboye 85'

The Emirates FA Cup 18-19 - First Round Qualifying Replays

Att. 148
Cray Valley
3 - 3 Full time
Merstham
AET
Cray Valley win 4 - 1 on penalties.
Att. 124
Horsham
  • Lee Harding 43'
  • Joseph (Joe) Shelley 55'
  • Robert O'Toole 73'
  • Christopher Smith 76'
  • Jack Brivio 81'
5 - 0 Full time
Corinthian
Att. 397
Lewes
1 - 1 Full time
Farnborough
AET
Lewes win 4 - 1 on penalties.

Tuesday 11 September 2018

The Velocity Trophy 18-19 - Round One

Att. 123
Mildenhall Town
  • Luke Butcher 10'
1 - 2 Full time
Wingate & Finchley
  • Reece Beckles-Richards 4'
  • Lewis Putman 15'
Att. 66
Witham Town
0 - 0 Full time
Grays Athletic
Witham Town win 5 - 3 on penalties.

The Emirates FA Cup 18-19 - First Round Qualifying Replays

Att. 154
Berkhamsted
1 - 2 Full time
Coggeshall Town
  • Ross Wall 12'
  • Curtis Haynes-Brown 38' (Sent Off)
  • Ross Wall 68'
Att. 173
Harlow Town
1 - 2 Full time
Hendon
Att. 108
Kempston Rovers
2 - 2 Full time
Chalfont St Peter
  • Adam Kirby 57' (Pen)
  • Charles Mitchell 59'
Kempston Rovers win 4 - 1 on penalties.
Att. 230
Kings Langley
3 - 1 Full time
Northwood
Att. 171
Lancing
0 - 3 Full time
Phoenix Sports
Att. 179
Leiston
4 - 2 Full time
Cheshunt
  • Reneil Sappleton 57'
  • Reneil Sappleton 60'
Att. 170
Marlow
2 - 1 Full time
Aylesbury United
Att. 172
Sevenoaks Town
1 - 3 Full time
Ramsgate
Att. 183
Whyteleafe
  • Eddie-Louis Dsane 61'
  • Eddie-Louis Dsane 90'
2 - 1 Full time
Corinthian-Casuals

Kent Senior Cup 18-19 - Round Two

Att. 169
Herne Bay
  • Luis Vieira Medina 7'
  • Jake Embery 40'
  • Thomas Carlton 62'
3 - 0 Full time
Hythe Town

London County Cup 18-19 - Round One

Att. 46
Barking
3 - 2 Full time
Balham
Att. 53
Hanwell Town
3 - 4 Full time
Tooting & Mitcham United

Sunday 9 September 2018

The Emirates FA Cup 18-19 - First Round Qualifying

Att. 171
Aylesbury United
0 - 0 Full time
Marlow
Att. 271
Romford
  • Kurt Smith 51'
1 - 4 Full time
Kettering Town

Saturday 8 September 2018

The Velocity Trophy 18-19 - Round One

Att. 48
Maldon & Tiptree
  • Sammie McLeod 50'
  • Matthew Briggs 84'
  • Callum Jones 90'
3 - 2 Full time
Uxbridge
  • Zaine Gangadeen 23'
  • Joe Wright 40'
  • Yahya El-Khabouche 65' (Sent Off)

The Emirates FA Cup 18-19 - First Round Qualifying

Att. 324
AFC Hornchurch
  • Bradley Warner 49'
1 - 0 Full time
Harrow Borough
Att. 208
AFC Sudbury
3 - 2 Full time
Royston Town
Att. 198
Basildon United
0 - 2 Full time
Peterborough Sports
Att. 105
Bowers & Pitsea
  • David Knight 2'
  • David Knight 30' (Pen)
  • David Knight 39'
  • Lewis Manor 40'
  • David Knight 50'
5 - 1 Full time
Takeley
Att. 199
Brentwood Town
  • Samuel Carter 3'
  • Ayrton Coley 81'
2 - 3 Full time
Haringey Borough
  • Georgios Aresti 5'
  • Chinedu McKenzie 89'
  • Karl Akinwande 97'
Att. 337
Burgess Hill Town
1 - 0 Full time
Folkestone Invicta