Results

Sunday 30 December 2018

South East Division

Att. 453
Phoenix Sports
0 - 2 Full time
VCD Athletic
  • Charles MacDonald 68'
  • Malachi Hudson 82'

Saturday 29 December 2018

Premier Division

Att. 252
Brightlingsea Regent
  • Aaron Condon 90'
1 - 0 Full time
Bishop's Stortford
  • Ryan Henshaw 0' (Sent Off)
Att. 410
Carshalton Athletic
  • Tommy Bradford 20'
  • Christie Pattisson 50'
  • Arthur Lee 59' (OG)
3 - 0 Full time
Tonbridge Angels
Att. 1529
Dorking Wanderers
  • Giuseppe Sole 48'
  • James McShane 81'
2 - 0 Full time
Leatherhead
Att. 333
Haringey Borough
  • Ralston Gabriel 10'
  • Anthony McDonald 67'
2 - 2 Full time
Merstham
  • Walter Figueira 31'
  • Kenny Beaney 72' (Pen)
Att. 291
Harlow Town
  • Emile Acquah 37'
  • Matthew Foy 41'
2 - 4 Full time
AFC Hornchurch
  • Sean Marks 45'
  • Jay Porter 64'
  • Sean Marks 65'
  • Sean Marks 78'
Att. 504
Potters Bar Town
  • Sean Bonnett-Johnson 6'
1 - 2 Full time
Enfield Town
  • Muhammadu Faal 8'
  • Mark Weatherstone 86'
Att. 745
Worthing
  • Oliver Pearce 60'
  • Jack Strange 85' (OG)
2 - 0 Full time
Corinthian-Casuals

North Division

Att. 200
Bowers & Pitsea
  • David Knight 19'
  • Martyn Stokes 28'
  • Benjamin Sartain 42'
  • Bradley Warner 70'
4 - 1 Full time
Great Wakering Rovers
  • Brian Moses 79'
Att. 233
Brentwood Town
  • Harry Doyle 87'
  • Quba Gordon 90'
2 - 2 Full time
Tilbury
  • Oliver Spooner 40'
  • Mitchell Gilbey 62'
Att. 185
Dereham Town
0 - 1 Full time
Soham Town Rangers
  • Callum Russell 46'
Att. 244
Maldon & Tiptree
0 - 1 Full time
Witham Town
  • Samuel Ashford 44'
  • Jack Kemsley 90' (Sent Off)
Att. 223
Mildenhall Town
  • Thomas Debenham 9'
  • Abouhadje Kouassi 40'
  • Jarid Robson 49'
3 - 3 Full time
Felixstowe & Walton United
  • Miles Powell 6'
  • Rhys Barber 46'
  • Joseph Bloomfield 65'

South Central Division

Att. 115
Bedfont Sports
  • Scott Harris 13'
  • Michael Adeyemi 28'
  • Perry Luckins 35' (Sent Off)
  • Scott Harris 49'
  • Jack Mills 90'
4 - 0 Full time
Ashford Town (Middx)
Att. 267
Cheshunt
  • David Kendall 1'
  • Mark Hughes 68'
2 - 2 Full time
Hertford Town
  • Jay Lovell 20'
  • Ben Ward-Cochrane 53'
Att. 67
Egham Town
0 - 2 Full time
FC Romania
  • Chidubem Onokwai 31'
  • Chidubem Onokwai 79'
Att. 320
Hanwell Town
  • Harry Tamplin 49'
1 - 9 Full time
Hayes & Yeading United
  • Elliot Benyon 3'
  • Elliot Benyon 35'
  • Scott Bridges 48'
  • Joshua Chamberlain 54'
  • Lee Barney 55'
  • Lee Barney 58'
  • Duncan Culley 83'
  • Lee Barney 86'
  • Duncan Culley 88'
Att. 158
Marlow
  • Junaid Bell 20'
  • Adam Richards 39'
  • Marcus Mealing 80'
3 - 0 Full time
Northwood
Att. 54
Molesey
0 - 1 Full time
Chipstead
  • Sam Page 60'
Att. 178
Tooting & Mitcham United
  • Stefan Ilic 20'
1 - 1 Full time
South Park
  • Liam Harwood 60'
Att. 78
Uxbridge
0 - 0 Full time
Chalfont St Peter
Att. 126
Waltham Abbey
  • Christian Assomlalonga 55'
1 - 2 Full time
Ware
  • Albert Adu-Donyinah 39'
  • Albert Adu-Donyinah 70'

South East Division

Att. 201
East Grinstead Town
  • Gregory Cundle 6'
  • Andrew Cooney 16'
  • Gregory Cundle 93' (Pen)
3 - 3 Full time
Haywards Heath Town
  • Karl Akehurst 21'
  • Callum Saunders 33'
  • Byron Napper 41'
Att. 407
Hythe Town
  • Zak Ansah 5'
  • Kieron Campbell 90'
2 - 0 Full time
Whitstable Town
  • Stephen Smith 21' (Sent Off)
  • James Morrish 83' (Sent Off)
Att. 247
Ramsgate
  • Jake MacKenzie 69'
1 - 0 Full time
Faversham Town
Att. 269
Sevenoaks Town
0 - 1 Full time
Cray Wanderers
  • Freddie Parker 88'
Att. 273
Sittingbourne
  • David Smith 6'
  • Henry Woods 12'
2 - 3 Full time
Herne Bay
  • Jake Embery 33' (Pen)
  • Ronald Sobowale 53'
  • Connor Wilkins 87'
Att. 163
Three Bridges
  • Farouq Adeshina 56'
  • George Gaskin 82'
  • Brannon O'Neill 90'
3 - 2 Full time
Whyteleafe
  • Matthew O'Donoghue 58'
  • Bryan Akongo 84'

Wednesday 26 December 2018

Premier Division

Att. 687
Bishop's Stortford
  • Ryan Henshaw 10'
1 - 0 Full time
Harlow Town
Att. 731
Bognor Regis Town
  • Joseph Tomlinson 66'
  • Joseph Tomlinson 74'
  • Edward Sanders 85' (Sent Off)
2 - 2 Full time
Lewes
  • Theo Widdrington 11' (OG)
  • Kieron Pamment 78'
Att. 539
Burgess Hill Town
  • Gary Elphick 38'
  • Aaron Smith-Joseph 41'
2 - 1 Full time
Worthing
  • David Ajiboye 31'
Att. 444
Enfield Town
  • Muhammadu Faal 9'
  • Muhammadu Faal 20'
  • Billy Bricknell 51' (Pen)
  • Junior Mubiayi 82'
4 - 1 Full time
Wingate & Finchley
  • David Manu 49'
Att. 436
Leatherhead
  • Ibrahim Olutade 89'
1 - 0 Full time
Carshalton Athletic
Att. 606
Tonbridge Angels
  • Thomas Murphy 45'
1 - 3 Full time
Folkestone Invicta
  • Ian Draycott 8'
  • Scott Heard 78'
  • Alfie Paxman 90'

North Division

Att. 240
AFC Sudbury
  • Billy Holland 16' (Sent Off)
  • Paul Hayes 24'
  • Paul Hayes 40'
  • Paul Hayes 49'
3 - 1 Full time
Mildenhall Town
  • Abouhadje Kouassi 19'
Att. 528
Heybridge Swifts
  • Matthew Price 90' (Pen)
1 - 1 Full time
Maldon & Tiptree
  • Jack Cawley 49'
Att. 300
Soham Town Rangers
0 - 3 Full time
Bury Town
  • Oliver Fenn 24'
  • Ryan Horne 33'
  • Ryan Jolland 68'
Att. 201
Tilbury
  • Oliver Spooner 29'
  • Lewis Smith 37'
  • George Sykes 38'
  • Lewis Smith 74'
4 - 1 Full time
Romford
  • Danny Cossington 32'

South Central Division

Att. 134
Northwood
  • Daniel Pett 35'
1 - 1 Full time
Uxbridge
  • Luke Joyce-Dwanka 40'

South East Division

Att. 421
Faversham Town
0 - 4 Full time
Ashford United
  • Usman Adeniji 45'
  • Usman Adeniji 54'
  • Usman Adeniji 80'
  • Daniel Parish 84'
Att. 557
Hastings United
1 - 0 Full time
Sevenoaks Town
  • Jack Miles 67' (Sent Off)
Att. 296
Whitstable Town
  • Stephen Smith 30'
1 - 0 Full time
Ramsgate

Sunday 23 December 2018

South East Division

Att. 259
Cray Wanderers
  • Bradley Pritchard 22'
  • Ben Mundele 73'
2 - 1 Full time
Sittingbourne
  • Lex Allan 0' (Sent Off)
  • Christopher Webber 87'

Saturday 22 December 2018

Premier Division

Att. 215
AFC Hornchurch
  • Alexander Bentley 64'
1 - 2 Full time
Brightlingsea Regent
  • Aaron Condon 55'
  • Aaron Condon 71'
Att. 631
Corinthian-Casuals
  • Gabriel Odunaike 83'
1 - 2 Full time
Kingstonian
  • James Daly 37'
  • Jack Strange 81' (OG)
Att. 431
Folkestone Invicta
  • Ian Draycott 13' (Pen)
  • Ian Draycott 51'
2 - 0 Full time
Leatherhead
  • Andrew Blake 12' (Sent Off)
Att. 320
Haringey Borough
  • Ralston Gabriel 51'
1 - 0 Full time
Potters Bar Town
Att. 817
Margate
  • Ben Swift 7'
1 - 3 Full time
Whitehawk
  • Aaron Goode 45'
  • Jason Williams 51'
  • Jason Williams 74'
Att. 181
Merstham
  • Ghassimu Sow 28'
  • Mthuthuzeli Henriques 31'
  • Walter Figueira 32'
  • Kenny Beaney 88'
4 - 1 Full time
Dorking Wanderers
  • Matthew Briggs 38' (Sent Off)
  • Jason Prior 80'
Att. 89
Wingate & Finchley
  • David Manu 38'
  • David Manu 62' (Pen)
2 - 0 Full time
Carshalton Athletic
  • Jordan Cheadle 90' (Sent Off)
Att. 1853
Worthing
0 - 2 Full time
Bognor Regis Town
  • Daniel Smith 53'
  • Mason Walsh 80'

North Division

Att. 74
Barking
  • Kemo Darboe 16'
  • Abayomi Seymour 34'
  • Joseph Bruce 40' (Sent Off)
  • Olajuwon Ogunwamide 79'
3 - 0 Full time
Brentwood Town
  • Charlee Hughes 42' (Sent Off)
Att. 252
Canvey Island
  • Martin Tuohy 33' (Pen)
1 - 2 Full time
Bowers & Pitsea
  • David Knight 7'
  • Bradley Warner 41'
Att. 396
Felixstowe & Walton United
  • Liam Hillyard 19'
  • Miles Powell 71'
2 - 2 Full time
Dereham Town
  • Jamie Forshaw 16'
  • Jamie Forshaw 59' (Pen)
Att. 103
Great Wakering Rovers
  • Brian Moses 23'
  • Shomari Barnwell 34'
  • Oliver Woodhouse 63'
  • Shomari Barnwell 85'
4 - 1 Full time
Basildon United
  • Michael Mignot 40'

South Central Division

Att. 83
Ashford Town (Middx)
  • Jack Beadle 26'
1 - 4 Full time
Hanwell Town
  • Femi Azeez 14'
  • Femi Azeez 75'
  • Femi Azeez 84'
  • Samad Kazi 86' (OG)
Att. 86
Chalfont St Peter
  • Daniel Fleming 5'
  • Daniel Fleming 45'
  • Adam Kirby 75'
  • Adam Morris 91'
4 - 1 Full time
Marlow
  • Marcus Mealing 41'
Att. 131
Chipstead
  • Samuel Bell 90'
1 - 3 Full time
Tooting & Mitcham United
  • Daryl Coleman 34'
  • Isaiah Jones 63'
  • Saidou Khan 90'
Att. 35
FC Romania
  • Chidubem Onokwai 82'
1 - 6 Full time
Bracknell Town
  • Adam Cornell 6'
  • Ashleigh Artwell 9'
  • Liam Ferdinand 27'
  • Kensley Maloney 28'
  • Joshua Hennah 31'
  • Liam Ferdinand 68'
Att. 219
Hayes & Yeading United
  • Joshua Chamberlain 4'
  • Tobias Little 26'
  • Scott Donnelly 60' (Pen)
  • Scott Donnelly 65' (Pen)
  • Lee Barney 67'
  • Tobias Little 70'
6 - 0 Full time
Bedfont Sports
  • Charlie Postance 45' (Sent Off)
Att. 135
Hertford Town
  • Brett O'Connor 93'
1 - 2 Full time
Waltham Abbey
  • Billy Holland 26'
  • Daniel Aristidou 28'
Att. 58
South Park
  • Great Evans 32'
  • Charlie Pitcher 72'
  • Charlie Pitcher 75'
3 - 1 Full time
Molesey
  • Edilson Panzo-Antonio 17'
Att. 167
Ware
0 - 1 Full time
Cheshunt
  • Oluwole Akinsanya 70'
Att. 65
Westfield
  • T'Sharne Gallimore 32'
  • Gregory Haydon 37'
  • Antonios Kozakis 50'
  • Antonios Kozakis 54'
  • Adam Bellmaine 55'
5 - 0 Full time
Egham Town

South East Division

Att. 743
Guernsey
0 - 3 Full time
Three Bridges
  • Ibby Akanbi 10'
  • John Ufuah 32'
  • Ibby Akanbi 79'
Att. 223
Haywards Heath Town
  • Karl Akehurst 47'
  • Callum Saunders 68' (Pen)
2 - 0 Full time
Horsham
  • Joseph (Joe) Shelley 49' (Sent Off)
Att. 251
Herne Bay
  • Danny Leonard 17'
  • Nathan Wood 49'
  • Jake Embery 65'
3 - 1 Full time
Hythe Town
  • Christopher Kinnear 90'
Att. 89
VCD Athletic
  • Junior Joseph-Baker 21'
  • Alexander Gaggin 65'
  • Alexander Gaggin 75'
  • Charles MacDonald 87'
4 - 1 Full time
Greenwich Borough
  • Tushaun-Tyreese Walters 31'
Att. 170
Whyteleafe
  • Arif Hattabi 7'
  • Arif Hattabi 28'
  • Bryan Akongo 81'
3 - 1 Full time
East Grinstead Town
  • Gregory Cundle 89'

Friday 21 December 2018

North Division

Att. 197
Witham Town
  • Luke Mallett 32' (Pen)
1 - 1 Full time
Coggeshall Town
  • Samuel Bantick 26'

Wednesday 19 December 2018

Premier Division

Att. 132
Merstham
  • Simon Cooper 27'
  • Walter Figueira 33'
  • Walter Figueira 67'
3 - 2 Full time
Lewes
  • James Hammond 16'
  • Kieron Pamment 48'

Tuesday 18 December 2018

Premier Division

Att. 340
Margate
0 - 0 Full time
AFC Hornchurch

The Velocity Trophy 18-19 - Round Three

Att. 54
Wingate & Finchley
  • Calvin Ekpiteta 58'
1 - 5 Full time
Bishop's Stortford
  • Olly Miles 3'
  • Ryan Charles 35'
  • Jamie Cureton 62'
  • Olarinde Williams 67' (OG)
  • Hector Kyprianou 75'

Monday 17 December 2018

Premier Division

Att. 365
Haringey Borough
  • Ralston Gabriel 30'
  • Ralston Gabriel 33'
  • Mark Kirby 61'
3 - 1 Full time
Carshalton Athletic
  • Olawale Sogbanmu 70'

North Division

Att. 168
Aveley
  • Andrew Freeman 86'
  • Marcus Milner 89'
2 - 2 Full time
Great Wakering Rovers
  • Oliver Woodhouse 23'
  • Brian Moses 29'
  • Stephen Butterworth 89' (Sent Off)

Saturday 15 December 2018

Premier Division

Att. 100
Brightlingsea Regent
  • Jordan Barnett 2'
  • William Hunt 6'
  • Aaron Condon 23'
  • Aaron Condon 31'
4 - 3 Full time
Corinthian-Casuals
  • Gabriel Odunaike 28'
  • Maxwell Oldham 54'
  • Hakeem Adelakun 88'
Att. 333
Folkestone Invicta
  • Adam Yusuff 5'
  • Alfie Paxman 33'
2 - 0 Full time
Bishop's Stortford
Att. 167
Harlow Town
  • Thomas Hitchcock 61'
  • Nathan Twum Koranteng 74'
2 - 2 Full time
Leatherhead
  • Ibrahim Olutade 6'
  • Shaun Okojie 52' (Pen)
Att. 310
Kingstonian
  • James Daly 7'
  • Shaun McAuley 18'
  • Louie Theophanous 28'
  • Elliott Buchanan 59'
4 - 1 Full time
Bognor Regis Town
  • Daniel Smith 4'
Att. 111
Potters Bar Town
0 - 1 Full time
Merstham
  • Walter Figueira 62'
Att. 502
Worthing
0 - 2 Full time
Haringey Borough
  • Joel Nouble 31'
  • Ralston Gabriel 75'

North Division

Att. 194
AFC Sudbury
  • Paul Hayes 23'
  • Paul Hayes 40'
  • Callum Harrison 42'
  • Reece Harris 53'
  • Reece Harris 58'
  • Reece Harris 61'
  • Thomas Monk 85'
  • Mekhi McKenzie 90'
8 - 2 Full time
Dereham Town
  • Joe Gatting 68'
  • Joe Gatting 86'
Att. 86
Bowers & Pitsea
  • Lewis Manor 45'
  • David Knight 63'
  • David Knight 90'
3 - 1 Full time
Soham Town Rangers
  • Samuel Mulready 25' (Pen)
Att. 240
Bury Town
  • Oliver Hughes 25'
  • Oliver Hughes 45'
2 - 1 Full time
Barking
  • Darrelle Russell 35'
Att. 121
Canvey Island
0 - 1 Full time
Witham Town
  • Johnny Ashman 62'
Att. 64
Coggeshall Town
  • Ross Wall 34'
  • Samuel Bantick 44'
  • Conor Hubble 77'
3 - 0 Full time
Great Wakering Rovers
Att. 204
Grays Athletic
  • Frank Puemo 63' (OG)
  • Aron Gordon 85'
2 - 2 Full time
Basildon United
  • Conor Mead 42'
  • Callum Taylor 81'
Att. 122
Maldon & Tiptree
  • De-Carrey Sheriff 74' (Pen)
  • Eddie-Louis Dsane 75'
2 - 1 Full time
Felixstowe & Walton United
  • Miles Powell 61'
Att. 167
Mildenhall Town
0 - 6 Full time
Brentwood Town
  • Charlee Hughes 29'
  • Tony Stokes 60' (Pen)
  • Charlee Hughes 72'
  • Charlee Hughes 76'
  • Robert Budd 79'
  • Ernest Okoh 82'
Att. 118
Romford
  • Reece Hewitt 40'
  • Thomas Potter 73' (Sent Off)
1 - 5 Full time
Heybridge Swifts
  • Matthew Price 21' (Pen)
  • Harrison Chatting 45'
  • Matthew Price 62'
  • Jack Adlington-Pile 76'
  • Elliott Ronto 79'
Att. 159
Tilbury
  • Oliver Spooner 30'
  • Lewis Smith 75'
  • George Sykes 90'
3 - 0 Full time
Aveley

South Central Division

Att. 91
Ashford Town (Middx)
  • James Cottee 14'
  • Nebay Haile 41'
2 - 0 Full time
Chalfont St Peter
Att. 73
Bedfont Sports
  • Charlie Postance 3'
  • Charlie Postance 37'
  • Charlie Postance 45'
  • Charlie Postance 61'
4 - 1 Full time
Egham Town
  • Harry Tucker 31'
Att. 55
FC Romania
  • Chidubem Onokwai 31'
  • Chidubem Onokwai 85'
2 - 0 Full time
Hertford Town
Att. 90
Marlow
  • James Clark 75'
1 - 3 Full time
Waltham Abbey
  • Billy Holland 10'
  • Ross Dedman 27'
  • Timonthy Ogunrinde 81'
Att. 108
Northwood
  • Imran Uche 64'
  • Ben Pattie 73'
2 - 2 Full time
Hanwell Town
  • Kieron Cathline 0' (Sent Off)
  • William Wambeek 51'
  • Thomas Collins 67'
Att. 40
Uxbridge
0 - 2 Full time
Cheshunt
  • Oluwole Akinsanya 3'
  • Jason Hallett 53'
Att. 60
Ware
  • Brandon Adams 4'
  • Leigh Rose 24'
  • Brandon Adams 26'
  • Frazer John 41'
  • Brandon Adams 63'
  • Jordon Watson 84'
  • David Cowley 87' (Pen)
7 - 2 Full time
Bracknell Town
  • Liam Ferdinand 17'
  • Liam Ferdinand 72'
Att. 55
Westfield
  • Dale Burnham 2'
1 - 1 Full time
South Park
  • Matthew Males 57' (Pen)

South East Division

Att. 53
Greenwich Borough
  • Reece Deakin 14' (Pen)
  • Ryan King-Elliott 36'
2 - 2 Full time
Three Bridges
  • George Gaskin 68'
  • George Gaskin 83'
Att. 394
Guernsey
  • Matthew Loaring 82' (Pen)
1 - 1 Full time
Whitstable Town
  • Jordan Wright 27'
Att. 242
Hastings United
  • Jamie Fielding 56'
  • Thomas Climpson 75'
2 - 1 Full time
VCD Athletic
  • Alastair Gordon 26'
Att. 162
Herne Bay
  • Jake Embery 63' (Pen)
  • Jake Embery 75'
2 - 5 Full time
East Grinstead Town
  • Gregory Cundle 7'
  • Gregory Cundle 14'
  • Ryan Johnson 17'
  • Leonardo Mazzone 24'
  • Jacob Hutchinson 70'
Att. 150
Horsham
  • Robert O'Toole 19'
  • Robert O'Toole 30'
  • Robert O'Toole 61'
  • Charles Harris 82'
4 - 2 Full time
Cray Wanderers
  • Ben Mundele 24'
  • Archie Johnson 53'
Att. 79
Phoenix Sports
  • Alexander Teniola 78'
  • Lee Bird 87'
2 - 2 Full time
Faversham Town
  • Harry Goodger 44'
  • Luke Griffiths 77'
Att. 225
Ramsgate
  • Jerald Aboagye 77' (OG)
1 - 3 Full time
Ashford United
  • Samuel Corne 9'
  • Daniel Parish 58'
  • Daniel Parish 84'
Att. 75
Sittingbourne
  • Thomas Loynes 2'
  • Ben Fitchett 7'
  • David Smith 41'
  • Dadigildo (Gil) Carvalho Fernandes Cravid 90'
4 - 1 Full time
Sevenoaks Town
  • Thomas Ripley 87'
Att. 123
Whyteleafe
  • Matthew O'Donoghue 13'
  • Harvey Brand 24'
  • Lauris Chin 27'
  • Matthew O'Donoghue 59'
4 - 3 Full time
Hythe Town
  • Christopher Kinnear 45'
  • Junior Aikhionbare 68'
  • Zak Ansah 90'

The FA Trophy 18-19 - First Round Proper

Att. 268
Brackley Town
4 - 2 Full time
Hayes & Yeading United
Att. 291
Carshalton Athletic
  • Paris Hamilton Downes 61'
1 - 0 Full time
Dorking Wanderers
Att. 202
Wingate & Finchley
2 - 0 Full time
Dulwich Hamlet

Wednesday 12 December 2018

Premier Division

Att. 354
Lewes
  • Luke Blewden 14'
  • Dayshonne Golding 15'
  • Luke Blewden 23'
  • Stacey Freeman 42'
  • Jonte Smith 45'
5 - 0 Full time
Brightlingsea Regent

Tuesday 11 December 2018

Premier Division

Att. 124
AFC Hornchurch
0 - 1 Full time
Potters Bar Town
  • Bradley Sach 56'
Att. 173
Corinthian-Casuals
  • Reece Hannigan 31'
  • Warren Mfula 73'
2 - 1 Full time
Tonbridge Angels
  • Joseph Turner 49'
Att. 138
Merstham
0 - 2 Full time
Leatherhead
  • Ibrahim Olutade 27'
  • Shaun Okojie 77'
Att. 88
Wingate & Finchley
0 - 2 Full time
Harlow Town
  • Louis Yuill 20'
  • Emile Acquah 29'

South Central Division

Att. 147
Hayes & Yeading United
  • Hassan Jalloh 31'
  • Tobias Little 36'
  • Ashley Nzala 44'
  • Hassan Jalloh 67'
  • Joshua Chamberlain 90'
5 - 1 Full time
Westfield
  • Kiye Martin 76'
Re-arranged from 10 November 2018

South East Division

Att. 130
Hythe Town
  • Charlie Webster 29'
1 - 2 Full time
Greenwich Borough
  • Ryan King-Elliott 60'
  • Laurent Mendy 64'
Att. 147
Three Bridges
  • Connor French 52'
  • Connor French 89'
2 - 1 Full time
Horsham
  • Christopher Smith 68'

Kent Senior Cup 18-19 - Quarter Final

Att. 406
Herne Bay
  • Miles Cornwell 23'
  • Simon Kabamba 92' (Sent Off)
1 - 4 Full time
Gillingham

Surrey County Cup 18-19 - Round One

Att. 43
Ashford Town
1 - 4 Full time
Chipstead
19:45
South Park
2 - 4 Full time
Banstead Athletic

Sussex County Cup 18-19 - Round Three

Att. 150
Eastbourne Town
2 - 1 Full time
Worthing
  • Jesse Starkey 81'
Att. 333
Hastings United
0 - 4 Full time
Brighton & Hove Albion

Monday 10 December 2018

Premier Division

Att. 296
Haringey Borough
  • Charley Barker 11'
  • Joel Nouble 49' (Pen)
  • Scott Durojaiye 66'
3 - 1 Full time
Bishop's Stortford
  • Luke Callander 52'

Saturday 8 December 2018

Premier Division

Att. 204
AFC Hornchurch
  • George Saunders 81'
  • George Purcell 86'
2 - 2 Full time
Kingstonian
  • Louie Theophanous 45'
  • James Daly 88'
Att. 322
Bishop's Stortford
  • Ryan Charles 3'
1 - 2 Full time
Lewes
  • James Hammond 14'
  • Frankie Chappell 55'
Att. 398
Bognor Regis Town
  • Daniel Lincoln 45' (Sent Off)
0 - 1 Full time
Dorking Wanderers
  • Lewis Taylor 45'
Att. 327
Burgess Hill Town
  • Pat Harding 6'
  • Aaron Smith-Joseph 31'
  • Aaron Smith-Joseph 39'
3 - 2 Full time
Carshalton Athletic
  • Peter Adeniyi 53'
  • Jacob Mendy 61'
Att. 228
Corinthian-Casuals
  • Warren Mfula 53'
1 - 2 Full time
Potters Bar Town
  • Aaron Morgan-Cummings 68'
  • Dernell Wynter 82'
Att. 342
Enfield Town
  • Aaron Greene 8'
  • Billy Bricknell 44' (Pen)
  • Billy Bricknell 64'
  • Mark Weatherstone 77'
4 - 1 Full time
Harlow Town
  • Thomas Hitchcock 34'
Att. 261
Haringey Borough
  • Karl Akinwande 25'
1 - 0 Full time
Folkestone Invicta
Att. 276
Leatherhead
0 - 1 Full time
Brightlingsea Regent
  • William Hunt 60'
Att. 431
Margate
  • Thomas Murphy 25'
  • Ben Swift 59'
2 - 2 Full time
Wingate & Finchley
  • Robert Laney 8'
  • Loic Hernandez 90'
Att. 112
Merstham
  • Kenny Beaney 80'
1 - 0 Full time
Whitehawk
Att. 440
Tonbridge Angels
  • Joseph Turner 43'
  • James Folkes 49' (Sent Off)
1 - 2 Full time
Worthing
  • James Crane 50' (Pen)
  • Callum Kealy 78'
  • Callum Kealy 84' (Sent Off)

North Division

Att. 249
Aveley
  • Alexander Akrofi 66'
1 - 1 Full time
Coggeshall Town
  • Jamie Shaw 11'
Att. 102
Barking
  • Darrelle Russell 22'
  • Olajuwon Ogunwamide 65'
2 - 1 Full time
Grays Athletic
  • Kieran Bishop 73'
Att. 85
Basildon United
  • Ayrton Coley 66'
1 - 2 Full time
Maldon & Tiptree
  • Sammie McLeod 12'
  • Kojo Awotwi 75'
Att. 124
Brentwood Town
  • Albert Levett 86'
1 - 1 Full time
Bury Town
  • Oliver Fenn 54'
Att. 117
Dereham Town
  • Joe Gatting 43'
1 - 3 Full time
Bowers & Pitsea
  • Bradley Warner 50'
  • Bradley Warner 60' (Pen)
  • Richard Halle 77'
Att. 321
Felixstowe & Walton United
0 - 4 Full time
Canvey Island
  • Frankie Merrifield 55'
  • Joshua Hutchingson 59'
  • Martin Tuohy 77'
  • Martin Tuohy 80'
Att. 119
Great Wakering Rovers
  • Shomari Barnwell 29'
1 - 1 Full time
Mildenhall Town
  • Andrew Camilo-Tayaca 35'
Att. 259
Heybridge Swifts
  • Harrison Chatting 35'
  • Jordy Mongoy 62'
2 - 1 Full time
Tilbury
  • Thomas Barton 30'
Att. 144
Soham Town Rangers
  • Erkan Okay 88' (Sent Off)
0 - 2 Full time
AFC Sudbury
  • Paul Hayes 15'
  • Liam Bennett 19'
Att. 76
Witham Town
  • Samuel Ashford 47' (Pen)
  • Samuel Ashford 57' (Pen)
2 - 0 Full time
Romford

South Central Division

Att. 290
Bracknell Town
  • Joseph Grant 13'
  • Adam Cornell 71'
  • Liam Ferdinand 80'
3 - 3 Full time
Marlow
  • Kameron English 27' (Pen)
  • James Clark 53'
  • Isaac Osei-Tutu 61'
Att. 39
Chalfont St Peter
0 - 1 Full time
Ware
  • Brandon Adams 87'
Att. 112
Cheshunt
  • Oluwole Akinsanya 32'
  • Oluwole Akinsanya 58'
2 - 2 Full time
Bedfont Sports
  • Scott Harris 86'
  • Perry Luckins 92'
Att. 84
Egham Town
  • Brandon Sandiford McCarthy 1'
1 - 3 Full time
Northwood
  • Samuel Jenkins 11'
  • Christopher Gosling 24'
  • Daniel Newton 89'
Att. 97
Hanwell Town
  • Thomas Collins 45'
1 - 4 Full time
Westfield
  • Aaron Watson 45'
  • Tinashe Nkoma 45'
  • Aaron Watson 48'
  • Tinashe Nkoma 75'
Att. 180
Hayes & Yeading United
  • Hassan Jalloh 4'
  • Scott Bridges 17'
  • Lee Barney 67'
  • Hassan Jalloh 69'
  • Tobias Little 87'
5 - 1 Full time
FC Romania
  • Chidubem Onokwai 26'
  • Cosmin Sandu 79' (Sent Off)
Att. 137
Hertford Town
  • Mark Twumasi 53'
  • Ben Ward-Cochrane 60' (Pen)
  • George Lutaaya 66'
  • Ben Ward-Cochrane 84' (Pen)
  • Ruben Soares Junior 90'
5 - 2 Full time
Chipstead
  • Joshua Gallagher 56' (Sent Off)
  • Michak Stanic-Stewart 68'
  • Joseph Clemo 89' (OG)
Att. 50
South Park
  • Ryan Healy 29'
  • Sebastian Osei-Obengo 88'
2 - 5 Full time
Ashford Town (Middx)
  • Mark Bitmead 45'
  • Mark Bitmead 49'
  • James Cottee 57'
  • Mark Bitmead 74'
  • Nebay Haile 85'
Att. 189
Tooting & Mitcham United
  • Danny Bassett 40'
  • Stefan Ilic 51'
  • Stefan Ilic 61'
  • Daryl Coleman 90'
4 - 2 Full time
Uxbridge
  • Mitchell Wiseman 8'
  • David Thomas 72'
Att. 61
Waltham Abbey
  • Billy Holland 4'
  • Jack Stevenson 52'
  • Olayemi (Yemi) Ogunfunmilade 61'
3 - 0 Full time
Molesey

South East Division

Att. 218
Ashford United
0 - 0 Full time
Whyteleafe
  • Corey Holder 74' (Sent Off)
Att. 162
Cray Wanderers
  • Joseph Taylor 47'
1 - 1 Full time
Phoenix Sports
  • Alexander Teniola 24'
  • Daniel Young 84' (Sent Off)
Att. 73
East Grinstead Town
  • Oliver Boulding 68'
1 - 3 Full time
Greenwich Borough
  • Tushaun-Tyreese Walters 34'
  • Reece Deakin 37'
  • Reece Deakin 45' (Pen)
Att. 296
Faversham Town
  • Ashley Miller 15'
  • Daniel Carrington 44'
  • Harry Goodger 57'
3 - 1 Full time
Sittingbourne
  • Izzy Adebayo 0' (Sent Off)
  • Christopher Webber 59'
Att. 164
Haywards Heath Town
  • Karl Akehurst 68'
  • Alex Laing 84'
2 - 1 Full time
Hastings United
  • Samuel Adams 48'
Att. 241
Hythe Town
  • Zak Ansah 38'
  • Junior Aikhionbare 62'
2 - 4 Full time
Horsham
  • Tyrell Richardson-Brown 4'
  • Jack Brivio 19'
  • Nathan Daly 79' (OG)
  • Charles Harris 83'
Att. 68
Three Bridges
  • Connor French 38'
  • Ibby Akanbi 46'
  • Connor French 66'
3 - 1 Full time
Ramsgate
  • Samuel Lawford 86'
Att. 82
VCD Athletic
  • Malachi Hudson 15'
  • Malachi Hudson 35'
2 - 3 Full time
Guernsey
  • Charlton Gauvain 24'
  • Matthew Loaring 44'
  • Matthew Loaring 90' (Pen)
Att. 368
Whitstable Town
  • Harry Brown 40' (Sent Off)
0 - 4 Full time
Herne Bay
  • Bradley Schafer 31'
  • Jake Embery 55'
  • Miles Cornwell 81'
  • Thomas Carlton 86'

Thursday 6 December 2018

The Reposs Women's Cup 18-19 - Quarter Final

Att. 43
Ashford Town
10 - 2 Full time
Margate
Att. 68
Worthing
1 - 6 Full time
Leyton Orient

Wednesday 5 December 2018

Premier Division

Att. 252
Lewes
  • Omarr Lawson 28'
  • Kieron Pamment 72'
  • Dayshonne Golding 77'
3 - 0 Full time
Corinthian-Casuals

North Division

Att. 116
Romford
  • Danny Cossington 51' (Sent Off)
  • Nicholas Reynolds 52'
1 - 4 Full time
Brentwood Town
  • Charlee Hughes 7'
  • Tony Stokes 23'
  • Charlee Hughes 73'
  • Ryan Mallett 75' (Sent Off)
  • Charlee Hughes 90'

Tuesday 4 December 2018

Premier Division

Att. 376
Bognor Regis Town
  • Mason Walsh 43'
1 - 2 Full time
Enfield Town
  • Billy Bricknell 68'
  • Ryan Blackman 83'

South Central Division

Att. 66
Chipstead
  • Michak Stanic-Stewart 42'
  • Ezekiel Bademosi 48'
  • Daniel Moody 85'
3 - 2 Full time
Uxbridge
  • Zaine Gangadeen 31'
  • Mitchell Wiseman 62'

The Velocity Trophy 18-19 - Round Two

Att. 73
Bowers & Pitsea
  • Callum Leahy 50'
  • James Thomas 87'
  • Luke Hirst 90'
3 - 3 Full time
Wingate & Finchley
  • Timothy Monsheju 28'
  • David Manu 65'
  • David Manu 80'
Wingate & Finchley win 4 - 5 on penalties.

The Velocity Trophy 18-19 - Round Three

Att. 171
Bracknell Town
  • Carl Davies 57'
  • Liam Ferdinand 72'
  • Sean Moore 89'
3 - 1 Full time
Felixstowe & Walton United
  • Jack Ainsley 27' (Pen)
Att. 202
Worthing
  • James Crane 19' (Pen)
1 - 3 Full time
Merstham
  • Thomas Kavanagh 42'
  • Calum Davies 51'
  • Walter Figueira 81'

Essex County Cup 18-19 - Round Four

Att. 67
AFC Hornchurch
3 - 0 Full time
Great Wakering Rovers

Surrey County Cup 18-19 - Round One

Att. 50
Molesey
  • Ezra Nelson 5'
1 - 5 Full time
Metropolitan Police

Sussex County Cup 18-19 - Round Three

Att. 124
Horsham
  • Kieran Lavery 65' (Sent Off)
0 - 1 Full time
Eastbourne Borough
Att. 68
Little Common
0 - 4 Full time
Haywards Heath Town
  • Callum Saunders 34'
  • Karl Akehurst 39'
  • Karl Akehurst 62'
  • Alusine Bangura 72'

Monday 3 December 2018

London County Cup 18-19 - Round Two

Att. 257
Haringey Borough
  • Charley Barker 86'
1 - 2 Full time
Leyton Orient

Saturday 1 December 2018

Premier Division

Att. 102
Brightlingsea Regent
  • Joshua Gould 23'
  • Aaron Condon 57'
  • Aaron Condon 79'
3 - 2 Full time
Burgess Hill Town
  • Benjamin Pope 34'
  • Benjamin Pope 90'
Att. 319
Carshalton Athletic
  • Michael Dixon 45'
1 - 0 Full time
Enfield Town
Att. 526
Dorking Wanderers
0 - 1 Full time
Tonbridge Angels
  • Sonny Miles 90'