Thursday 29 September 2016

Development North Division

Att. 32
AFC Sudbury
  • Stefano Mallardo 30' (Pen)
1 - 0
Cheshunt
Att. 33
Great Wakering Rovers
  • Connor Peralta 18'
  • Ryan Woodley 28'
  • Harry Daly 34'
  • Scott Clarke 82'
  • Scott Clarke 84'
5 - 1
Haringey Borough
  • Issa Segaruma 42'

Development South Division

Att. 24
East Grinstead Town
  • Teddy West 36'
  • Carlos Anderson 51'
2 - 4
Sittingbourne
  • Jake Embery 16'
  • Danny Leonard 32'
  • Connor Wilkins 37'
  • Joshua Wisson 87'
Att. 33
Ramsgate
0 - 1
Whyteleafe
  • Shylo Johnson-McNally 65'

Wednesday 28 September 2016

Development North Division

Att. 40
Witham Town
  • Kofi Gyebi 50'
  • Matthew Baxter 85'
2 - 4
Billericay Town
  • Beeti (Brandon) Diau 2'
  • Tristan Abrahams 10'
  • Jordan Tucker 14'
  • Kieran Asumadu-Sakyi 85'

Development South Division

Att. 42
Three Bridges
  • Jimmy Degrace 51'
1 - 2
Tooting & Mitcham United
  • Jay Jones 89'
  • Oladapo Afolayan 92'

Tuesday 27 September 2016

Development North Division

Att. 32
Thamesmead Town
  • James Walkinshaw 18'
1 - 3
Brentwood Town
  • Dan Wilson 15'
  • Thomas Howe 40'
  • Max Hybrow 60'

Monday 26 September 2016

Development South Division

Att. 45
Chatham Town
  • Joshua Gibson 4'
1 - 4
Leatherhead
  • Josiah Loftus-Cheek 14'
  • Liam Roberts 18'
  • Liam Roberts 75'
  • Louie Downey 85'
Att. 39
Hastings United
  • Johnny Akoto 14'
  • Johnny Akoto 17'
  • Thomas Climpson 62'
  • Johnny Akoto 89'
4 - 0
Faversham Town
Att. 40
Lewes
  • Lucas Tredrea 5'
  • Jack Troak 42'
  • Leon Dramis 63'
3 - 1
Herne Bay
  • Alieu (Allen) Bangura 36'

Saturday 24 September 2016

Development North Division

Att. 35
Brightlingsea Regent
  • Charlie Lindoe 35'
  • Jordan Barnett 38'
  • Rocha Fosker 53'
  • Charlie Thompson 78'
4 - 0
Harlow Town

Development South Division

Att. 25
Carshalton Athletic
0 - 2
Greenwich Borough
  • Kaleed Henry 44' (OG)
  • Emmanuel (Tosin) Shoderu 60'

Thursday 22 September 2016

Development North Division

Att. 24
Brentwood Town
  • Dan Wilson 9'
  • Jacob Wiggins 93' (Sent Off)
  • Joshua Wiggins 93' (Sent Off)
1 - 3
Witham Town
  • Matthew Baxter 24'
  • Romaro Dyte 39'
  • Thomas Robinson 54'
Att. 57
Great Wakering Rovers
  • Scott Clarke 45'
  • Scott Clarke 58'
2 - 2
AFC Hornchurch
  • George Farmer 78'
  • George Farmer 85'

Development South Division

Att. 37
East Grinstead Town
  • Carlos Anderson 46'
  • Carlos Anderson 48'
  • Teddy West 52'
  • Carlos Anderson 61'
4 - 3
Three Bridges
  • Alfie Slark 32'
  • Jamie Crellin 75'
  • Chad Goulter 87' (OG)
Att. 36
Faversham Town
0 - 2
Greenwich Borough
  • Luke Miller 55'
  • Guy-Tresor Mpungi 75'
Att. 31
Tooting & Mitcham United
  • Marcus Castano 49'
1 - 1
Ramsgate
  • Sam Winch 46'

Wednesday 21 September 2016

Development North Division

Att. 70
Billericay Town
  • Jaszime (Jas) Johnson 23'
  • Tristan Abrahams 78' (Pen)
2 - 4
Tilbury
  • Dwade James 18'
  • Dwade James 23'
  • Javan Scott 45'
  • Dwade James 82'

Development South Division

Att. 36
Sittingbourne
  • Raphe Brown 16'
  • Jake Embery 48'
  • Caleb Bearman-Dyce 55'
  • Raphe Brown 57'
  • Jake Embery 64'
  • Raphe Brown 69'
6 - 3
Herne Bay
  • Charlie Hammond 23'
  • Alieu (Allen) Bangura 47'
  • Charlie Hallett 57'

Monday 19 September 2016

Development North Division

Att. 57
Haringey Borough
  • Issa Segaruma 14'
  • Remi Gyimah 34'
2 - 2
Cray Wanderers
  • Abdul Wahab 54'
  • Erwin Kurz 85'

Development South Division

Att. 25
Leatherhead
  • Endrit Dobraj 40'
  • Louie Downey 70'
  • Jordan Gallagher 78'
3 - 2
Hastings United
  • Joel Mbiya-Kalambagi 20'
  • Joel Mbiya-Kalambagi 52'

Saturday 17 September 2016

Development South Division

Att. 30
Carshalton Athletic
  • Kaleed Henry 10' (Pen)
  • Oliseh Okuglini 37'
  • Francis Sey 43'
  • Francis Sey 60'
  • Francis Sey 65'
  • Daniel Beecham 85'
6 - 2
Whyteleafe
  • Sammy Clements 35'
  • Jamarie Brissett 60'

Friday 16 September 2016

Development North Division

Att. 66
AFC Sudbury
  • Wayne Blackman 37'
  • Ben Robinson 83'
2 - 1
Brightlingsea Regent
  • Charlie Gilbert 65'

Thursday 15 September 2016

Development North Division

Att. 38
Great Wakering Rovers
  • George Cox 55'
1 - 3
Billericay Town
  • Jaszime (Jas) Johnson 48'
  • Kamal Guthmy 62'
  • Johnson Santos 81'

Development South Division

Att. 33
Faversham Town
  • Jack Sellens 43'
  • Aaronjit Ghag 44'
  • Jack Sellens 75'
  • Jack Sellens 90'
4 - 2
Carshalton Athletic
  • David Oppong 42'
  • Jesse Sentamu 55'
Att. 17
Greenwich Borough
  • Emmanuel (Tosin) Shoderu 38'
1 - 4
Leatherhead
  • Louie Downey 48'
  • Liam Roberts 72'
  • Liam Roberts 82'
  • Liam Roberts 90'
Att. 30
Ramsgate
  • Brandon Adam 84'
1 - 2
East Grinstead Town
  • Chad Goulter 30'
  • Carlos Anderson 92'
Att. 41
Tooting & Mitcham United
  • Shamal Edwards 75'
1 - 2
Whyteleafe
  • Jake Connaris 55'
  • Sammy Clements 89'

Wednesday 14 September 2016

Development North Division

Att. 36
Witham Town
  • Munachi Atumanyogo 49'
  • Kofi Gyebi 65'
2 - 2
Cheshunt
  • Pianny Nzamale 34'
  • Pianny Nzamale 75'

Development South Division

Att. 40
Sittingbourne
  • Connor Wilkins 15'
  • Sami Meziane 34'
  • Connor Wilkins 44'
  • Sami Meziane 60'
  • Jake Embery 70'
  • Callum Naessens 75'
6 - 1
Chatham Town
  • Freeman Rogers 69' (Sent Off)
  • Thomas Bridges 84'
Att. 31
Three Bridges
  • Alfie Slark 9'
  • Liam Gallup 29' (OG)
2 - 2
Herne Bay
  • Joshua Wood 15'
  • Alieu (Allen) Bangura 61'

Monday 12 September 2016

Development North Division

Att. 60
Cray Wanderers
  • Sean Roberts 36'
  • Will King 90' (OG)
2 - 2
AFC Hornchurch
  • Frankie Holland 28'
  • Elie Fanga 74'

Development South Division

Att. 57
Hastings United
  • Joel Mbiya-Kalambagi 44'
  • Ryan Harffey 85'
2 - 3
Lewes
  • Callum Kealy 20'
  • Trevor McCreadie 32' (Pen)
  • Trevor McCreadie 55' (Pen)

Saturday 10 September 2016

Development North Division

Att. 30
Brightlingsea Regent
  • Mekhi McKenzie 48' (Pen)
  • Charlie Gilbert 88'
  • Jordan Barnett 92'
3 - 0
Thamesmead Town
  • Gary Mulgrew 80' (Sent Off)
Att. 25
Tilbury
  • Dwade James 35'
  • Jaydon Charles 80' (Pen)
  • Javan Scott 87'
  • Napier Brown 90'
4 - 1
Brentwood Town
  • Louis Bazeley 85' (Pen)

Development South Division

Att. 11
East Grinstead Town
  • Leke Somule 15'
  • Leke Somule 60'
  • Benga Ogunsege 82' (Pen)
3 - 5
Tooting & Mitcham United
  • Sergino Zamara 22'
  • Oladapo Afolayan 35'
  • Sergino Zamara 56'
  • Shamal Edwards 86'
  • Jay Jones 91'

Thursday 8 September 2016

Development North Division

Att. 21
AFC Hornchurch
0 - 0
Haringey Borough
Att. 24
Brentwood Town
  • Max Hybrow 1' (Pen)
  • Dan Wilson 55'
  • Louis Bazeley 80'
  • Dan Wilson 85'
4 - 2
Great Wakering Rovers
  • Louis Brown 15' (OG)
  • Perry Hirst 35'

Development South Division

Att. 20
Sittingbourne
  • Bradley Schafer 30'
  • Bradley Schafer 42'
  • Jack Hyslop 75'
  • Raphe Brown 80'
4 - 2
Hastings United
  • Joel Mbiya-Kalambagi 9'
  • Ryan Edwards 47'

Wednesday 7 September 2016

Development North Division

Att. 40
Witham Town
  • Kofi Gyebi 34'
  • Flynn Tarman 51'
  • Matthew Baxter 54'
  • Munachi Atumanyogo 75'
  • Munachi Atumanyogo 80'
5 - 0
Harlow Town

Development South Division

Att. 37
Herne Bay
  • Sam Hallett 0'
  • Harry Bates 30' (OG)
2 - 9
Ramsgate
  • Simba Nyaruwa 6'
  • Brandon Adam 35'
  • Aaron Millbank 43'
  • Dominic Crawford 49'
  • Aaron Millbank 57'
  • Aaron Millbank 72'
  • Lewis Stevens-Toomey 84'
  • Jake Munday 88'
  • Connor Miller 90'
Att. 43
Whyteleafe
  • Shylo Johnson-McNally 57'
  • Jake Connaris 60'
2 - 2
Faversham Town
  • Aaronjit Ghag 39'
  • Khalil McFarlane 49'

Monday 5 September 2016

Development North Division

Att. 32
Cray Wanderers
  • Charlie Foster 4'
  • Massamba Joel 32'
  • Nicholas Mesa 90'
3 - 10
Billericay Town
  • papa Baah 25' (Pen)
  • Joe Critchell 29'
  • Goldy Capela 40'
  • papa Baah 53' (Pen)
  • Jaszime (Jas) Johnson 64'
  • Goldy Capela 67'
  • Jaszime (Jas) Johnson 72'
  • Kieran Asumadu-Sakyi 83'
  • Louis Mackman 87'
  • Kieran Asumadu-Sakyi 90'

Development South Division

Att. 25
Leatherhead
  • Evander Lopes 55' (Pen)
  • Evander Lopes 80'
2 - 0
Carshalton Athletic
Att. 35
Lewes
  • Ian Robinson 40'
1 - 2
Greenwich Borough
  • David Olayokun 25'
  • David Olayokun 38'

Thursday 1 September 2016

Development North Division

Att. 22
Brentwood Town
  • Thomas Howe 2'
  • Thomas Howe 2'
  • Coby Nelson 15'
  • Thomas Howe 35'
  • Max Hybrow 55'
  • Dan Wilson 60'
6 - 2
Cray Wanderers
  • Charlie Foster 37' (Pen)
  • Nicholas Mesa 87' (Pen)
Att. 57
Great Wakering Rovers
  • Scott Clarke 21'
  • Joshua Banton 47'
2 - 0
Cheshunt

Development South Division

Att. 43
East Grinstead Town
  • Ben Burns 23'
  • Ben Burns 35' (Pen)
  • Leke Somule 82'
3 - 1
Whyteleafe
  • Charles Allechi 80'
Att. 34
Faversham Town
  • Aaronjit Ghag 39'
  • Khalil McFarlane 81'
2 - 2
Leatherhead
  • Robert Mundow 43'
  • Siju Odelusi 80'
Att. 57
Greenwich Borough
  • Theodore Osinfolarin 37'
  • Luke Miller 67'
  • Keith Orenuga 73'
3 - 3
Sittingbourne
  • Raphe Brown 30'
  • Taylor Naessens 57'
  • Antwon McKenzie 70'
Att. 60
Ramsgate
  • Dominic Crawford 30'
  • George Crimmen 35'
  • Simba Nyaruwa 40'
  • Aaron Millbank 55'
  • Liam Smith 90'
5 - 0
Chatham Town
Att. 50
Tooting & Mitcham United
  • Daniel Odoh 0'
  • Darnell Nwadialor 0'
2 - 0
Herne Bay

Latest news

Congratulations on promotion!
Dorking Wanderers Congratulations on promotion!

Congratulations to 2017 Ryman South promotion play-off winners Dorking Wanderers!

Play-off hot-shot a wanted man
Maldon & Tiptree Play-off hot-shot a wanted man

Maldon & Tiptree striking sensation Liam Nash is being linked with a dream summer move ahead of the Ryman North promotion play-off final with both Gillingham and Doncaster Rovers reported to chasing his signature.

Play-off final is only game in town!
South Division Play-off final is only game in town!

Follow Saturday's promotion play-off final action on the Ryman League's live scores service!

The Ryman Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe