Monday 31 October 2016

Development North Division

Att. 55
Haringey Borough
  • Wisley Baltazar 40'
  • Sevdar Bokciu 45'
2 - 1
Brightlingsea Regent
  • Charlie Thompson 93'

Development South Division

Att. 49
Hastings United
  • Sonny Dullaway 48'
  • Joel Mbiya-Kalambagi 74'
2 - 2
Herne Bay
  • Jordan Simpson 5'
  • Joshua Howland 75'

Saturday 29 October 2016

Development North Division

Att. 30
Tilbury
  • Javan Scott 12'
  • Oliver Hanlon 90' (Pen)
2 - 2
Witham Town
  • Matthew Baxter 22'
  • Mase Wade 37'

Development South Division

Att. 35
Carshalton Athletic
0 - 2
Tooting & Mitcham United
  • Josue Antonio 8'
  • Hussein Siklawi 76'
Att. 25
Whyteleafe
  • Dylan Ramazani 90'
1 - 1
Greenwich Borough
  • Corey Watts 15'

Thursday 27 October 2016

Development North Division

Att. 23
AFC Sudbury
  • Sam Bantick 13'
  • Sam Bantick 36'
  • Sam Bantick 42'
  • Ronaldo Jones 72'
4 - 2
Haringey Borough
  • Micah Jackson 10'
  • Wisley Baltazar 75'

Development South Division

Att. 34
East Grinstead Town
  • Kurtis Cumberbatch 4'
  • Alex Arif 11'
  • Ben Burns 26'
  • Gianfranco Mici 35'
4 - 2
Carshalton Athletic
  • Abhushan Pant 0' (Sent Off)
  • Francis Sey 37'
  • Francis Sey 43'
Att. 17
Faversham Town
  • Dylan Damonse 34'
  • Dylan Damonse 87'
2 - 1
Tooting & Mitcham United
  • Fabio Nunes 65'

Wednesday 26 October 2016

Development North Division

Att. 45
Billericay Town
  • Brian Maarouf-Moyano 24'
  • Victor Zapata Caicedo 41'
  • Lloyd Ross 56'
3 - 0
Harlow Town
Att. 44
Witham Town
  • Matthew Baxter 11'
  • Isaac Amoah 29'
  • Jamie Dicker 38'
  • Flynn Tarman 65'
  • Kieran Powell 93'
5 - 2
Great Wakering Rovers
  • Aaron Clark 6'
  • Franklin Craik 89'

Development South Division

Att. 27
Herne Bay
  • Alieu (Allen) Bangura 33'
  • Tolulope Famoriyo 46'
  • Zak Holman 90'
3 - 2
Greenwich Borough
  • Leonard Goring 60'
  • Guy-Tresor Mpungi 80'
Att. 31
Sittingbourne
0 - 1
Whyteleafe
  • Jake Connaris 47'

Tuesday 25 October 2016

Development North Division

Att. 37
Cheshunt
  • Luke Milbourne 35'
  • Pianny Nzamale 55'
2 - 0
Brentwood Town

Monday 24 October 2016

Development North Division

Att. 35
Cray Wanderers
  • Charlie Foster 7'
  • Edgar Morais 19'
2 - 3
Thamesmead Town
  • Ike-Robertson Feehi 1'
  • Ike-Robertson Feehi 24'
  • Ike-Robertson Feehi 58'

Development South Division

Att. 35
Chatham Town
0 - 0
Hastings United
Att. 30
Leatherhead
  • Lewis Fry 5'
  • Josiah Loftus-Cheek 23'
  • Josiah Loftus-Cheek 28'
  • Jordan Gallagher 65'
  • Liam Roberts 75'
  • Billy Murphy 90'
6 - 0
Ramsgate
Att. 42
Lewes
  • Daniel Perry 55'
1 - 1
Three Bridges
  • Ronnie Burchell 13'

Thursday 20 October 2016

Development North Division

Att. 15
Brentwood Town
  • Louis Bazeley 35'
  • Coby Nelson 80'
2 - 3
Harlow Town
  • Jordan Kalunga 13'
  • Dylan Wicker 24'
  • Jordan Kalunga 51'
Att. 38
Cheshunt
  • Kai Heather 23'
  • Pianny Nzamale 46'
2 - 1
Thamesmead Town
  • Billy McGarrigle 79'

Development South Division

Att. 19
Faversham Town
  • Harry Sheridan 32'
  • Harry Sheridan 42'
  • Oliver Wells 90'
3 - 3
East Grinstead Town
  • Carlos Anderson 20'
  • Carlos Anderson 44'
  • Carlos Anderson 45'
Att. 80
Greenwich Borough
  • Jermaine Findlater 60'
  • Corey Watts 65'
2 - 0
Chatham Town
Att. 25
Tooting & Mitcham United
  • Shamal Edwards 25'
  • Joel Vian 34'
  • Shamal Edwards 45'
  • Joel Vian 75'
4 - 0
Leatherhead

Wednesday 19 October 2016

Development North Division

Att. 39
Billericay Town
  • Lloyd Ross 32'
  • Ernest Okoh 73'
  • Lewis Byrne-Hewitt 84'
  • Beeti (Brandon) Diau 88'
4 - 1
Brightlingsea Regent
  • Harry McDonald 60'

Development South Division

Att. 26
Sittingbourne
  • Jake Embery 16'
  • Taylor Naessens 23'
  • Bradley Schafer 40'
  • Jake Embery 54'
  • Austen Symons 60' (OG)
  • Jarred Trespaderne 80'
6 - 0
Three Bridges

Monday 17 October 2016

Development South Division

Att. 52
Lewes
0 - 1
Ramsgate
  • Mitchell Laing 36'

Saturday 15 October 2016

Development North Division

Att. 28
Brightlingsea Regent
  • Charlie Lindoe 9'
1 - 0
Brentwood Town

Thursday 13 October 2016

Development South Division

Att. 43
Ramsgate
  • Mitchell Laing 22'
  • Mitchell Laing 53'
2 - 2
Sittingbourne
  • Jake Embery 32'
  • Joshua Wisson 89'
Att. 15
Tooting & Mitcham United
  • Shamal Edwards 68'
1 - 2
Lewes
  • Daniel Perry 20'
  • Ian Robinson 28'

Wednesday 12 October 2016

Development North Division

Att. 44
Witham Town
  • Jamie Hudson 30'
  • Jamie Hudson 38'
2 - 1
Haringey Borough
  • Micah Jackson 75'

Tuesday 11 October 2016

Development North Division

Att. 13
Thamesmead Town
  • George Jeffery 29'
1 - 0
AFC Hornchurch

Monday 10 October 2016

Development South Division

Att. 28
Hastings United
  • Sonny Dullaway 18'
  • Joel Mbiya-Kalambagi 37'
  • Zackary McEniry 49'
3 - 1
Greenwich Borough
  • Charles Boakye 25'
Att. 40
Leatherhead
  • Louie Downey 21'
  • Josiah Loftus-Cheek 55'
2 - 2
East Grinstead Town
  • Teddy West 3'
  • Teddy West 68' (Pen)

Saturday 8 October 2016

Development North Division

Att. 18
Tilbury
  • Javan Scott 80'
  • Danny Norton 87'
2 - 1
Cray Wanderers
  • Nicholas Mesa 49'

Development South Division

Att. 30
Carshalton Athletic
0 - 1
Chatham Town
  • Kyron Lightfoot 65'

Thursday 6 October 2016

Development South Division

Att. 26
East Grinstead Town
  • Carlos Anderson 28'
  • Carlos Anderson 65'
2 - 0
Lewes
Att. 38
Faversham Town
  • Stephen Ratcliff 13'
1 - 2
Chatham Town
  • Will Halliday 8'
  • Will Halliday 80'
Att. 45
Tooting & Mitcham United
0 - 1
Sittingbourne
  • Sami Meziane 60'

Wednesday 5 October 2016

Development North Division

Att. 55
Billericay Town
  • David Orisotoki 19' (OG)
  • Kieran Asumadu-Sakyi 24'
2 - 0
Thamesmead Town

Development South Division

Att. 32
Three Bridges
  • Devon Fender 7'
  • Tony Garrod 55'
  • Lewis Croal 61'
  • Lewis Croal 79'
4 - 1
Hastings United
  • Jack Harris 21'

Tuesday 4 October 2016

Development North Division

Att. 26
Cheshunt
  • Mason Naylor 45'
1 - 1
Brightlingsea Regent
  • Mekhi McKenzie 61'

Monday 3 October 2016

Development North Division

Att. 32
Cray Wanderers
  • Massamba Joel 24'
  • Devontae Irving-Young 88'
2 - 4
Great Wakering Rovers
  • Harry Daly 10'
  • Harry Daly 35'
  • Scott Clarke 70'
  • Scott Clarke 79'
Att. 63
Haringey Borough
  • Jordan Edwards 3'
  • Jordan Edwards 23'
  • Micah Jackson 58'
  • Wisley Baltazar 61'
  • Dan Sadi 85'
  • Micah Jackson 89'
6 - 3
Tilbury
  • Jaydon Charles 31'
  • Jaydon Charles 66'
  • Napier Brown 80'

Development South Division

Att. 7
Leatherhead
  • Liam Roberts 4'
  • Liam Roberts 14'
  • Robert Mundow 18'
  • Siju Odelusi 25'
  • Louie Downey 35' (Pen)
  • Daniel Webster 68' (Sent Off)
  • Siju Odelusi 78'
  • Billy Murphy 88'
7 - 0
Herne Bay

Saturday 1 October 2016

Development South Division

Att. 35
Carshalton Athletic
  • Francis Sey 40'
  • Jonathan Tadafe 55'
  • Harrison Street 70'
  • David Oppong 80'
  • Daniel Adjei 88'
5 - 1
Hastings United
  • Sonny Dullaway 21'
Att. 33
Whyteleafe
  • Shylo Johnson-McNally 70'
  • Jake Connaris 73'
2 - 2
Tooting & Mitcham United
  • Marcus Castano 34'
  • Sergino Zamara 70'

Latest news

Diversity the winner at Imber Court
Metropolitan Police Diversity the winner at Imber Court

The new Fans For Diversity team took on former gay world champions Stonewall at the Ryman Premier home of the Met Police on Wednesday night to mark February's LGBT history month.

Rolling deal to move in with rivals
Kingstonian Rolling deal to move in with rivals

Kingstonian are set to share the Fetcham Grove home of Ryman Premier rivals Leatherhead next season and beyond if needed.

Returning Rover succeeds Wilson
Great Wakering Rovers Returning Rover succeeds Wilson

Iain O'Connell has ten games to save rock-bottom Great Wakering Rovers from Ryman North relegation after returning to succeed Keith Wilson on Monday night.

The Ryman Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe