Friday 31 March 2017

Development North Division

Att. 28
Harlow Town
  • Thomas Fagg 2'
  • Mason Cook 23'
  • Thomas Fagg 52'
  • Julian Lopez-Cascante 60'
  • Julian Lopez-Cascante 75'
  • Thomas Fagg 82'
6 - 3
AFC Sudbury
  • Callum Fullwood 20'
  • Samuel Holland 61'
  • Aaron Pengelly 72'

Thursday 30 March 2017

Development North Division

Att. 42
AFC Hornchurch
  • George O'Conner 90' (Pen)
1 - 2
Witham Town
  • Robert Mensah 15'
  • Thomas Agogo 90'
Att. 65
Billericay Town
  • Jaszime (Jas) Johnson 20'
  • Jaszime (Jas) Johnson 31'
  • Kreshnic Krasniqi 53'
3 - 1
Brentwood Town
  • Dan Wilson 85'
Att. 29
Cheshunt
  • Brandon McCarthy 10'
  • Brandon McCarthy 45'
  • Kane Lowe 80'
3 - 0
Great Wakering Rovers

Development South Division

Att. 20
East Grinstead Town
  • Oshaye Giraud Hutchinson 45'
  • Carlos Anderson 60'
2 - 3
Chatham Town
  • Samuel Stace 68'
  • Mitchell Laing 90'
  • Mitchell Laing 92'
Att. 22
Faversham Town
  • Kyron Lightfoot 30'
1 - 1
Hastings United
  • Aleksandrs Jegorovs 88'
Att. 24
Herne Bay
  • Femi Apantaku 55'
1 - 4
Leatherhead
  • Josiah Loftus-Cheek 8'
  • Josiah Loftus-Cheek 24'
  • Josiah Loftus-Cheek 39'
  • Liam Roberts 87'
Att. 25
Tooting & Mitcham United
  • Stefan Ilic 22'
  • Anis Nuur 24'
  • Shamal Edwards 30'
  • Shamal Edwards 31'
  • Stefan Ilic 55'
  • Dontai Stewart 65'
  • Shamal Edwards 78'
7 - 0
Three Bridges

Wednesday 29 March 2017

Development South Division

Att. 38
Sittingbourne
  • Jake Embery 6'
  • Ryan Catmull 45'
  • Bradley Schafer 51'
  • Joshua Wisson 84'
4 - 1
Carshalton Athletic
  • Amun Quaynor 8'
Att. 32
Whyteleafe
  • Jake Connaris 45'
  • Jake Connaris 55'
2 - 2
Ramsgate
  • Zach Sharpe 25'
  • Brandon Adam 28'

Tuesday 28 March 2017

Development North Division

Att. 26
Thamesmead Town
  • Massamba Joel 10'
  • Michael Ademiluyi 15'
  • Jeremiah Efe 75'
3 - 2
Haringey Borough
  • Adrian Markus 30'
  • Andrew Alkiviadou 40'
Att. 16
Tilbury
  • Thomas Dance 31'
  • Daniel Smith 66'
2 - 0
Brightlingsea Regent

Monday 27 March 2017

Development South Division

Att. 28
Chatham Town
  • Travis Jackson 69'
1 - 2
Carshalton Athletic
  • Craig McGee 60'
  • Levi Phillips 70'
Att. 30
Lewes
  • Jamie Brotherton 10'
  • Dean Bown 31'
  • Jamie Brotherton 40'
3 - 0
East Grinstead Town

Saturday 25 March 2017

Development North Division

Att. 14
Brightlingsea Regent
  • Charlie Lindoe 21'
  • Jay Clewley 53'
  • Harry McDonald 56'
3 - 2
Cheshunt
  • Tiago Sarmento Nobre DeMelo Sousa Lopez 45'
  • Tiago Sarmento Nobre DeMelo Sousa Lopez 75'
Att. 20
Tilbury
  • Napier Brown 10'
  • Thomas Dance 35'
2 - 3
Great Wakering Rovers
  • Scott Clarke 44'
  • Franklin Craik 47'
  • Franklin Craik 49'

Thursday 23 March 2017

Development North Division

Att. 32
AFC Hornchurch
  • George Farmer 35'
1 - 1
AFC Sudbury
  • Oliver Dunlop 25'
Att. 20
Brentwood Town
  • Ruben Duarte 20'
  • Thomas Howe 30'
  • Thomas Howe 65'
  • Ruben Duarte 80'
4 - 1
Brightlingsea Regent
  • Keiron Baker 50'

Development South Division

Att. 27
Greenwich Borough
  • Leonard Goring 51'
1 - 2
Carshalton Athletic
  • Levi Phillips 33'
  • Jesse Brenyah 70'
Att. 25
Ramsgate
  • Perry Cray 17'
  • Brandon Adam 89'
2 - 0
Three Bridges

Wednesday 22 March 2017

Development South Division

Att. 24
Herne Bay
  • Samuel Oyeniran 80'
1 - 4
Tooting & Mitcham United
  • Samson Doherty 21'
  • Dominic Morgan-Griffiths 56'
  • Hady Ghandour 78'
  • Oluwafemi (Elijah) Osenwingie-Simpson 88'
Att. 32
Whyteleafe
  • Kamarl Duncan 26'
1 - 2
Chatham Town
  • Kieran Trussell 12'
  • Samuel Stace 21'

Tuesday 21 March 2017

Development North Division

Att. 30
Thamesmead Town
  • Massamba Joel 85'
1 - 1
Cheshunt
  • George Smith 53'

Development South Division

Att. 17
East Grinstead Town
  • Carlos Anderson 46'
  • Omar Nyame 77'
  • Chris Ogunlawa 87'
3 - 1
Faversham Town
  • Oliver Wells 76'

Monday 20 March 2017

Development South Division

Att. 23
Carshalton Athletic
  • Courtney Swaby 7'
  • Edward Bensley 32' (OG)
2 - 4
Sittingbourne
  • Connor Wilkins 6'
  • Raphe Brown 10'
  • Joshua Wisson 49'
  • Bradley Schafer 55'
Att. 25
Leatherhead
0 - 1
Whyteleafe
  • Nathaniel Williams 94'
Att. 38
Lewes
0 - 2
Hastings United
  • Bradley Pritchard 20'
  • Joel Mbiya-Kalambagi 51'

Thursday 16 March 2017

Development North Division

Att. 41
AFC Hornchurch
0 - 3
Great Wakering Rovers
  • Mattias Tonking 43'
  • Franklin Craik 45'
  • Rhys Fatt 60'
Att. 41
Billericay Town
  • Luke Moore 10'
  • Sam Alderson 12'
  • Donovan Simmonds 33'
3 - 2
AFC Sudbury
  • Ronaldo Jones 35'
  • Callum Fullwood 40'
Att. 33
Brentwood Town
0 - 1
Thamesmead Town
  • Massamba Joel 60'

Development South Division

Att. 32
Chatham Town
  • Kieran Trussell 28'
  • Joshua Gibson 32'
  • Mitchell Laing 75'
  • Caleb Bearman-Dyce 77'
4 - 2
Sittingbourne
  • Connor Wilkins 15'
  • Jardel Bunda-Kamara 42'

Wednesday 15 March 2017

Development South Division

Att. 33
Three Bridges
  • Dominic Toussaint 29'
  • Bradley Peters 44'
  • Devon Fender 45' (Pen)
3 - 2
Whyteleafe
  • Nathaniel Williams 80'
  • Martin Dynan 90'

Tuesday 14 March 2017

Development North Division

Att. 21
Cheshunt
  • Scott Cleland-Knight 34'
  • Scott Cleland-Knight 45'
  • Jamie Smyth 75'
3 - 1
Cray Wanderers
  • Steven Hollis 44'
Att. 21
Tilbury
  • Thomas Dance 10'
  • Anthony Martin 39'
  • Michael Salako 80'
3 - 0
Haringey Borough

Development South Division

Att. 34
Greenwich Borough
  • Guy-Tresor Mpungi 24'
  • David Olayokun 69'
2 - 1
Tooting & Mitcham United
  • Samson Doherty 41'

Monday 13 March 2017

Development South Division

Att. 25
Carshalton Athletic
  • Omari Hibbert 10'
  • Omari Hibbert 30'
  • Luke Reynolds 70'
  • Omari Hibbert 80'
4 - 0
Herne Bay
Att. 34
Hastings United
  • Regan Smith 2'
  • Bradlee Mepham 77'
2 - 2
Leatherhead
  • Louie Downey 25'
  • Louie Downey 37' (Pen)
Att. 45
Lewes
  • Jack Whitmore 14'
  • Dean Bown 55'
  • Dean Bown 72'
3 - 0
Chatham Town

Saturday 11 March 2017

Development North Division

Att. 20
Tilbury
  • Frankie Naidoo 25'
  • Anthony Martin 35'
  • Michael Salako 56'
  • Callum Matthews 79'
  • Jake McWee 85'
5 - 1
Harlow Town
  • Tommy Foster 0'

Thursday 9 March 2017

Development South Division

Att. 17
Chatham Town
0 - 5
Tooting & Mitcham United
  • Hady Ghandour 15'
  • Hady Ghandour 25'
  • Darnell Nwadialor 34'
  • Dontai Stewart 44'
  • Felix Ahorlu 71'
Att. 28
Herne Bay
  • Kane Kupperblatt 0' (Sent Off)
  • Alieu (Allen) Bangura 75'
1 - 3
Faversham Town
  • Joseph Alatise 0' (Sent Off)
  • Luke Griffiths 18'
  • David Blaikie 38'
  • Luke Griffiths 59'
Att. 27
Ramsgate
  • Oliver Harris 17'
  • Niall Salisbury 55'
2 - 3
Hastings United
  • Aruna Kamara 18'
  • Oliver Black 84'
  • Leonardo Da Costa 89'

Wednesday 8 March 2017

Development South Division

Att. 24
Sittingbourne
  • Joshua Wisson 2'
  • Bradley Schafer 43'
  • Sami Meziane 48'
  • Bradley Schafer 55'
  • Connor Wilkins 58'
  • Jarred Trespaderne 65'
  • Jarred Trespaderne 78'
  • Jardel Bunda-Kamara 82'
  • Connor Wilkins 83'
9 - 2
Greenwich Borough
  • Luke Miller 35'
  • Leonard Goring 67'
Att. 28
Whyteleafe
0 - 0
Carshalton Athletic

Tuesday 7 March 2017

Development North Division

Att. 22
Brightlingsea Regent
  • Jordan Barnett 31'
  • Jordan Barnett 41'
  • Charlie Thompson 63'
  • Jake Phillips 68'
4 - 0
Tilbury

Development South Division

Att. 29
Lewes
  • Dean Bown 49'
  • Wilfried Grimaud 61'
2 - 0
Tooting & Mitcham United

Monday 6 March 2017

Development North Division

Att. 45
Haringey Borough
  • Jordan Edwards 15'
  • Andrew Alkiviadou 52'
  • Jordan Edwards 75'
  • Issouf Coulibaly 89'
4 - 1
Thamesmead Town
  • Massamba Joel 81'
Att. 24
Witham Town
  • Harry Andic 9'
  • Robert Mensah 22'
  • Chinedu Osadebe 38'
3 - 2
AFC Hornchurch
  • George O'Conner 25' (Pen)
  • Sam Dickens 52' (Sent Off)
  • George Farmer 61'

Development South Division

Att. 20
Chatham Town
  • Caleb Bearman-Dyce 39'
  • Caleb Bearman-Dyce 45'
  • Sam Allen 47'
  • Caleb Bearman-Dyce 51'
  • Ricky Gundry 58'
  • Thomas Bridges 81'
6 - 2
Three Bridges
  • Dominic Toussaint 7'
  • Timothy Cook 12'

Thursday 2 March 2017

Development North Division

Att. 22
Brentwood Town
0 - 2
AFC Hornchurch
  • Sam Dickens 45'
  • George O'Conner 80' (Pen)
Att. 38
Great Wakering Rovers
  • Franklin Craik 72'
1 - 1
Tilbury
  • Joseph Turpin 38'

Development South Division

Att. 32
Faversham Town
  • Oliver Wells 11'
  • Luke Griffiths 65'
  • Luke Griffiths 77'
  • Luke Griffiths 80'
  • Luke Griffiths 90'
5 - 0
Sittingbourne
Att. 36
Greenwich Borough
  • Luke Miller 30'
1 - 0
Ramsgate
Att. 15
Tooting & Mitcham United
  • Jay Jones 16'
1 - 2
Hastings United
  • Regan Smith 25'
  • Joel Mbiya-Kalambagi 32'

Wednesday 1 March 2017

Development South Division

Att. 19
Herne Bay
  • Darnell Weise 28'
1 - 0
Whyteleafe

Latest news

Okay says yes to coaching role
Soham Town Rangers Okay says yes to coaching role

Former Chelmsford City, Lowestoft Town, Royston Town, Histon and Cambridge City midfielder Erkan Okay is Robbie Mason's new number two at Soham Town Rangers.

History on sale at latest 3G converts
Premier Division History on sale at latest 3G converts

Margate are planning to sell off their Hartsdown Park turf to fans after announcing they'd be playing on 3G when they return to the Ryman League's top flight.

Cup king Leese takes charge
Enfield Town Cup king Leese takes charge

Former Chesham United manager Andy Leese will be guiding Enfield Town in the Ryman League's top flight when the new season kicks off after being named as the successor to Bradley Quinton on Friday.

The Ryman Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe