Tuesday 31 October 2017

Youth League Cup 17-18 - Round One

Att. 23
Ashford United
  • Joshua Hastings 42'
  • Lewis Risk 68'
2 - 2 Full time
Tunbridge Wells
  • Harry Forster 24'
  • Dolapo Oladipupo 33' (OG)
Ashford United win 4 - 2 on penalties.
Att. 65
Eastbourne Borough
  • George Brown 65'
  • Max Duff 85'
2 - 0 Full time
Burgess Hill Town

Monday 30 October 2017

Youth League Cup 17-18 - Round One

Att. 68
Havant & Waterlooville
  • Brandon Jewell 8'
  • Brandon Jewell 16'
  • Cameron Jenkins 75'
  • Cameron Jenkins 95'
4 - 2 Full time
Whitehawk
  • Thomas Cooklin Levey 10'
  • Leon Moore 80'
Att. 22
Three Bridges
  • Charlie Weller 22'
  • Ethan Jayne 42'
  • Luke Scott 54'
  • Travis Aanderson 75' (OG)
4 - 0 Full time
Eastbourne Town
Att. 56
Tooting & Mitcham United
0 - 1 Full time
Chertsey Town
  • Connor Harbridge 31'

Youth League Cup 17-18 - Preliminary Round

Att. 35
Woking
  • Billy Montague 26'
  • Charlie Hester-Cook 52'
  • Ross Murdoch 88'
3 - 0 Full time
Carshalton Athletic

Thursday 26 October 2017

Youth West

Att. 35
Camberley Town
  • Joshua Stepney 6'
  • Dean Rule 33'
  • Dean Rule 37'
  • Adam Liddle 43'
  • Callum Foster 48'
  • Dean Rule 55'
6 - 1 Full time
Northwood
  • Joshua Thomas 10'

Youth South

Att. 38
Eastbourne Town
0 - 2 Full time
Three Bridges
  • Charlie Weller 54'
  • Ethan Jayne 76'
Att. 112
Lewes
0 - 2 Full time
Whitehawk
  • Alfie Rogers 35'
  • Alfie Rogers 90'

Wednesday 25 October 2017

Youth West

Att. 36
Aldershot Town
  • Lewis Bebb 0' (Sent Off)
  • Harry Brooks 25'
  • Luc Holden 61'
  • Harry Woodward 84'
3 - 3 Full time
Wealdstone
  • Henry Marku 30'
  • Rashid Enayat 64'
  • Sean Giordmaina 89'
Att. 78
Ashford Town
  • Jamie Guttridge 2'
1 - 5 Full time
Hampton & Richmond Borough
  • Shadrae Malembe 39'
  • Shadrae Malembe 50'
  • Shadrae Malembe 68'
  • Dylan Randall 89'
  • Shadrae Malembe 90'
Att. 26
Hayes & Yeading United
0 - 2 Full time
Staines Town
  • Joseph Tuck 52'
  • Adedayo Olawole 89'

Youth East

Att. 22
Whyteleafe
  • Neil Spencer 68'
  • Sean Marcano 89'
  • Neil Spencer 90'
3 - 1 Full time
Tunbridge Wells
  • Harry Forster 25'

Tuesday 24 October 2017

Youth East

Att. 14
Ashford United
0 - 6 Full time
Shoreham
  • Ryan Stevens 15'
  • Ryan Stevens 19'
  • Alfie Bunker 22'
  • Nicholas Collyer 29'
  • Ryan Stevens 55'
  • Charlie Watts 88'
Att. 73
Maidstone United
  • Thomas Barton 0'
1 - 2 Full time
Croydon
  • Novell Bruce 60'
  • Bryan Akongo 71'

Youth South

Att. 60
Eastbourne Borough
  • George Brown 22'
  • Samuel Cash 40'
  • Matthew Pickering 66'
  • Matthew Pickering 80'
4 - 0 Full time
South Park

Monday 23 October 2017

Youth West

Att. 43
Bedfont Sports
  • Nicolas Osborne 70' (Pen)
1 - 1 Full time
Hendon
  • Kaci Henry 21'

Youth Central

Att. 52
Chipstead
0 - 1 Full time
Metropolitan Police
  • Jasper Mather 57'
Att. 32
Leatherhead
  • Jordan Rushworth 14'
  • Jack Slatcher-Thwaites 25'
  • Jordan Rushworth 90'
3 - 2 Full time
Tooting & Mitcham United
  • Halil Mehmet 40'
  • Samuel Folarin 67'
Att. 52
Sutton United
  • Luke Spillane-Davis 13'
  • Shane Brazil 59'
2 - 2 Full time
Dorking Wanderers
  • Callum Agent 42'
  • Callum Agent 90'

Thursday 19 October 2017

FA Youth Cup 17-18 - Third Round Qualifying

Att. 90
Camberley Town
3 - 1 Full time
Burgess Hill Town
Att. 98
Chipstead
4 - 2 Full time
Sutton United
Att. 73
Margate
3 - 0 Full time
Staines Town

Wednesday 18 October 2017

FA Youth Cup 17-18 - Third Round Qualifying

Att. 120
Buckingham Athletic
7 - 1 Full time
Hampton & Richmond Borough

Monday 16 October 2017

Youth Central

Att. 26
Chertsey Town
  • George Taylor 29'
  • George Taylor 43'
  • Joseph Daniel 47'
  • Sam Taylor 65'
4 - 1 Full time
Kingstonian
  • Oliver Coleman 66'
Att. 60
Tooting & Mitcham United
  • Samuel Folarin 38'
  • Hady Ghandour 60'
2 - 1 Full time
Metropolitan Police
  • Jasper Mather 88' (Pen)

Youth South

Att. 34
South Park
  • Scott Walker 17'
  • Ben Senior 22'
2 - 2 Full time
Havant & Waterlooville
  • Cameron Jenkins 37'
  • Dylan Hill 51'

FA Youth Cup 17-18 - Third Round Qualifying

Att. 92
Aldershot Town
2 - 2 Full time
Sholling
Sholling win 3 - 4 on penalties.

Thursday 12 October 2017

Youth Central

Att. 20
Kingstonian
  • Yooku Mensah 53'
1 - 3 Full time
Woking
  • Aaron Randall 3'
  • Will Jacob 5'
  • Ryan Dixon 46'

Wednesday 11 October 2017

Youth West

Att. 32
Aldershot Town
  • Umair Khan 88'
1 - 1 Full time
Northwood
  • Joshua Thomas 15'
Att. 46
Ashford Town
  • Alex Brett 11'
  • Leo Decabo 19'
2 - 3 Full time
Hayes & Yeading United
  • Joshua Blaiz-Carr 67'
  • Saeed Moustafa Ahmadi 71'
  • Nana Adarkwa 75'
Att. 21
Hendon
0 - 1 Full time
Staines Town
  • Jack Torbett 26'
Att. 37
Wealdstone
  • Sean Giordmaina 15'
  • Alexander Lafleur 34'
  • Sean Giordmaina 72'
  • Henry Marku 80'
4 - 1 Full time
Hampton & Richmond Borough
  • Dylan Randall 54'

Youth East

Att. 30
Croydon
0 - 0 Full time
Corinthian

Tuesday 10 October 2017

Youth South

Att. 101
Eastbourne Borough
  • Tyler Pearson 31' (Pen)
  • Matthew Pickering 50'
  • Alexander Rainford 59'
  • Tyler Pearson 62'
4 - 0 Full time
Eastbourne Town

Monday 9 October 2017

Youth South

Att. 34
Bognor Regis Town
  • Liam Brady 50'
1 - 1 Full time
Three Bridges
  • Bradley Campbell 30'
Att. 92
Burgess Hill Town
  • Danny Lalwani 38'
1 - 2 Full time
Lewes
  • Harrison Parker 72'
  • Alfie Headland 76'
Att. 45
South Park
  • Scott Walker 80' (Pen)
1 - 5 Full time
Whitehawk
  • Thomas Cooklin Levey 19'
  • Fintan Walsh 47'
  • Robert Malila 52'
  • Joseph Bull 71'
  • James Waters 91'

Youth East

Att. 29
Welling United
0 - 1 Full time
Maidstone United
  • Thomas Barton 81'

Friday 6 October 2017

FA Youth Cup 17-18 - Second Round Qualifying

Att. 63
Bognor Regis Town
0 - 3 Full time
Hastings United

Thursday 5 October 2017

FA Youth Cup 17-18 - Second Round Qualifying

Att. 103
Boreham Wood
2 - 1 Full time
Hendon
Att. 53
Burgess Hill Town
3 - 2 Full time
Whyteleafe
  • Ada Okorogheye 56'
  • Ada Okorogheye 74'
Att. 70
Camberley Town
4 - 0 Full time
Three Bridges
Att. 50
Kingstonian
1 - 2 Full time
Steyling Town

Wednesday 4 October 2017

FA Youth Cup 17-18 - Second Round Qualifying

Att. 72
Aldershot Town
5 - 3 Full time
Hungerford

Monday 2 October 2017

FA Youth Cup 17-18 - Second Round Qualifying

Att. 56
Staines Town
2 - 1 Full time
Carshalton Athletic
Att. 52
Sutton United
2 - 1 Full time
Croydon
  • Khaliq Raymond-Callender 94'

Latest news

The Bostik Friday Interview: The Ballad of Neal Simmons
Dereham Town The Bostik Friday Interview: The Ballad of Neal Simmons

Dereham Town manager Neal Simmons has seen his Magpies soar to the top of the Bostik North Division. In an honest and revealing interview, we talk about youth development, making Dereham a happy place, and hoping that the Canaries have a mediocre season!

Wingate & Finchley bring the North London football world together
Wingate & Finchley Wingate & Finchley bring the North London football world together

New training facility officially opened by a selection of football's finest

Harry Palmer signs for Regent
Brightlingsea Regent Harry Palmer signs for Regent

And not a lot of people know that!

The Bostik Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe