Sunday 30 November 2014

- Third Qualifying Round

Att. 205
Hayes & Yeading United
6 - 0 Full time
Horsham

Saturday 29 November 2014

Ryman Premier

Att. 1027
Dulwich Hamlet
  • Harry Ottaway 76'
  • Nyren Clunis 86'
2 - 1 Full time
Kingstonian
  • Alan Inns 33'
Att. 330
Enfield Town
  • Nathan Livings 4'
  • Jonathan Constant 7'
  • Tyler Campbell 48'
  • Jonathan Constant 50'
  • Philippe Kane 60'
5 - 0 Full time
Harrow Borough
Att. 1903
Maidstone United
  • Jay May 59'
  • Alex Flisher 78'
2 - 0 Full time
VCD Athletic
Att. 562
Margate
  • Ryan Moss 26'
  • John Beales 76'
  • Jamie Taylor 89'
3 - 0 Full time
Grays Athletic
Att. 118
Wingate & Finchley
  • David Knight 57'
  • David Knight 83' (Pen)
2 - 2 Full time
Hampton & Richmond Borough
  • Jake Rose 7'
  • Thomas Collins 27'
Att. 114
Witham Town
  • Ellis Brown 7'
  • Luke Callander 10'
  • Luke Callander 15'
  • Luke Callander 50'
4 - 1 Full time
Bury Town
  • Justin Miller 8'

Ryman North

Att. 87
Aveley
  • Tyler Devlin 10'
  • Jack Stevenson 31'
  • Theo Ola 35'
3 - 1 Full time
Dereham Town
  • Ryan Hawkins 38'
Att. 85
Brentwood Town
  • Robbie Rees 23'
  • Samuel Bantick 53'
  • Robbie Rees 83'
3 - 0 Full time
Great Wakering Rovers
Att. 103
Chatham Town
  • Lewis Knight 65' (Sent Off)
0 - 0 Full time
Waltham Abbey
Att. 47
Maldon & Tiptree
  • Gavin Greenfield 45' (Sent Off)
  • Alexander Anderson 78'
  • Joshua Oyinsan 88' (Sent Off)
1 - 1 Full time
Barkingside
  • Joe Bricknell 10'
Att. 207
Needham Market
0 - 1 Full time
Ware
  • Rheo Josephs 82'
Att. 103
Romford
  • Callum Ibe 9'
  • Matt Toms 52'
2 - 2 Full time
Harlow Town
  • Alexander Read 2' (Pen)
  • James Smith 54'
  • James Smith 88' (Sent Off)
Att. 109
Soham Town Rangers
  • Jack Bridge 27'
1 - 2 Full time
Brightlingsea Regent
  • Oliver Canfer 54'
  • Russell Malton 73'
Att. 112
Thamesmead Town
  • Robert Carter 22'
  • Tyrus Gordon-Young 25'
  • Richard Butler 27'
  • Richard Butler 44'
  • Richard Butler 62'
5 - 0 Full time
Cheshunt
Att. 56
Tilbury
  • Harry Cook 52'
  • Harry Cook 70'
2 - 0 Full time
Burnham Ramblers

Ryman South

Att. 154
Carshalton Athletic
  • Sean O'Toole 13'
  • Austin Gacheru 56'
2 - 0 Full time
Sittingbourne
Att. 112
Chipstead
  • Nicholas Shaw 89' (OG)
1 - 2 Full time
Ramsgate
  • Daniel Stubbs 55'
  • Tom Chapman 64'
Att. 150
Corinthian Casuals
0 - 3 Full time
Worthing
  • Brannon O'Neill 50'
  • Will Berry 62'
  • Will Berry 72'
Att. 317
Faversham Town
  • Sam Bewick 35'
  • Josh Stanford 78'
2 - 2 Full time
Folkestone Invicta
  • Ian Draycott 24'
  • Paul Booth 54' (Pen)
Att. 210
Hythe Town
  • Samuel Conlon 90'
1 - 2 Full time
Herne Bay
  • Stuart King 14'
  • Stuart King 65'
Att. 96
Three Bridges
  • Tony Garrod 21'
  • Allan Tait 58'
2 - 3 Full time
Merstham
  • Taurean Roberts 11'
  • Taurean Roberts 11'
  • Emanuel Stevens 88'
Att. 203
Tooting & Mitcham United
  • Frankie Sawyer 32'
1 - 1 Full time
Walton & Hersham
  • Vernon Francis 92'
Att. 190
Whitstable Town
  • Connor Coyne 54'
1 - 0 Full time
Hastings United
Att. 201
Whyteleafe
  • Shawn Lyle 85'
1 - 0 Full time
Guernsey

- Third Qualifying Round

Att. 301
Burgess Hill Town
  • Joe Keehan 63' (Pen)
  • Joe Keehan 78' (Pen)
  • Darren Budd 82'
3 - 2 Full time
Leatherhead
Att. 676
Ebbsfleet United
1 - 0 Full time
Hendon
Att. 268
Havant & Waterlooville
2 - 1 Full time
East Thurrock United
  • Sam Higgins 56'
Att. 252
Maidenhead United
2 - 1 Full time
Metropolitan Police
  • Dean Bown 65'
Att. 162
Oxford City
6 - 1 Full time
Lewes
Att. 188
Peacehaven & Telscombe
0 - 4 Full time
Gosport Borough
Att. 431
St Neots Town
1 - 1 Full time
AFC Sudbury
Att. 547
Tonbridge Angels
0 - 0 Full time
Bromley
Att. 409
Weymouth
3 - 1 Full time
Cray Wanderers
  • Adrian Stone 15'
Att. 247
Wimborne Town
4 - 2 Full time
AFC Hornchurch
  • Michael Malcolm 58'
  • Frankie Curley 66' (Sent Off)
  • Martin Tuohy 76'

Wednesday 26 November 2014

Ryman South

Att. 158
Worthing
  • Omar Bugiel 5'
1 - 1 Full time
Tooting & Mitcham United
  • Frankie Sawyer 45'

- Round Two

19:45
Carshalton Athletic
2 - 0 Full time
Herne Bay
Att. 137
Burgess Hill Town
  • Callum Saunders 6'
  • Luc Doherty 33'
  • Daniel Perry 38'
  • Daniel Perry 39'
  • Callum Saunders 52'
5 - 1 Full time
Horsham
  • Max Miller 24'
Att. 82
Leatherhead
2 - 1 Full time
Farnham Town

Tuesday 25 November 2014

Ryman Premier

Att. 176
East Thurrock United
  • Sam Higgins 50' (Pen)
  • Paul Goodacre 87'
2 - 2 Full time
Dulwich Hamlet
  • Nyren Clunis 25'
  • Harry Ottaway 68'

Ryman South

Att. 155
Hythe Town
  • David Pilcher 11'
  • Phillip Stevenson 38'
  • Craig Thompson 47'
  • Jordan Wells 48'
  • Ashley Miller 61'
  • Laurence Harvey 82'
6 - 0 Full time
Guernsey

- Round Two

Att. 74
Brightlingsea Regent
0 - 2 Full time
Witham Town
  • Lewis Godbold 7'
  • Daniel Emmanuel 86'
Att. 59
East Grinstead Town
  • Romario Hart 3'
  • Stefan Joseph 37'
2 - 1 Full time
Peacehaven & Telscombe
  • Joe Gatting 62'
Att. 417
Maidstone United
  • Mark Lovell 14'
  • Alex Akrofi 18'
  • Mark Lovell 26'
  • Ben Greenhalgh 34'
  • Alfie Kitt 45'
  • Richard Davies 79'
6 - 0 Full time
Herne Bay
19:45
Cray Wanderers
0 - 1 Full time
Ramsgate
Att. 51
Merstham
3 - 1 Full time
Beckenham Town
Att. 42
Walton Casuals
1 - 2 Full time
Corinthian Casuals

- Second Qualifying Round Replay

Att. 119
Heybridge Swifts
2 - 3 Full time
Lewes

- Round Four

Att. 49
Burnham Ramblers
0 - 2 Full time
AFC Hornchurch
Att. 94
Dereham Town
4 - 0 Full time
Great Yarmouth Town
19:45
Swaffham Town
0 - 5 Full time
Wroxham

- Round One

Att. 59
Metropolitian Police
1 - 0 Full time
Walton & Hersham

Monday 24 November 2014

Ryman South

Att. 246
Hastings United
  • Samuel Adams 12'
  • Kenny Pogue 45'
  • Charlie Farmer 53'
3 - 3 Full time
South Park
  • Chris Smith 5'
  • Chris Smith 18'
  • Chris Smith 32'

- Round Four

19:30
Dagenham & Redbridge
2 - 1 Full time
Waltham Abbey

Sunday 23 November 2014

- Round One

Att. 30
Maidstone United (Platinum)
2 - 5 Full time
Carshalton Athletic

Saturday 22 November 2014

Ryman Premier

Att. 215
AFC Hornchurch
  • George Purcell 12'
1 - 1 Full time
East Thurrock United
  • David Bryant 36'
  • Lewis Smith 60' (Sent Off)
Att. 335
Bognor Regis Town
  • Oliver Pearce 59'
  • James Crane 85'
2 - 1 Full time
Canvey Island
  • Jack Simmons 77'
Att. 356
Bury Town
  • Russell Short 34'
1 - 3 Full time
Hendon
  • Leon Smith 21'
  • Kezie Ibe 45'
  • Kezie Ibe 90'
Att. 191
Grays Athletic
  • Dumebi Gb-Dumaka 80'
  • Joao Carlos 86'
2 - 0 Full time
Billericay Town
Att. 404
Hampton & Richmond Borough
  • Charles Moone 45'
  • Nicholas Bignall 82'
2 - 0 Full time
Margate
Att. 204
Harrow Borough
  • Gregory Ngoyi 81'
1 - 3 Full time
Dulwich Hamlet
  • Jack Dixon 20'
  • Nyren Clunis 56'
  • Omar Koroma 72'
Att. 322
Kingstonian
0 - 1 Full time
Enfield Town
  • Mark Kirby 80'
Att. 174
Leiston
  • Joe Jefford 17'
  • Adam Tann 37'
2 - 0 Full time
Wingate & Finchley
Att. 404
Lewes
  • Luke Blewden 83'
  • Nathan Crabb 93'
2 - 2 Full time
Witham Town
  • Luke Callander 42'
  • Joshua Banton 57'
Att. 301
Metropolitan Police
  • Jack Knight 9'
  • Matt Pattison 80'
2 - 0 Full time
Maidstone United
Att. 143
Peacehaven & Telscombe
  • Joseph Bruce 29' (OG)
  • Jamie Brotherton 52'
  • Mark Knee 80' (Sent Off)
2 - 5 Full time
Leatherhead
  • Kieran Hughes-Mason 20'
  • Becka-Kan Dembele 42'
  • Mark Nwokeji 72'
  • Mark Nwokeji 74'
  • Vasileios (Basile) Karagiannis 82'
Att. 208
VCD Athletic
0 - 3 Full time
Tonbridge Angels
  • Dee Okojie 10'
  • Alexander Teniola 24'
  • Flavio Tavares 88'

Ryman North

Att. 223
AFC Sudbury
  • Correy Davidson 76'
  • Ben Robinson 80'
2 - 1 Full time
Cray Wanderers
  • Shaun Welford 22'
Att. 54
Barkingside
0 - 2 Full time
Thamesmead Town
  • Rowan Liburd 60'
  • Leslie Thompson 88'
Att. 96
Brightlingsea Regent
  • Ben Newson 2'
  • Ben Newson 21'
  • Matthew Cripps 30'
  • Matthew Cripps 35'
  • Michael Brothers 59' (Sent Off)
  • Philip Kelly 87'
5 - 0 Full time
Tilbury
Att. 84
Burnham Ramblers
  • L'heureux Menga 84' (Sent Off)
0 - 3 Full time
Romford
  • Eddie Hart 14'
  • Ryan Imbert 50'
  • Eddie Hart 85'
Att. 107
Cheshunt
  • Adam Bolle 10'
  • Mete Sem 44'
  • Glenn Williamson 53' (Sent Off)
2 - 4 Full time
Maldon & Tiptree
  • Tunde Adewunmi 16'
  • Cliff Akurang 31'
  • Cliff Akurang 45'
  • Cliff Akurang 53'
Att. 147
Dereham Town
  • Michael Clunan 32'
1 - 1 Full time
Chatham Town
  • Laurence Collins 65'
Att. 251
Great Wakering Rovers
  • Billy Johnson 57'
  • Max Kent 71'
2 - 2 Full time
Needham Market
  • Ryan Crisp 10'
  • Rhys Henry 42'
Att. 261
Harlow Town
  • James Smith 12'
  • Alexander Read 26' (Pen)
  • Shane Stamp 69'
  • Billy Jones 90'
4 - 0 Full time
Redbridge
Att. 110
Heybridge Swifts
  • Nikki Beale 14'
  • Joe Pearman 56' (Pen)
  • Christopher Bryan 82'
3 - 3 Full time
Soham Town Rangers
  • Deakan Napier 24'
  • Ryan Sharman 27'
  • Luke Stanley 32'
Att. 104
Thurrock
  • Ross Wall 59'
  • Ross Wall 75'
2 - 3 Full time
Brentwood Town
  • Marcus Milner 39'
  • Louis Baucutt 71'
  • Stanley Sherwin 79'
Att. 71
Waltham Abbey
  • Harry Elmes 21'
  • Harry Elmes 52'
  • Tom Bruno 53'
  • Darelle Russell 87'
4 - 1 Full time
Aveley
  • Junior Baker 49'
Att. 70
Ware
  • Kieran Bishop 83'
1 - 3 Full time
Wroxham
  • Remy Gordon 11'
  • Jack Garrod 16'
  • Jack Garrod 68'

Ryman South

Att. 205
Burgess Hill Town
  • Greg Luer 27'
  • Daniel Perry 83'
2 - 2 Full time
Hythe Town
  • Craig Thompson 10'
  • Phillip Stevenson 20'
Att. 88
East Grinstead Town
  • Stefan Joseph 9'
  • Marc Pelling 87'
2 - 3 Full time
Redhill
  • Christopher O'Flaherty 21'
  • Michael Campbell 71'
  • Jordan Anderson 74' (Sent Off)
  • Connor French 90'
Att. 239
Folkestone Invicta
  • Ronnie Dolan 69'
1 - 2 Full time
Three Bridges
  • John Lansdale 54'
  • Charlie Leach 72' (Sent Off)
  • Tony Garrod 77'
Att. 654
Guernsey
  • Marc McGrath 17'
  • Steven Betancourt 67' (OG)
  • Marc McGrath 81'
  • Thomas Martin 94' (Sent Off)
  • Kieran Mahon 94' (Sent Off)
3 - 2 Full time
Chipstead
  • Ben Dyett 0' (Sent Off)
  • Daniel Moody 14'
  • Daniel Moody 16' (Pen)
Att. 334
Hastings United
  • Samuel Adams 27'
  • Adeniyi Olorunda 84'
2 - 2 Full time
Walton Casuals
  • Billy Dunn 36'
  • Billy Dunn 55'
  • Merrick James-Lewis 90' (Sent Off)
Att. 216
Herne Bay
  • Liam Quinn 4'
  • Samuel Hasler 15'
  • Ricardo Panton 39' (OG)
  • Samuel Hasler 47'
4 - 2 Full time
Carshalton Athletic
  • Austin Gacheru 58'
  • Jordan Clarke 82'
Att. 204
Merstham
  • Marc Okoye 24'
  • Dean Gunner 64'
  • Tommy Hutchings 65'
3 - 2 Full time
Tooting & Mitcham United
  • Frankie Sawyer 41'
  • Frankie Sawyer 85'
Att. 149
Ramsgate
  • Tyrell Mitford 65'
1 - 4 Full time
Whyteleafe
  • Roscoe DSane 7'
  • Roscoe DSane 34'
  • Roscoe DSane 49'
  • Samuel Clayton 63'
Att. 102
Sittingbourne
  • Hicham Akhazzan 73'
1 - 1 Full time
Corinthian Casuals
  • Jamie Byatt 25' (Pen)
Att. 103
Walton & Hersham
  • Tarome Hemmings 43' (Pen)
  • Andrew Mensah 45'
2 - 0 Full time
Whitstable Town
Att. 238
Worthing
  • Harvey Sparks 10'
  • George Hayward 56' (Sent Off)
1 - 2 Full time
Faversham Town
  • Dean Grant 16'
  • Jack Harris 90'

Thursday 20 November 2014

- Round Two

19:45
Enfield Town
1 - 3 Full time
Tottenham Hotspur

- FIRST Round Replay

Att. 2226
Maidstone United
  • Frannie Collin 2'
  • Frannie Collin 88'
2 - 1 Full time
Stevenage Borough

Wednesday 19 November 2014

- Second Qualifying Round

Att. 258
Lewes
1 - 1 Full time
Heybridge Swifts
  • Neil Richmond 65'

- Round Two

Att. 28
Redhill
  • Christopher O'Flaherty 20'
  • Connor French 90'
2 - 1 Full time
Raynes Park Vale

Tuesday 18 November 2014

Ryman Premier

Att. 200
Hampton & Richmond Borough
  • Jake Rose 41'
1 - 2 Full time
Canvey Island
  • Mike Jones 74'
  • Rio Bryan Edwards 82'
Att. 131
Harrow Borough
  • Michael Bryan 40'
  • Marc Charles-Smith 45' (Pen)
  • Jerome Walker 68'
3 - 1 Full time
Bury Town
  • Jordan Patrick 45'

Ryman North

Att. 146
AFC Sudbury
  • Terry Rymer 20'
  • Sam Clarke 48'
  • Correy Davidson 72'
3 - 0 Full time
Waltham Abbey
Att. 62
Ware
  • Albert Adu 9'
  • Albert Adu 27'
2 - 2 Full time
Aveley
  • Marcus Elliott 28'
  • Danny Hopkins 31'

Ryman South

Att. 186
Merstham
  • Simon Cooper 8'
  • Taurean Roberts 23'
  • Dean Gunner 32'
  • Fabio Saraiva 45'
  • Omar Folkes 64'
  • Omar Folkes 73'
  • Aaron Rhule 75'
  • Stefan Cox 76'
8 - 0 Full time
Guernsey

- Round Two

Att. 182
Margate
  • Zachary Attwood 34' (Pen)
  • Joe Jeffries 46'
  • Jason Prior 88'
3 - 1 Full time
Faversham Town
  • Kieran Oliver 12'
Att. 86
Ramsgate
0 - 1 Full time
Tonbridge Angels
  • Cameron Milham 51'
Att. 70
Whyteleafe
  • Jason Henry 29'
  • Jason Thompson 38'
2 - 1 Full time
Leatherhead
  • Becka-Kan Dembele 20'
Att. 249
Maidstone United
  • Alex Akrofi 57'
  • Richard Davies 59'
2 - 1 Full time
Hythe Town
  • Craig Thompson 47'
19:45
Thamesmead Town
3 - 1 Full time
Whitstable Town

- Second Qualifying Round Replay

Att. 89
Arlesey Town
1 - 2 Full time
East Thurrock United
  • Reece Harris 38'
  • David Bryant 44'
Att. 171
Folkestone Invicta
0 - 1 Full time
Burgess Hill Town
  • Daniel Perry 69'

- Second Qualifying Round

Att. 196
Dereham Town
0 - 2 Full time
Sholing

Sunday 16 November 2014

- Round One

Att. 35
Leiston
2 - 2 Full time
Middlesex Wanderers
Middlesex Wanderers win 2 - 4 on penalties.

Saturday 15 November 2014

Ryman Premier

Att. 350
Billericay Town
  • Richard Halle 10' (Pen)
  • Glenn Poole 70'
2 - 1 Full time
VCD Athletic
  • Michael Power 90'
Att. 550
Margate
  • Luke Moore 7'
  • Lewis Taylor 37' (Pen)
  • Ryan Moss 74'
3 - 1 Full time
Bognor Regis Town
  • Daniel Sackman 90'
Att. 147
Wingate & Finchley
  • Rob Laney 38'
  • James Kaloczi 55'
2 - 0 Full time
Canvey Island

Ryman North

Att. 67
Brentwood Town
  • Stanley Sherwin 6'
  • Marcus Milner 53'
2 - 2 Full time
Soham Town Rangers
  • Jack Bridge 23'
  • Joey Abbs 63' (Pen)
Att. 171
Cheshunt
  • Joshua Fagbohun 16'
  • Adam Bolle 26'
  • Aryan Tajbakhsh 41'
3 - 5 Full time
Redbridge
  • Chinedu McKenzie 74'
  • Partrick Damali 80'
  • Joe Gent 83'
  • Charlie Parish 89'
  • Mark Nougher 92'
Att. 106
Great Wakering Rovers
  • Eljay Worrell 35'
  • Billy Radley 45'
2 - 2 Full time
Aveley
  • Marcus Elliott 49'
  • Marcus Elliott 64'
Att. 54
Maldon & Tiptree
  • Nathan Koranteng 16'
  • Tunde Adewunmi 25'
  • Cliff Akurang 55'
  • Tunde Adewunmi 70'
4 - 2 Full time
Waltham Abbey
  • Jason Hallett 16'
  • Jonathan Docker 42'
Att. 211
Needham Market
  • Rhys Henry 40'
  • Luke Ingram 72'
2 - 1 Full time
Chatham Town
  • Junior (Mohammed) Kaffo 70'
Att. 107
Thurrock
  • Lewwis Spence 71'
  • Lewwis Spence 90' (Sent Off)
1 - 3 Full time
Brightlingsea Regent
  • Oliver Canfer 38'
  • Philip Kelly 44'
  • Russell Malton 55'
Att. 91
Ware
  • Kieran Bishop 7'
  • Albert Adu 45'
  • Kieran Bishop 55'
  • Murat Karagul 59'
4 - 0 Full time
Romford
Att. 141
Wroxham
  • Remy Gordon 11'
  • Jamie Forshaw 22'
  • Christy Finch 33'
  • Remy Gordon 40'
  • Jack Garrod 78'
  • Nathan Stone 79'
  • Nathan Stone 87'
  • Daniel Self 90'
8 - 0 Full time
Burnham Ramblers

Ryman South

Att. 181
Carshalton Athletic
  • Sean O'Toole 49'
  • Sean O'Toole 75'
  • Mickel Miller 90'
3 - 2 Full time
Three Bridges
  • Tony Garrod 6'
  • Sammy MacVicar 63'
Att. 127
Corinthian Casuals
  • Joe Hicks 29'
  • Jamie Byatt 67'
  • Jamie Byatt 77'
3 - 0 Full time
Ramsgate
Att. 102
East Grinstead Town
0 - 0 Full time
Whitstable Town
Att. 396
Hastings United
  • Evan Archibald 90'
1 - 2 Full time
Walton & Hersham
  • Harry Mills 13'
  • Andrew Mensah 43'
Att. 206
Herne Bay
  • Stuart King 34'
  • Danny Walder 89' (Pen)
2 - 0 Full time
Sittingbourne
Att. 206
Hythe Town
  • David Cook 0' (Sent Off)
  • James Morrish 0' (Sent Off)
  • Phillip Stevenson 58' (Pen)
1 - 1 Full time
Chipstead
  • Daniel Moody 9'
Att. 105
Walton Casuals
  • Jordan Cheadle 54' (Pen)
  • Jordan Cheadle 64' (Sent Off)
  • Gabriel Odunaike 70'
  • Merrick James-Lewis 84'
3 - 3 Full time
Faversham Town
  • Wayne Wilson 25'
  • David Botterill 43'
  • David Botterill 90'

- Round Two

Att. 201
Hampton & Richmond Borough
  • Duncan Culley 37'
  • Duncan Culley 49'
  • Jerome Federico-Adade 81'
  • Ben Harris 90'
4 - 1 Full time
Harlow Town
  • Jared Small 27'

- Second Qualifying Round

Att. 154
AFC Hornchurch
  • George Purcell 6' (Pen)
  • Martin Tuohy 8'
  • George Purcell 45'
  • Martin Tuohy 94'
4 - 2 Full time
Merstham
Att. 97
Barkingside
  • Joseph Ellul 9'
1 - 3 Full time
Horsham
Att. 334
Burgess Hill Town
0 - 0 Full time
Folkestone Invicta
Att. 149
East Thurrock United
  • David Bryant 38'
  • Mitchell Gilbey 42'
  • Sam Higgins 63'
  • Mitchell Gilbey 72'
4 - 4 Full time
Arlesey Town
Att. 173
Hendon
4 - 0 Full time
Worthing
Att. 202
Histon
0 - 2 Full time
Cray Wanderers
  • Shaun Welford 14'
  • Rory Hill 73'
Att. 185
Leiston
  • Joe Jefford 27'
  • Thomas Winter 42'
  • Leon Ottley-Gooch 71'
3 - 2 Full time
Paulton Rovers
Att. 1423
Maidstone United
  • Jay May 0' (Sent Off)
0 - 2 Full time
AFC Sudbury
Att. 150
Metropolitan Police
  • Steve Sutherland 32'
  • Robert Bartley 41'
2 - 0 Full time
Dulwich Hamlet
Att. 121
Peacehaven & Telscombe
  • Joe Gatting 22'
  • Tom Burton 26'
  • James Fraser 47'
  • Joe Gatting 90' (Pen)
4 - 3 Full time
Thamesmead Town
Att. 343
Tonbridge Angels
  • Alexander Teniola 14'
  • Nathan Campbell 87'
2 - 0 Full time
Grays Athletic
Att. 148
Whyteleafe
  • Greg Andrews 63'
1 - 4 Full time
Leatherhead
  • Vasileios (Basile) Karagiannis 38'
  • Vasileios (Basile) Karagiannis 70'
  • Mark Nwokeji 76'
  • Kieran Hughes-Mason 86'
Att. 141
Witham Town
0 - 1 Full time
Truro City

Wednesday 12 November 2014

Ryman Premier

Att. 1664
Maidstone United
  • Jay May 58'
1 - 1 Full time
Dulwich Hamlet
  • Terrell Forbes 0' (Sent Off)
  • Terrell Forbes 31'

- Round One

Att. 103
Grays Athletic
  • Fredrick Ladapo 17'
  • Jamie Guy 53'
  • Dumebi Gb-Dumaka 82'
  • Jeyasiva Sivapathasundaram 90' (Sent Off)
3 - 1 Full time
Tilbury
  • Thomas Wood 67'
  • Thomas Wood 89' (Sent Off)

- Round Four

Att. 59
Romford
1 - 2 Full time
Brightlingsea Regent

Tuesday 11 November 2014

Ryman Premier

Att. 131
East Thurrock United
  • Sam Higgins 90'
1 - 1 Full time
Leatherhead
  • Dean Pooley 26'
Att. 88
Wingate & Finchley
  • Ronayne Marsh-Brown 0' (Sent Off)
  • David Knight 14'
1 - 1 Full time
Peacehaven & Telscombe
  • Tom Burton 89'

Ryman North

Att. 414
Dereham Town
  • Ryan Hawkins 36'
  • Matthew Hockley 66'
2 - 0 Full time
Wroxham
Att. 176
Needham Market
  • Adam Mills 78'
1 - 0 Full time
Redbridge
Att. 90
Ware
  • Lee White 76' (Sent Off)
0 - 1 Full time
Waltham Abbey
  • James Elmes 69' (Sent Off)
  • Darren Williams 84'

Ryman South

Att. 207
Folkestone Invicta
  • Jordan Wright 8'
  • Paul Booth 68'
  • Paul Booth 83' (Pen)
  • Ronnie Dolan 85'
4 - 1 Full time
Corinthian Casuals
  • Jamie Byatt 0'
  • Joe Hicks 0' (Sent Off)
Att. 145
Tooting & Mitcham United
  • Nathan Gordon 34'
  • Daniel Summers 53'
2 - 0 Full time
Hythe Town

- Round Two

Att. 144
AFC Sudbury
  • Terry Rymer 24'
  • Kris Newby 56'
  • Lawrence Yiga 78'
3 - 1 Full time
Leiston
  • Daniel Block 23'
Att. 88
Thurrock
0 - 4 Full time
AFC Hornchurch
  • George Purcell 5'
  • Daniel (Danny) Johnson 30'
  • George Purcell 72'
  • Martin Tuohy 81'
Att. 50
Walton & Hersham
  • Jahmahl King 13'
  • Tarome Hemmings 91' (Pen)
2 - 1 Full time
Merstham
  • Stefan Cox 31' (Sent Off)
  • Omar Folkes 47'
Att. 257
Margate
  • Lewis Taylor 16'
  • Zachary Attwood 85' (Pen)
  • Jamie Taylor 89'
3 - 1 Full time
Herne Bay
  • Danny Williams 35'
Att. 119
Sittingbourne
2 - 3 Full time
Tonbridge Angels
  • Marvin Williams 42'
  • Dee Okojie 63'
  • Jack Parter 89'
Att. 140
Enfield Town
2 - 3 Full time
Hanwell Town
Att. 65
Northwood
0 - 7 Full time
Harrow Borough
Att. 135
Staines Town
5 - 2 Full time
Hendon
Att. 153
Horsham
0 - 2 Full time
Worthing
  • Brannon O'Neill 43'
  • Tariq Richards 60'
Att. 49
Three Bridges
  • Williams Peauroux 10'
  • Matthew Daniel 45'
  • Abubacarr Touray 55'
  • Lee Carney 60'
  • Tony Garrod 90'
5 - 1 Full time
Mile Oak

- Round Four

Att. 169
Harlow Town
  • Alexander Read 19'
  • Alexander Read 68'
2 - 3 Full time
Billericay Town
  • Ryan Scott 14'
  • Afolabi Obafemi 65'
  • Afolabi Obafemi 90'

- Round Three

Att. 99
Witham Town
0 - 1 Full time
Canvey Island

Monday 10 November 2014

Ryman Premier

Att. 232
Kingstonian
  • Nikki Ahamed 10' (OG)
  • Pelayo Gomez Pico 23'
  • Matthew Drage 30'
  • Luke Pigden 33'
3 - 1 Full time
Metropolitan Police

Ryman North

Att. 68
Aveley
  • Petrit Elbi 18' (Pen)
1 - 0 Full time
Cheshunt
Att. 51
Barkingside
  • Andy Edmunds 40'
1 - 0 Full time
Chatham Town

Sunday 9 November 2014

- FIRST Round

Att. 2935
Stevenage Borough
0 - 0 Full time
Maidstone United

Saturday 8 November 2014

Ryman Premier

Att. 330
Bognor Regis Town
  • Ben Johnson 23' (Pen)
  • Ben Johnson 42' (Pen)
  • Jason Prior 79'
3 - 2 Full time
Wingate & Finchley
  • David Knight 8'
  • Tommy Tejan-Sie 37'
Att. 289
Bury Town
0 - 2 Full time
Hampton & Richmond Borough
  • Tashan Adeyinka 73'
  • Jerome Federico-Adade 94'
Att. 271
Canvey Island
  • John Easterford 0' (Sent Off)
  • John Curran 15'
1 - 3 Full time
Leiston
  • Thomas Winter 1'
  • Thomas Winter 52'
  • Gareth Heath 56'
Att. 164
Hendon
  • Samuel Murphy 5' (Pen)
  • Kezie Ibe 43'
  • Kevin Maclaren 82'
3 - 2 Full time
Grays Athletic
  • Fredrick Ladapo 90'
  • Fredrick Ladapo 90'
Att. 228
Kingstonian
0 - 1 Full time
Harrow Borough
  • Nikolaos Salapatas 32'
Att. 361
Leatherhead
0 - 1 Full time
Lewes
  • Samuel Cole 57'
Att. 90
Peacehaven & Telscombe
  • Ashley Jones 40'
  • Jon Marzetti 79' (Sent Off)
  • Tom Burton 90'
2 - 1 Full time
AFC Hornchurch
  • Joey May 52'
Att. 398
Tonbridge Angels
0 - 1 Full time
Billericay Town
  • Jacob Cleaver 79'
Att. 205
VCD Athletic
0 - 3 Full time
Margate
  • Ryan Moss 2'
  • Luke Moore 3'
  • Tambeson Eyong 35'

Ryman North

Att. 77
Aveley
0 - 5 Full time
Wroxham
  • Christy Finch 51' (Pen)
  • Christy Finch 64'
  • Christy Finch 84' (Pen)
  • Christy Finch 87'
  • Remy Gordon 90'
Att. 126
Brightlingsea Regent
  • Michael Brothers 28'
  • Ben Newson 34'
  • Philip Kelly 37'
  • Michael Brothers 68'
4 - 1 Full time
Great Wakering Rovers
  • Billy Johnson 57'
Att. 54
Burnham Ramblers
  • Liam Burgess 1'
  • L'heureux Menga 17'
  • Liam Burgess 48'
3 - 3 Full time
Barkingside
  • Steven Carvell 29'
  • Steven Carvell 71'
  • Calvin Poku 87'
Att. 103
Chatham Town
0 - 1 Full time
Brentwood Town
  • Greg Benbow 68' (OG)
Att. 184
Dereham Town
  • Aaron Kay 11'
  • Ryan Hawkins 30'
  • Matthew Hockley 58'
3 - 1 Full time
Maldon & Tiptree
  • Cliff Akurang 7'
Att. 418
Harlow Town
  • Alexander Read 3'
  • Shane Stamp 63'
2 - 1 Full time
Needham Market
  • Daniel Cunningham 53'
Att. 104
Heybridge Swifts
  • Joe Pearman 89' (Pen)
1 - 1 Full time
Thamesmead Town
  • Tyrus Gordon-Young 14'
Att. 54
Redbridge
0 - 2 Full time
AFC Sudbury
  • Ryan Henshaw 23'
  • Sam Clarke 81'
Att. 68
Romford
  • Callum Ibe 15'
  • Abayomi Seymour 73'
2 - 0 Full time
Cheshunt
Att. 112
Soham Town Rangers
  • David Ivars Prada 3'
  • Joey Abbs 28' (Pen)
2 - 2 Full time
Ware
  • Rheo Josephs 44'
  • Ryan Wade 70' (Pen)
Att. 54
Tilbury
  • Harry Cook 67'
  • Ryan Flack 82'
2 - 0 Full time
Cray Wanderers
Att. 107
Waltham Abbey
  • Jason Hallett 51'
1 - 1 Full time
Thurrock
  • Charlie Stimson 77'

Ryman South

Att. 128
Chipstead
  • Daniel Moody 23' (Pen)
  • Adam Willis 74'
2 - 1 Full time
Redhill
  • Connor French 45'
Att. 235
Faversham Town
  • Jack Harris 82'
1 - 5 Full time
Hastings United
  • Charlie Farmer 9'
  • Adeniyi Olorunda 15'
  • Adeniyi Olorunda 40'
  • Kenny Pogue 63'
  • Taser Hassan 90'
Att. 219
Folkestone Invicta
  • Jordan Wright 69'
  • Ian Draycott 84'
2 - 1 Full time
Walton Casuals
  • Scott Day 54'
Att. 711
Guernsey
  • Marc McGrath 13'
  • Danny Williams 62' (OG)
  • Thomas De La Mare 84'
3 - 4 Full time
Herne Bay
  • Samuel Hasler 9'
  • Stuart King 33'
  • Stuart King 59'
  • Stuart King 84'
Att. 148
Merstham
  • Taurean Roberts 67'
  • Fabio Saraiva 90'
2 - 0 Full time
Carshalton Athletic
Att. 121
Ramsgate
  • Dean Hill 74'
1 - 1 Full time
Horsham
  • Byron Napper 65'
Att. 78
South Park
  • Joe Jackson 32'
  • Joe Jackson 34'
  • Kieran Lavery 58'
  • David Smith 90'
4 - 1 Full time
Corinthian Casuals
  • Joel Thompson 78'