Schedule

Tuesday 22 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - First Round Qualifying

19:45
Ashford United
vs
Bracknell Town
19:45
Barking
vs
Dunstable Town
19:45
Bedfont Sports
vs
Lewes
19:45
Bowers & Pitsea
vs
Hornchurch
19:45
Burnham
vs
Northwood
19:45
Bury Town
vs
Brightlingsea Regent
19:45
Cambridge City
vs
Stowmarket Town
19:45
Chalfont St Peter
vs
Farnborough
19:45
Chertsey Town
vs
Leatherhead
19:45
Chichester City
vs
Cribbs
19:45
Chipstead
vs
Deal Town
19:45
Coggeshall Town
vs
Stansted
19:45
Corinthian
vs
Sevenoaks Town
19:45
Cray Wanderers
vs
Fisher
19:45
Dereham Town
vs
Canvey Island
19:45
East Grinstead Town
vs
Worthing
19:45
Frimley Green
vs
Marlow
19:45
Haringey Borough
vs
Tunbridge Wells
19:45
Harlow Town
vs
Waltham Abbey
19:45
Haverhill Rovers
vs
Maldon & Tiptree
19:45
Haywards Heath Town
vs
Hanwell Town
19:45
Horsham
vs
Kingstonian
19:45
Little Common
vs
Corinthian-Casuals
19:45
Long Melford
vs
Cheshunt
19:45
Lowestoft Town
vs
Aveley
19:45
Margate
vs
Hayes & Yeading United
19:45
Merstham
vs
AFC Dunstable
19:45
Peterborough Sports
vs
Enfield Town
19:45
Potters Bar Town
vs
East Thurrock United
19:45
South Park
vs
Bognor Regis Town
19:45
Staines Town
vs
Walton Casuals
19:45
Stamford
vs
AFC Sudbury
19:45
Welwyn Garden City
vs
Bishop's Stortford
19:45
Whyteleafe
vs
Binfield

Wednesday 23 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - First Round Qualifying

19:45
Cray Valley PM
vs
Burgess Hill Town
19:45
Grays Athletic
vs
Potton United
19:45
Wingate & Finchley
vs
Folkestone Invicta

Saturday 26 September 2020

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Hornchurch
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Leatherhead
15:00
East Thurrock United
vs
Cray Wanderers
15:00
Folkestone Invicta
vs
Wingate & Finchley
15:00
Haringey Borough
vs
Bognor Regis Town
15:00
Horsham
vs
Cheshunt
15:00
Kingstonian
vs
Worthing
15:00
Lewes
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Margate
vs
Carshalton Athletic
15:00
Merstham
vs
Enfield Town
15:00
Potters Bar Town
vs
Corinthian-Casuals

North Division

15:00
Coggeshall Town
vs
Heybridge Swifts
15:00
Grays Athletic
vs
Canvey Island
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Brentwood Town
15:00
Romford
vs
Aveley
15:00
Tilbury
vs
Dereham Town

South Central Division

15:00
Bedfont Sports
vs
Ware
15:00
Chipstead
vs
Westfield
15:00
Uxbridge
vs
Bracknell Town

South East Division

15:00
Burgess Hill Town
vs
Haywards Heath Town
15:00
Cray Valley PM
vs
Sittingbourne
15:00
East Grinstead Town
vs
Guernsey
15:00
Faversham Town
vs
Hastings United
15:00
Phoenix Sports
vs
Herne Bay
15:00
Ramsgate
vs
Ashford United
15:00
Whitehawk
vs
Sevenoaks Town
15:00
Whitstable Town
vs
VCD Athletic
15:00
Whyteleafe
vs
Chichester City

The FA Trophy 20-21 - First Qualifying

15:00
AFC Dunstable
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
AFC Sudbury
vs
Barking
15:00
Cambridge City
vs
Kidsgrove Athletic
15:00
Felixstowe & Walton United
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Hullbridge Sports
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
Hythe Town
vs
Chalfont St Peter
15:00
Market Drayton Town
vs
Bury Town
15:00
Northwood
vs
Basildon United
15:00
Soham Town Rangers
vs
Corby Town
15:00
South Park
vs
Three Bridges
15:00
Waltham Abbey
vs
Staines Town
15:00
Witham Town
vs
Hanwell Town

Monday 28 September 2020

Premier Division

19:45
Haringey Borough
vs
Leatherhead

Tuesday 29 September 2020

Premier Division

19:45
Bishop's Stortford
vs
Enfield Town
19:45
Bowers & Pitsea
vs
Brightlingsea Regent
19:45
East Thurrock United
vs
Carshalton Athletic
19:45
Folkestone Invicta
vs
Cray Wanderers
19:45
Horsham
vs
Bognor Regis Town
19:45
Lewes
vs
Worthing
19:45
Margate
vs
Hornchurch
19:45
Merstham
vs
Corinthian-Casuals
19:45
Potters Bar Town
vs
Cheshunt

North Division

19:45
Bury Town
vs
Witham Town
19:45
Dereham Town
vs
Cambridge City
19:45
Felixstowe & Walton United
vs
AFC Sudbury
19:45
Histon
vs
Soham Town Rangers

South Central Division

19:45
Ashford Town (Middx)
vs
Tooting & Mitcham United
19:45
Marlow
vs
Staines Town
19:45
Northwood
vs
FC Romania

South East Division

19:45
Three Bridges
vs
VCD Athletic

Wednesday 30 September 2020

Premier Division

19:45
Kingstonian
vs
Wingate & Finchley

North Division

19:45
Romford
vs
Basildon United

Latest news

Midweek cup special!
General Midweek cup special!

We’ve a big night of cup football in prospect- and here’s our preview of the action

Robins march- or should that be fly- on, whilst Brentwood go through too
General Robins march- or should that be fly- on, whilst Brentwood go through too

Faversham and Soham falter on a night of cup drama

Lilywhites bring back Bourne
Faversham Town Lilywhites bring back Bourne

Faversham legend returns to the club

The Pitching In Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe