Cups

First Round Qualifying

Second Round Qualifying

Third Round Qualifying

First Round Proper

Second Round Proper

Third Round Proper

Fourth Round Proper

Fifth Round Proper

Quarter Finals

Semi Finals

Final

Sat 26 Sep
0
Market Drayton Town
1
Bury Town*
Sat 26 Sep
2
Cambridge City*
3
Kidsgrove Athletic
Sat 26 Sep
0
Soham Town Rangers*
3
Corby Town
Sat 26 Sep
0
South Park*
1
Three Bridges*
Sat 26 Sep
3
Waltham Abbey*
2
Staines Town*
Sat 26 Sep
0
Hullbridge Sports*
1
Ashford Town (Middx)*
Sat 26 Sep
3
Hythe Town*
0
Chalfont St Peter*
Sat 26 Sep
1
AFC Sudbury*
2
Barking*
Sat 26 Sep
2
Felixstowe & Walton United*
1
Great Wakering Rovers*
Sat 26 Sep
1
Northwood*
1
Basildon United*
Northwood win 4 - 3 on penalties.
Sat 26 Sep
1
AFC Dunstable
2
Tooting & Mitcham United*
Sat 26 Sep
0
Witham Town*
2
Hanwell Town*
Sat 17 Oct
1
Histon*
2
Leek Town
Sat 17 Oct
3
Hastings United*
0
FC Romania*
Sat 17 Oct
1
Sittingbourne*
0
East Grinstead Town*
Sat 17 Oct
0
Phoenix Sports*
2
Marlow*
Sat 17 Oct
1
VCD Athletic*
2
Herne Bay*
Sat 17 Oct
4
Faversham Town*
1
Hertford Town*
Sat 17 Oct
1
Chertsey Town*
2
Berkhamsted
Sat 17 Oct
2
Whitehawk*
1
Barton Rovers
Sat 17 Oct
P
Ramsgate*
P
Canvey Island*
Sat 17 Oct
0
Bedfont Sports*
0
Coggeshall Town*
Coggeshall Town win 5 - 6 on penalties.
Sat 17 Oct
0
Whyteleafe*
0
Cray Valley PM*
Whyteleafe win 3 - 2 on penalties.
Sat 17 Oct
4
Maldon & Tiptree*
1
Grays Athletic*
Sat 17 Oct
3
Brentwood Town*
2
Chichester City*
Sat 17 Oct
2
Aylesbury United
2
Tilbury*
Aylesbury United win 4 - 2 on penalties.
Sat 17 Oct
2
Bracknell Town*
0
Sevenoaks Town*
Sat 17 Oct
2
Burgess Hill Town*
0
Ware*
Sat 17 Oct
1
Haywards Heath Town*
4
Welwyn Garden City
Sat 17 Oct
3
Northwood*
3
Heybridge Swifts*
Heybridge Swifts win 4 - 5 on penalties.
Sat 17 Oct
5
Felixstowe & Walton United*
0
Westfield*
Sat 17 Oct
1
Ashford Town (Middx)*
0
Whitstable Town*
Sat 17 Oct
1
Barking*
0
Harlow Town*
Sat 17 Oct
2
Tooting & Mitcham United*
0
Romford*
Sat 17 Oct
1
Chipstead*
2
Three Bridges*
Sat 17 Oct
2
Uxbridge*
1
Waltham Abbey*
Sat 17 Oct
2
Hythe Town*
2
Ashford United*
Hythe Town win 7 - 6 on penalties.
Sat 17 Oct
1
Hanwell Town*
1
Aveley*
Aveley win 7 - 8 on penalties.
Sat 17 Oct
2
Sutton Coldfield Town
3
Dereham Town*
Sat 17 Oct
1
Loughborough Dynamos
0
Bury Town*
Sat 31 Oct
5
Mickleover
0
Dereham Town*
Sat 31 Oct
3
Maldon & Tiptree*
2
Kingstonian*
Sat 31 Oct
1
Hastings United*
1
Ashford Town (Middx)*
Hastings United win 4 - 2 on penalties.
Sat 31 Oct
4
Leiston
4
Worthing*
Leiston win 4 - 2 on penalties.
Sat 31 Oct
4
Burgess Hill Town*
1
Harrow Borough
Sat 31 Oct
1
Bowers & Pitsea*
3
Hornchurch*
Sat 31 Oct
3
East Thurrock United*
4
Cheshunt*
Sat 31 Oct
1
Faversham Town*
2
Haringey Borough*
Sat 31 Oct
1
Coggeshall Town*
1
Wingate & Finchley*
Wingate & Finchley win 0 - 3 on penalties.
Sat 31 Oct
8
Enfield Town*
1
Ramsgate*
Sat 31 Oct
1
Barking*
1
Sittingbourne*
Barking win 4 - 3 on penalties.
Sat 31 Oct
2
Bognor Regis Town*
0
Tooting & Mitcham United*
Sat 31 Oct
0
Whitehawk*
3
Cray Wanderers*
Sat 31 Oct
3
Leatherhead*
1
Potters Bar Town*
Sat 31 Oct
1
Horsham*
1
Welwyn Garden City
Welwyn Garden City win 3 - 5 on penalties.
Sat 31 Oct
2
Chesham United
2
Whyteleafe*
Chesham United win 3 - 2 on penalties.
Sat 31 Oct
3
Felixstowe & Walton United*
1
Metropolitan Police
Sat 31 Oct
5
Corinthian-Casuals*
4
Hendon
Sat 31 Oct
P
Bracknell Town*
P
Cinderford Town
Sat 31 Oct
2
Royston Town
0
Hythe Town*
Sat 31 Oct
2
Walton Casuals
1
Folkestone Invicta*
Sat 31 Oct
4
Kings Langley
1
Brightlingsea Regent*
Sat 31 Oct
3
Lowestoft Town
1
Lewes*
Sat 31 Oct
1
Biggleswade Town
0
Heybridge Swifts*
Sat 31 Oct
3
Aveley*
0
Beaconsfield Town
Sat 31 Oct
3
Hitchin Town
1
Herne Bay*
Sat 31 Oct
4
Needham Market
1
Three Bridges*
Sun 1 Nov
2
Aylesbury United
4
Margate*
Tue 3 Nov
2
Marlow*
1
Berkhamsted
Tue 3 Nov
2
Uxbridge*
1
Hayes & Yeading United
Wed 4 Nov
1
Merstham*
3
Carshalton Athletic*
Wed 4 Nov
3
Bishop's Stortford*
2
Brentwood Town*
Tue 8 Dec
0
Salisbury
1
Bracknell Town*
Tue 8 Dec
1
Marlow*
4
Nuneaton Borough
Tue 8 Dec
1
Aveley*
0
Hastings United*
Tue 8 Dec
3
Carshalton Athletic*
0
Barking*
Tue 8 Dec
2
Haringey Borough*
1
Bishop's Stortford*
Tue 8 Dec
P
Margate*
P
Burgess Hill Town*
Tue 8 Dec
P
Corinthian-Casuals*
P
Walton Casuals
Tue 8 Dec
4
Hornchurch*
1
Wingate & Finchley*
Tue 8 Dec
1
Uxbridge*
3
Cray Wanderers*
Tue 8 Dec
0
Leatherhead*
1
Felixstowe & Walton United*
Tue 8 Dec
2
Thame United
5
Bognor Regis Town*
Tue 8 Dec
0
Lowestoft Town
3
Cheshunt*
Wed 9 Dec
2
Enfield Town*
2
Maldon & Tiptree*
Maldon & Tiptree win 3 - 4 on penalties.
Sat 12 Dec
0
Swindon Supermarine
0
Carshalton Athletic*
Swindon Supermarine win 1 - 0 on penalties.
Sat 12 Dec
3
Basford United
0
Felixstowe & Walton United*
Tue 15 Dec
2
Bracknell Town*
3
Havant & Waterlooville
Tue 15 Dec
1
Aveley*
3
Chesham United
Tue 15 Dec
2
Maldon & Tiptree*
1
Bognor Regis Town*
Tue 15 Dec
3
St Albans City
0
Cray Wanderers*
Tue 15 Dec
2
Welwyn Garden City
1
Burgess Hill Town*
Tue 15 Dec
0
Tonbridge Angels
1
Hornchurch*
Tue 15 Dec
3
Haringey Borough*
1
Eastbourne Borough
Tue 15 Dec
3
Dulwich Hamlet
1
Cheshunt*
Sat 19 Dec
0
Corinthian-Casuals*
0
Hemel Hempstead Town
Hemel Hempstead Town win 2 - 4 on penalties.
Sat 19 Dec
1
Dulwich Hamlet
2
Hornchurch*
Sat 19 Dec
0
Dartford
1
Haringey Borough*
Wed 23 Dec
1
Maldon & Tiptree*
7
Gloucester City
At Aveley FC
Sat 16 Jan
1
Hornchurch*
1
King's Lynn Town
Hornchurch win 3 - 0 on penalties.
Sat 16 Jan
4
Oxford City
2
Haringey Borough*
Sat 6 Feb
5
Hornchurch*
4
Maidstone United
Sat 27 Feb
1
Darlington
2
Hornchurch*
Sat 27 Mar
3
Notts County
3
Hornchurch*
Hornchurch win 4 - 5 on penalties.
Sat 22 May
Hereford
Hornchurch*
At Wembley, KO time TBC

*The Pitching In Isthmian League teams

The Pitching In Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe