Fixtures

Tuesday 1 December 2020

North Division

19:45
Canvey Island
vs
AFC Sudbury

London County Cup 20-21 - Round 1

19:45
Phoenix Sports
vs
Haringey Borough

Wednesday 2 December 2020

Premier Division

19:45
Cray Wanderers
vs
Bognor Regis Town

North Division

19:30
Grays Athletic
vs
Maldon & Tiptree

Saturday 5 December 2020

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Haringey Borough
15:00
Carshalton Athletic
vs
Cheshunt
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Hornchurch
15:00
Folkestone Invicta
vs
Enfield Town
15:00
Horsham
vs
Potters Bar Town
15:00
Leatherhead
vs
East Thurrock United
15:00
Lewes
vs
Kingstonian
15:00
Margate
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Merstham
vs
Bognor Regis Town
15:00
Worthing
vs
Wingate & Finchley

North Division

15:00
Aveley
vs
Cambridge City
15:00
Brentwood Town
vs
Basildon United
15:00
Coggeshall Town
vs
Bury Town
15:00
Dereham Town
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Heybridge Swifts
15:00
Histon
vs
Canvey Island
15:00
Hullbridge Sports
vs
Grays Athletic
15:00
Maldon & Tiptree
vs
AFC Sudbury
15:00
Tilbury
vs
Romford
15:00
Witham Town
vs
Soham Town Rangers

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Hanwell Town
15:00
Bracknell Town
vs
Barking
15:00
Chertsey Town
vs
Waltham Abbey
15:00
Chipstead
vs
Ware
15:00
FC Romania
vs
Bedfont Sports
15:00
Harlow Town
vs
Marlow
15:00
Hertford Town
vs
Northwood
15:00
Staines Town
vs
Westfield
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Chalfont St Peter
15:00
Uxbridge
vs
South Park

South East Division

15:00
Ashford United
vs
Hythe Town
15:00
Cray Valley PM
vs
Whitehawk
15:00
East Grinstead Town
vs
Chichester City
15:00
Haywards Heath Town
vs
VCD Athletic
15:00
Phoenix Sports
vs
Ramsgate
15:00
Sevenoaks Town
vs
Herne Bay
15:00
Sittingbourne
vs
Burgess Hill Town
15:00
Three Bridges
vs
Whyteleafe
15:00
Whitstable Town
vs
Faversham Town

Sunday 6 December 2020

Premier Division

15:00
Cray Wanderers
vs
Brightlingsea Regent

Tuesday 8 December 2020

Premier Division

19:45
Worthing
vs
Merstham

Saturday 12 December 2020

Premier Division

15:00
Brightlingsea Regent
vs
Bognor Regis Town
15:00
Carshalton Athletic
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Worthing
15:00
Enfield Town
vs
East Thurrock United
15:00
Haringey Borough
vs
Folkestone Invicta
15:00
Hornchurch
vs
Cray Wanderers
15:00
Horsham
vs
Kingstonian
15:00
Leatherhead
vs
Wingate & Finchley
15:00
Lewes
vs
Bishop's Stortford
15:00
Merstham
vs
Cheshunt
15:00
Potters Bar Town
vs
Margate

North Division

15:00
Aveley
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Bury Town
vs
Histon
15:00
Cambridge City
vs
AFC Sudbury
15:00
Canvey Island
vs
Heybridge Swifts
15:00
Coggeshall Town
vs
Grays Athletic
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Hullbridge Sports
15:00
Romford
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Soham Town Rangers
vs
Brentwood Town
15:00
Witham Town
vs
Basildon United

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Ware
15:00
Barking
vs
Hanwell Town
15:00
Bracknell Town
vs
South Park
15:00
Chalfont St Peter
vs
Westfield
15:00
FC Romania
vs
Chipstead
15:00
Harlow Town
vs
Uxbridge
15:00
Hertford Town
vs
Marlow
15:00
Northwood
vs
Bedfont Sports
15:00
Staines Town
vs
Waltham Abbey
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Chertsey Town

South East Division

15:00
Ashford United
vs
Haywards Heath Town
15:00
Burgess Hill Town
vs
Three Bridges
15:00
Chichester City
vs
Hastings United
15:00
East Grinstead Town
vs
Cray Valley PM
15:00
Herne Bay
vs
VCD Athletic
15:00
Phoenix Sports
vs
Whitstable Town
15:00
Ramsgate
vs
Whitehawk
15:00
Sittingbourne
vs
Sevenoaks Town
15:00
Whyteleafe
vs
Faversham Town

Tuesday 15 December 2020

Surrey County Cup 20-21 - Round 1

19:45
Merstham
vs
Chertsey Town

Saturday 19 December 2020

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Merstham
15:00
Bognor Regis Town
vs
Hornchurch
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Potters Bar Town
15:00
Cheshunt
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Cray Wanderers
vs
Carshalton Athletic
15:00
East Thurrock United
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Folkestone Invicta
vs
Lewes
15:00
Kingstonian
vs
Leatherhead
15:00
Margate
vs
Horsham
15:00
Wingate & Finchley
vs
Enfield Town
15:00
Worthing
vs
Haringey Borough
At Horsham FC

North Division

15:00
AFC Sudbury
vs
Aveley
15:00
Basildon United
vs
Soham Town Rangers
15:00
Brentwood Town
vs
Witham Town
15:00
Dereham Town
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Felixstowe & Walton United
vs
Canvey Island
15:00
Grays Athletic
vs
Bury Town
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Cambridge City
15:00
Heybridge Swifts
vs
Tilbury
15:00
Histon
vs
Coggeshall Town
15:00
Hullbridge Sports
vs
Romford

South Central Division

15:00
Bedfont Sports
vs
Hertford Town
15:00
Chertsey Town
vs
Staines Town
15:00
Chipstead
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
Hanwell Town
vs
Bracknell Town
15:00
Marlow
vs
Northwood
15:00
South Park
vs
Harlow Town
15:00
Uxbridge
vs
Barking
15:00
Waltham Abbey
vs
Chalfont St Peter
15:00
Ware
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Westfield
vs
FC Romania

South East Division

15:00
Cray Valley PM
vs
Phoenix Sports
15:00
Faversham Town
vs
Burgess Hill Town
15:00
Hastings United
vs
Ashford United
15:00
Haywards Heath Town
vs
Herne Bay
15:00
Sevenoaks Town
vs
Whyteleafe
15:00
Three Bridges
vs
East Grinstead Town
15:00
VCD Athletic
vs
Hythe Town
15:00
Whitehawk
vs
Sittingbourne
15:00
Whitstable Town
vs
Ramsgate

Tuesday 22 December 2020

South Central Division

19:45
Waltham Abbey
vs
Ware

South East Division

19:45
Chichester City
vs
Whitehawk
19:45
VCD Athletic
vs
Cray Valley PM

Saturday 26 December 2020

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Bognor Regis Town
vs
Lewes
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Cheshunt
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Kingstonian
15:00
Haringey Borough
vs
Enfield Town
15:00
Hornchurch
vs
East Thurrock United
15:00
Horsham
vs
Worthing
15:00
Leatherhead
vs
Cray Wanderers
15:00
Margate
vs
Folkestone Invicta
15:00
Merstham
vs
Carshalton Athletic
15:00
Potters Bar Town
vs
Wingate & Finchley

North Division

15:00
AFC Sudbury
vs
Dereham Town
15:00
Aveley
vs
Grays Athletic
15:00
Basildon United
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Brentwood Town
vs
Romford
15:00
Cambridge City
vs
Histon
15:00
Canvey Island
vs
Tilbury
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Hullbridge Sports
15:00
Heybridge Swifts
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Soham Town Rangers
vs
Bury Town
15:00
Witham Town
vs
Coggeshall Town

South Central Division

15:00
Barking
vs
Harlow Town
15:00
Bracknell Town
vs
Marlow
15:00
Chalfont St Peter
vs
Northwood
15:00
Chertsey Town
vs
Chipstead
15:00
FC Romania
vs
Hertford Town
15:00
Hanwell Town
vs
Uxbridge
15:00
Staines Town
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
South Park
12:00
Westfield
vs
Bedfont Sports

South East Division

15:00
Ashford United
vs
Whitstable Town
15:00
Hastings United
vs
Burgess Hill Town
15:00
Haywards Heath Town
vs
Whyteleafe
15:00
Herne Bay
vs
Faversham Town
15:00
Hythe Town
vs
Ramsgate
15:00
Sevenoaks Town
vs
East Grinstead Town
15:00
Sittingbourne
vs
Phoenix Sports

Monday 28 December 2020

Premier Division

15:00
Brightlingsea Regent
vs
Hornchurch
15:00
Carshalton Athletic
vs
Leatherhead
15:00
Cheshunt
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Cray Wanderers
vs
Margate
15:00
East Thurrock United
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Enfield Town
vs
Potters Bar Town
15:00
Folkestone Invicta
vs
Merstham
15:00
Kingstonian
vs
Bishop's Stortford
15:00
Lewes
vs
Horsham
15:00
Wingate & Finchley
vs
Haringey Borough
15:00
Worthing
vs
Bognor Regis Town

North Division

15:00
Bury Town
vs
Cambridge City
15:00
Coggeshall Town
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Dereham Town
vs
Soham Town Rangers
15:00
Felixstowe & Walton United
vs
Heybridge Swifts
15:00
Grays Athletic
vs
Basildon United
15:00
Histon
vs
AFC Sudbury
15:00
Hullbridge Sports
vs
Canvey Island
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Witham Town
15:00
Tilbury
vs
Brentwood Town

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Westfield
15:00
Bedfont Sports
vs
Chertsey Town
15:00
Chipstead
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Harlow Town
vs
Waltham Abbey
15:00
Hertford Town
vs
Barking
15:00
Marlow
vs
Chalfont St Peter
15:00
Northwood
vs
Bracknell Town
15:00
South Park
vs
Hanwell Town
15:00
Uxbridge
vs
Staines Town
15:00
Ware
vs
FC Romania

South East Division

15:00
Burgess Hill Town
vs
Chichester City
15:00
Cray Valley PM
vs
Sevenoaks Town
15:00
East Grinstead Town
vs
Hastings United
15:00
Faversham Town
vs
Hythe Town
15:00
Phoenix Sports
vs
VCD Athletic
15:00
Ramsgate
vs
Sittingbourne
15:00
Three Bridges
vs
Ashford United
15:00
Whitehawk
vs
Haywards Heath Town
15:00
Whitstable Town
vs
Herne Bay

Latest news

Gulls on the telly!
Canvey Island Gulls on the telly!

Canvey FA Cup tie live on the BBC web service

Jammers on the Telly
Maldon & Tiptree Jammers on the Telly

Maldon and Tiptree selected for BBC FA Cup coverage

Wands hit Moatsiders for six
Premier Division Wands hit Moatsiders for six

Whilst in the North Division, Grays move into the top five. It's our round up.

The Pitching In Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe