Fixtures

Monday 1 March 2021

Premier Division

19:45
Carshalton Athletic
vs
East Thurrock United

Tuesday 2 March 2021

Premier Division

19:45
Bognor Regis Town
vs
Horsham
19:45
Brightlingsea Regent
vs
Bowers & Pitsea
19:45
Cheshunt
vs
Potters Bar Town
19:45
Corinthian-Casuals
vs
Merstham
19:45
Enfield Town
vs
Bishop's Stortford
19:45
Hornchurch
vs
Margate
19:45
Leatherhead
vs
Haringey Borough
19:45
Wingate & Finchley
vs
Kingstonian
19:45
Worthing
vs
Lewes

Wednesday 3 March 2021

Premier Division

19:45
Cray Wanderers
vs
Folkestone Invicta

Saturday 6 March 2021

Premier Division

15:00
Bognor Regis Town
vs
Haringey Borough
15:00
Brightlingsea Regent
vs
Lewes
15:00
Carshalton Athletic
vs
Margate
15:00
Cheshunt
vs
Horsham
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Potters Bar Town
15:00
Cray Wanderers
vs
East Thurrock United
15:00
Enfield Town
vs
Merstham
15:00
Hornchurch
vs
Bishop's Stortford
15:00
Leatherhead
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Wingate & Finchley
vs
Folkestone Invicta
15:00
Worthing
vs
Kingstonian

North Division

15:00
Basildon United
vs
Aveley
15:00
Brentwood Town
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Canvey Island
vs
Cambridge City
15:00
Coggeshall Town
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Grays Athletic
vs
Dereham Town
15:00
Heybridge Swifts
vs
AFC Sudbury
15:00
Histon
vs
Hullbridge Sports
15:00
Romford
vs
Bury Town
15:00
Soham Town Rangers
vs
Tilbury
15:00
Witham Town
vs
Felixstowe & Walton United

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Bedfont Sports
15:00
Chertsey Town
vs
FC Romania
15:00
Chipstead
vs
Hertford Town
15:00
Harlow Town
vs
Westfield
15:00
South Park
vs
Marlow
15:00
Staines Town
vs
Bracknell Town
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Barking
15:00
Uxbridge
vs
Chalfont St Peter
15:00
Waltham Abbey
vs
Hanwell Town
15:00
Ware
vs
Northwood

South East Division

15:00
Chichester City
vs
Ashford United
15:00
Cray Valley PM
vs
Three Bridges
15:00
Faversham Town
vs
Ramsgate
15:00
Hastings United
vs
Hythe Town
15:00
Haywards Heath Town
vs
Sittingbourne
15:00
Herne Bay
vs
East Grinstead Town
15:00
VCD Athletic
vs
Sevenoaks Town
15:00
Whitehawk
vs
Burgess Hill Town
15:00
Whyteleafe
vs
Phoenix Sports

Saturday 13 March 2021

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Bognor Regis Town
15:00
East Thurrock United
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Folkestone Invicta
vs
Cheshunt
15:00
Haringey Borough
vs
Hornchurch
15:00
Horsham
vs
Carshalton Athletic
15:00
Kingstonian
vs
Enfield Town
15:00
Lewes
vs
Wingate & Finchley
15:00
Margate
vs
Leatherhead
15:00
Merstham
vs
Cray Wanderers
15:00
Worthing
vs
Potters Bar Town

North Division

15:00
Aveley
vs
Soham Town Rangers
15:00
Cambridge City
vs
Heybridge Swifts
15:00
Dereham Town
vs
Brentwood Town
15:00
Felixstowe & Walton United
vs
Grays Athletic
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Canvey Island
15:00
Hullbridge Sports
vs
Bury Town
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Histon
15:00
Romford
vs
Coggeshall Town
15:00
Tilbury
vs
Basildon United

South Central Division

15:00
Barking
vs
Staines Town
15:00
Bedfont Sports
vs
Harlow Town
15:00
Bracknell Town
vs
Waltham Abbey
15:00
Chalfont St Peter
vs
Chertsey Town
15:00
FC Romania
vs
South Park
15:00
Hanwell Town
vs
Ware
15:00
Hertford Town
vs
Uxbridge
15:00
Marlow
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
Northwood
vs
Chipstead
15:00
Westfield
vs
Tooting & Mitcham United

South East Division

15:00
Ashford United
vs
VCD Athletic
15:00
East Grinstead Town
vs
Faversham Town
15:00
Hythe Town
vs
Whyteleafe
15:00
Phoenix Sports
vs
Haywards Heath Town
15:00
Ramsgate
vs
Cray Valley PM
15:00
Sevenoaks Town
vs
Chichester City
15:00
Sittingbourne
vs
Herne Bay
15:00
Three Bridges
vs
Whitehawk
15:00
Whitstable Town
vs
Hastings United

Saturday 20 March 2021

Premier Division

15:00
Bognor Regis Town
vs
Merstham
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Margate
15:00
Brightlingsea Regent
vs
Cray Wanderers
15:00
Cheshunt
vs
Carshalton Athletic
15:00
East Thurrock United
vs
Leatherhead
15:00
Enfield Town
vs
Folkestone Invicta
15:00
Haringey Borough
vs
Bishop's Stortford
15:00
Hornchurch
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Kingstonian
vs
Lewes
15:00
Potters Bar Town
vs
Horsham
15:00
Wingate & Finchley
vs
Worthing

North Division

15:00
Basildon United
vs
Dereham Town
15:00
Brentwood Town
vs
Hullbridge Sports
15:00
Bury Town
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Canvey Island
vs
Aveley
15:00
Coggeshall Town
vs
Tilbury
15:00
Grays Athletic
vs
AFC Sudbury
15:00
Heybridge Swifts
vs
Romford
15:00
Histon
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Soham Town Rangers
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Witham Town
vs
Cambridge City

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Northwood
15:00
Chertsey Town
vs
Westfield
15:00
Chipstead
vs
Marlow
15:00
Harlow Town
vs
Bracknell Town
15:00
South Park
vs
Barking
15:00
Staines Town
vs
Chalfont St Peter
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Hanwell Town
15:00
Uxbridge
vs
Bedfont Sports
15:00
Waltham Abbey
vs
FC Romania
15:00
Ware
vs
Hertford Town

South East Division

15:00
Chichester City
vs
Sittingbourne
15:00
Cray Valley PM
vs
Hythe Town
15:00
Faversham Town
vs
Three Bridges
15:00
Hastings United
vs
Phoenix Sports
15:00
Haywards Heath Town
vs
Ramsgate
15:00
Herne Bay
vs
Ashford United
15:00
VCD Athletic
vs
Burgess Hill Town
15:00
Whitehawk
vs
Whitstable Town
15:00
Whyteleafe
vs
East Grinstead Town

Saturday 27 March 2021

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
East Thurrock United
15:00
Carshalton Athletic
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Bognor Regis Town
15:00
Cray Wanderers
vs
Cheshunt
15:00
Folkestone Invicta
vs
Kingstonian
15:00
Horsham
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Leatherhead
vs
Potters Bar Town
15:00
Lewes
vs
Hornchurch
15:00
Margate
vs
Wingate & Finchley
15:00
Merstham
vs
Haringey Borough
15:00
Worthing
vs
Enfield Town

North Division

15:00
Aveley
vs
Bury Town
15:00
Brentwood Town
vs
Heybridge Swifts
15:00
Coggeshall Town
vs
Soham Town Rangers
15:00
Dereham Town
vs
Romford
15:00
Great Wakering Rovers
vs
AFC Sudbury
15:00
Histon
vs
Grays Athletic
15:00
Hullbridge Sports
vs
Basildon United
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Cambridge City
15:00
Tilbury
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Witham Town
vs
Canvey Island

South Central Division

15:00
Barking
vs
Bracknell Town
15:00
Bedfont Sports
vs
FC Romania
15:00
Chalfont St Peter
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Hanwell Town
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
Marlow
vs
Harlow Town
15:00
Northwood
vs
Hertford Town
15:00
South Park
vs
Uxbridge
15:00
Waltham Abbey
vs
Chertsey Town
15:00
Ware
vs
Chipstead
15:00
Westfield
vs
Staines Town

South East Division

15:00
Ashford United
vs
Whitehawk
15:00
East Grinstead Town
vs
Burgess Hill Town
15:00
Hastings United
vs
Herne Bay
15:00
Haywards Heath Town
vs
Faversham Town
15:00
Phoenix Sports
vs
Chichester City
15:00
Sevenoaks Town
vs
Ramsgate
15:00
Sittingbourne
vs
VCD Athletic
15:00
Three Bridges
vs
Hythe Town
15:00
Whitstable Town
vs
Whyteleafe

Latest news

Gulls on the telly!
Canvey Island Gulls on the telly!

Canvey FA Cup tie live on the BBC web service

Jammers on the Telly
Maldon & Tiptree Jammers on the Telly

Maldon and Tiptree selected for BBC FA Cup coverage

Wands hit Moatsiders for six
Premier Division Wands hit Moatsiders for six

Whilst in the North Division, Grays move into the top five. It's our round up.

The Pitching In Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe