Fixtures

Saturday 3 April 2021

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Worthing
15:00
Bognor Regis Town
vs
Cray Wanderers
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Folkestone Invicta
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Wingate & Finchley
15:00
Haringey Borough
vs
Carshalton Athletic
15:00
Hornchurch
vs
Cheshunt
15:00
Horsham
vs
East Thurrock United
15:00
Leatherhead
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Margate
vs
Enfield Town
15:00
Merstham
vs
Lewes
15:00
Potters Bar Town
vs
Kingstonian

North Division

15:00
AFC Sudbury
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Basildon United
vs
Brentwood Town
15:00
Bury Town
vs
Coggeshall Town
15:00
Cambridge City
vs
Aveley
15:00
Canvey Island
vs
Histon
15:00
Felixstowe & Walton United
vs
Dereham Town
15:00
Grays Athletic
vs
Hullbridge Sports
15:00
Heybridge Swifts
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Romford
vs
Tilbury
15:00
Soham Town Rangers
vs
Witham Town

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Waltham Abbey
15:00
Bracknell Town
vs
Ware
15:00
Chertsey Town
vs
Hanwell Town
15:00
Chipstead
vs
Barking
15:00
FC Romania
vs
Chalfont St Peter
15:00
Harlow Town
vs
Northwood
15:00
Hertford Town
vs
South Park
15:00
Staines Town
vs
Bedfont Sports
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Marlow
15:00
Uxbridge
vs
Westfield

South East Division

15:00
Burgess Hill Town
vs
Sittingbourne
15:00
Chichester City
vs
East Grinstead Town
15:00
Faversham Town
vs
Whitstable Town
15:00
Herne Bay
vs
Sevenoaks Town
15:00
Hythe Town
vs
Ashford United
15:00
Ramsgate
vs
Phoenix Sports
15:00
VCD Athletic
vs
Haywards Heath Town
15:00
Whitehawk
vs
Cray Valley PM
15:00
Whyteleafe
vs
Three Bridges

Monday 5 April 2021

Premier Division

15:00
Brightlingsea Regent
vs
Bishop's Stortford
15:00
Carshalton Athletic
vs
Merstham
15:00
Cheshunt
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Cray Wanderers
vs
Leatherhead
15:00
East Thurrock United
vs
Hornchurch
15:00
Enfield Town
vs
Haringey Borough
15:00
Folkestone Invicta
vs
Margate
15:00
Kingstonian
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Lewes
vs
Bognor Regis Town
15:00
Wingate & Finchley
vs
Potters Bar Town
15:00
Worthing
vs
Horsham

North Division

15:00
Bury Town
vs
Soham Town Rangers
15:00
Coggeshall Town
vs
Witham Town
15:00
Dereham Town
vs
AFC Sudbury
15:00
Felixstowe & Walton United
vs
Basildon United
15:00
Grays Athletic
vs
Aveley
15:00
Histon
vs
Cambridge City
15:00
Hullbridge Sports
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Heybridge Swifts
15:00
Romford
vs
Brentwood Town
15:00
Tilbury
vs
Canvey Island

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Staines Town
15:00
Bedfont Sports
vs
Westfield
15:00
Chipstead
vs
Chertsey Town
15:00
Harlow Town
vs
Barking
15:00
Hertford Town
vs
FC Romania
15:00
Marlow
vs
Bracknell Town
15:00
Northwood
vs
Chalfont St Peter
15:00
South Park
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Uxbridge
vs
Hanwell Town
15:00
Ware
vs
Waltham Abbey

South East Division

15:00
Burgess Hill Town
vs
Hastings United
15:00
Cray Valley PM
vs
VCD Athletic
15:00
East Grinstead Town
vs
Sevenoaks Town
15:00
Faversham Town
vs
Herne Bay
15:00
Phoenix Sports
vs
Sittingbourne
15:00
Ramsgate
vs
Hythe Town
15:00
Whitehawk
vs
Chichester City
15:00
Whitstable Town
vs
Ashford United
15:00
Whyteleafe
vs
Haywards Heath Town

Saturday 10 April 2021

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Cray Wanderers
15:00
Bognor Regis Town
vs
Cheshunt
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Worthing
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Carshalton Athletic
15:00
Haringey Borough
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Hornchurch
vs
Kingstonian
15:00
Horsham
vs
Wingate & Finchley
15:00
Leatherhead
vs
Enfield Town
15:00
Margate
vs
Lewes
15:00
Merstham
vs
East Thurrock United
15:00
Potters Bar Town
vs
Folkestone Invicta

North Division

15:00
AFC Sudbury
vs
Tilbury
15:00
Aveley
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Basildon United
vs
Coggeshall Town
15:00
Brentwood Town
vs
Histon
15:00
Cambridge City
vs
Romford
15:00
Canvey Island
vs
Dereham Town
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Heybridge Swifts
vs
Bury Town
15:00
Soham Town Rangers
vs
Hullbridge Sports
15:00
Witham Town
vs
Grays Athletic

South Central Division

15:00
Barking
vs
Northwood
15:00
Bracknell Town
vs
Hertford Town
15:00
Chalfont St Peter
vs
South Park
15:00
Chertsey Town
vs
Harlow Town
15:00
FC Romania
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
Hanwell Town
vs
Marlow
15:00
Staines Town
vs
Chipstead
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Uxbridge
15:00
Waltham Abbey
vs
Bedfont Sports
15:00
Westfield
vs
Ware

South East Division

15:00
Ashford United
vs
Faversham Town
15:00
Chichester City
vs
Whitstable Town
15:00
Hastings United
vs
Ramsgate
15:00
Haywards Heath Town
vs
Cray Valley PM
15:00
Herne Bay
vs
Burgess Hill Town
15:00
Hythe Town
vs
East Grinstead Town
15:00
Sevenoaks Town
vs
Phoenix Sports
15:00
Sittingbourne
vs
Three Bridges
15:00
VCD Athletic
vs
Whyteleafe

Saturday 17 April 2021

Premier Division

15:00
Brightlingsea Regent
vs
Horsham
15:00
Carshalton Athletic
vs
Hornchurch
15:00
Cheshunt
vs
Bishop's Stortford
15:00
Cray Wanderers
vs
Haringey Borough
15:00
East Thurrock United
vs
Bognor Regis Town
15:00
Enfield Town
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Folkestone Invicta
vs
Leatherhead
15:00
Kingstonian
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Lewes
vs
Potters Bar Town
15:00
Wingate & Finchley
vs
Merstham
15:00
Worthing
vs
Margate

North Division

15:00
Bury Town
vs
Basildon United
15:00
Coggeshall Town
vs
AFC Sudbury
15:00
Dereham Town
vs
Aveley
15:00
Felixstowe & Walton United
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Grays Athletic
vs
Brentwood Town
15:00
Histon
vs
Heybridge Swifts
15:00
Hullbridge Sports
vs
Witham Town
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Soham Town Rangers
15:00
Romford
vs
Canvey Island
15:00
Tilbury
vs
Cambridge City

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Chalfont St Peter
15:00
Bedfont Sports
vs
Hanwell Town
15:00
Chipstead
vs
Bracknell Town
15:00
Hertford Town
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Marlow
vs
Barking
15:00
Northwood
vs
Westfield
15:00
South Park
vs
Waltham Abbey
15:00
Uxbridge
vs
Chertsey Town
15:00
Ware
vs
Staines Town

South East Division

15:00
Burgess Hill Town
vs
Hythe Town
15:00
Cray Valley PM
vs
Hastings United
15:00
East Grinstead Town
vs
Haywards Heath Town
15:00
Phoenix Sports
vs
Ashford United
15:00
Ramsgate
vs
Chichester City
15:00
Three Bridges
vs
Sevenoaks Town
15:00
Whitehawk
vs
VCD Athletic
15:00
Whitstable Town
vs
Sittingbourne
15:00
Whyteleafe
vs
Herne Bay

Sunday 18 April 2021

South Central Division

15:00
FC Romania
vs
Harlow Town

Saturday 24 April 2021

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Lewes
15:00
Bognor Regis Town
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Carshalton Athletic
15:00
Cheshunt
vs
Merstham
15:00
East Thurrock United
vs
Enfield Town
15:00
Folkestone Invicta
vs
Haringey Borough
15:00
Kingstonian
vs
Horsham
15:00
Margate
vs
Potters Bar Town
15:00
Wingate & Finchley
vs
Leatherhead
15:00
Worthing
vs
Corinthian-Casuals

North Division

15:00
AFC Sudbury
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Aveley
vs
Hullbridge Sports
15:00
Basildon United
vs
Romford
15:00
Brentwood Town
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Cambridge City
vs
Dereham Town
15:00
Canvey Island
vs
Grays Athletic
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Tilbury
15:00
Heybridge Swifts
vs
Coggeshall Town
15:00
Soham Town Rangers
vs
Histon
15:00
Witham Town
vs
Bury Town

South Central Division

15:00
Barking
vs
Ware
15:00
Bracknell Town
vs
Uxbridge
15:00
Chalfont St Peter
vs
Bedfont Sports
15:00
Chertsey Town
vs
South Park
15:00
Hanwell Town
vs
Harlow Town
15:00
Staines Town
vs
Marlow
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
Waltham Abbey
vs
Hertford Town
15:00
Westfield
vs
Chipstead

South East Division

15:00
Ashford United
vs
Ramsgate
15:00
Chichester City
vs
Whyteleafe
15:00
Hastings United
vs
Faversham Town
15:00
Haywards Heath Town
vs
Burgess Hill Town
15:00
Herne Bay
vs
Phoenix Sports
15:00
Hythe Town
vs
Whitstable Town
15:00
Sevenoaks Town
vs
Whitehawk
15:00
Sittingbourne
vs
Cray Valley PM
15:00
VCD Athletic
vs
Three Bridges

Sunday 25 April 2021

Premier Division

15:00
Cray Wanderers
vs
Hornchurch

South Central Division

15:00
FC Romania
vs
Northwood

Latest news

Gulls on the telly!
Canvey Island Gulls on the telly!

Canvey FA Cup tie live on the BBC web service

Jammers on the Telly
Maldon & Tiptree Jammers on the Telly

Maldon and Tiptree selected for BBC FA Cup coverage

Wands hit Moatsiders for six
Premier Division Wands hit Moatsiders for six

Whilst in the North Division, Grays move into the top five. It's our round up.

The Pitching In Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe