Fixtures

Saturday 16 October 2021

Premier

Att. 406
Bishop's Stortford
1 - 0 Full time
Margate
Att. 180
Brightlingsea Regent
1 - 3 Full time
Wingate & Finchley
Att. 494
Carshalton Athletic
4 - 1 Full time
East Thurrock United
Att. 615
Enfield Town
2 - 2 Full time
Worthing
Att. 392
Hornchurch
1 - 1 Full time
Leatherhead
Att. 144
Merstham
5 - 0 Full time
Haringey Borough
15:00
Potters Bar Town
P - P
Bowers & Pitsea

South-Central

Att. 140
Binfield
3 - 0 Full time
Westfield
Att. 74
Chalfont St Peter
0 - 2 Full time
Staines Town
Att. 92
Chipstead
3 - 0 Full time
Guernsey
Att. 210
Marlow
3 - 0 Full time
Ashford Town (Middx)
Att. 106
Northwood
2 - 3 Full time
Sutton Common Rovers
Att. 128
Thatcham Town
1 - 3 Full time
Hanwell Town
Att. 269
Tooting & Mitcham United
0 - 1 Full time
Bracknell Town

North

Att. 74
Basildon United
0 - 0 Full time
Barking
Att. 455
Canvey Island
3 - 1 Full time
Aveley
Att. 138
Coggeshall Town
0 - 2 Full time
Brentwood Town
Att. 179
Dereham Town
3 - 1 Full time
Witham Town
Att. 389
Felixstowe & Walton United
2 - 1 Full time
Tilbury
Att. 136
Great Wakering Rovers
1 - 0 Full time
Hullbridge Sports
Att. 286
Maldon & Tiptree
0 - 2 Full time
Bury Town
Att. 103
Romford
2 - 0 Full time
Stowmarket Town

South East

Att. 85
Cray Valley PM
0 - 0 Full time
Chichester City
Att. 411
Haywards Heath Town
0 - 1 Full time
Herne Bay
Att. 202
Hythe Town
2 - 2 Full time
Three Bridges
Att. 143
Lancing
0 - 3 Full time
Corinthian
Att. 545
Ramsgate
2 - 4 Full time
Burgess Hill Town
Att. 169
Sevenoaks Town
0 - 3 Full time
Ashford United
Att. 104
VCD Athletic
4 - 1 Full time
Faversham Town
Att. 348
Whitehawk
1 - 0 Full time
East Grinstead Town
Att. 376
Whitstable Town
1 - 0 Full time
Phoenix Sports

The Emirates FA Cup 21-22 - Fouth Round Qualifying

Att. 820
AFC Sudbury
3 - 1 Full time
Dartford
Att. 412
Bedfont Sports
0 - 1 Full time
Kidderminster Harriers
Att. 564
Bowers & Pitsea
2 - 1 Full time
Aldershot Town
Att. 573
Corinthian-Casuals
1 - 1 Full time
St Albans City
15:00
Eastleigh
3 - 3 Full time
Folkestone Invicta
15:00
Horsham
1 - 0 Full time
Woking
Att. 912
Maidenhead United
3 - 1 Full time
Hastings United
15:00
Southend United
4 - 1 Full time
Chertsey Town

Sunday 17 October 2021

Premier

15:00
Kingstonian
vs
Cheshunt

North

15:00
Hashtag United
vs
Heybridge Swifts

Tuesday 19 October 2021

Premier

19:45
East Thurrock United
vs
Bishop's Stortford
19:45
Horsham
vs
Cheshunt
19:45
Merstham
vs
Bowers & Pitsea

South-Central

19:45
Ashford Town (Middx)
vs
Chertsey Town
19:45
Marlow
vs
Hanwell Town
19:45
Northwood
vs
Basingstoke Town
19:45
South Park
vs
Tooting & Mitcham United

North

19:45
AFC Sudbury
vs
Great Wakering Rovers
19:45
Barking
vs
Witham Town

South East

19:45
Haywards Heath Town
vs
Chichester City
19:45
Hythe Town
vs
Hastings United
19:45
Sittingbourne
vs
Whitstable Town
19:45
Whitehawk
vs
Burgess Hill Town

Wednesday 20 October 2021

South-Central

19:45
Bedfont Sports
vs
Sutton Common Rovers

South East

19:30
Sevenoaks Town
vs
East Grinstead Town

London County Cup 21-22 - First Round

19:45
Tower Hamlets
vs
Cray Valley PM

Friday 22 October 2021

North

19:45
Aveley
vs
Maldon & Tiptree

Saturday 23 October 2021

Premier

15:00
Bowers & Pitsea
vs
Bognor Regis Town
15:00
Cheshunt
vs
Cray Wanderers
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Hornchurch
15:00
East Thurrock United
vs
Enfield Town
15:00
Folkestone Invicta
vs
Kingstonian
15:00
Haringey Borough
vs
Carshalton Athletic
15:00
Horsham
vs
Bishop's Stortford
15:00
Leatherhead
vs
Merstham
15:00
Margate
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Wingate & Finchley
vs
Potters Bar Town
15:00
Worthing
vs
Lewes

South-Central

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Basingstoke Town
15:00
Bedfont Sports
vs
Binfield
15:00
Bracknell Town
vs
Chipstead
15:00
Guernsey
vs
Northwood
15:00
Hanwell Town
vs
South Park
15:00
Staines Town
vs
Marlow
15:00
Sutton Common Rovers
vs
Thatcham Town
15:00
Uxbridge
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Westfield
vs
Chalfont St Peter

North

15:00
AFC Sudbury
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Barking
vs
Dereham Town
15:00
Brentwood Town
vs
Basildon United
15:00
Bury Town
vs
Canvey Island
15:00
Heybridge Swifts
vs
Grays Athletic
15:00
Hullbridge Sports
vs
Romford
15:00
Stowmarket Town
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Tilbury
vs
Hashtag United
15:00
Witham Town
vs
Coggeshall Town

South East

15:00
Ashford United
vs
Whitstable Town
15:00
Burgess Hill Town
vs
Sevenoaks Town
15:00
Chichester City
vs
Hythe Town
15:00
Corinthian
vs
Ramsgate
15:00
East Grinstead Town
vs
Lancing
15:00
Faversham Town
vs
Whitehawk
15:00
Herne Bay
vs
VCD Athletic
15:00
Phoenix Sports
vs
Hastings United
15:00
Sittingbourne
vs
Cray Valley PM
15:00
Three Bridges
vs
Haywards Heath Town

Tuesday 26 October 2021

Premier

19:45
Bognor Regis Town
vs
Folkestone Invicta
19:45
Corinthian-Casuals
vs
Bishop's Stortford
19:45
Margate
vs
East Thurrock United
19:45
Worthing
vs
Merstham

South-Central

19:45
Ashford Town (Middx)
vs
Binfield
19:45
Chertsey Town
vs
Bracknell Town

North

19:45
Stowmarket Town
vs
Tilbury

South East

19:45
Corinthian
vs
Whitehawk
19:45
Cray Valley PM
vs
Hythe Town
19:30
East Grinstead Town
vs
Herne Bay
19:45
Hastings United
vs
Ashford United
19:45
Lancing
vs
Faversham Town

London County Cup 21-22 - First Round

19:45
Balham
vs
Wingate & Finchley

Middlesex County Cup 21-22 - First Round

19:45
Northwood
vs
Uxbridge

Wednesday 27 October 2021

Premier

19:45
Kingstonian
vs
Horsham

South-Central

19:45
Bedfont Sports
vs
Thatcham Town

Saturday 30 October 2021

South-Central

15:00
Basingstoke Town
P - P
Uxbridge
15:00
Chalfont St Peter
P - P
Bedfont Sports
15:00
Marlow
P - P
Guernsey
15:00
Thatcham Town
P - P
Staines Town
15:00
Tooting & Mitcham United
P - P
Chertsey Town

North

15:00
Basildon United
P - P
Stowmarket Town
15:00
Coggeshall Town
vs
Barking
15:00
Dereham Town
vs
Aveley
15:00
Grays Athletic
vs
Hullbridge Sports
15:00
Great Wakering Rovers
P - P
Bury Town
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Tilbury
15:00
Romford
P - P
Heybridge Swifts

South East

15:00
Cray Valley PM
vs
Ashford United
15:00
Hastings United
P - P
Chichester City
15:00
Haywards Heath Town
vs
Sittingbourne
15:00
Ramsgate
vs
Phoenix Sports
15:00
Sevenoaks Town
vs
Corinthian
15:00
VCD Athletic
vs
East Grinstead Town
15:00
Whitehawk
P - P
Herne Bay
15:00
Whitstable Town
vs
Three Bridges

The FA Trophy 21-22 - Third Round Qualifying

15:00
Bedfont Sports
vs
Harlow Town
15:00
Bishop's Stortford
vs
Lewes
15:00
Bognor Regis Town
vs
Waltham Abbey
15:00
Brentwood Town
vs
AFC Sudbury
15:00
Canvey Island
vs
Burgess Hill Town
15:00
Chertsey Town
vs
Worthing
15:00
Chesham United
vs
Bracknell Town
15:00
Chipstead
vs
Whitehawk
15:00
Corinthian Casuals
vs
Cheshunt
15:00
Cray Wanderers
vs
Kings Langley
15:00
East Thurrock United
vs
Kingstonian
15:00
Enfield Town
vs
Metropolitan Police
15:00
Farnborough
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Faversham Town
vs
Leatherhead
15:00
Folkestone Invicta
vs
Hendon
15:00
Hastings United
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Herne Bay
vs
Binfield
15:00
Heybridge Swifts
vs
Hayes & Yeading United
15:00
Horsham
vs
Carshalton Athletic
15:00
Margate
vs
Beaconsfield Town
15:00
Marlow
vs
Westfield
15:00
Merstham
vs
Welwyn Garden City
15:00
Northwood
vs
Berkhamsted
15:00
Potters Bar Town
vs
Haringey Borough
15:00
South Park
vs
Harrow Borough
15:00
Staines Town
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Uxbridge
vs
Basildon United
15:00
Walton Casuals
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Wingate & Finchley
vs
Hornchurch
15:00
Witham Town
vs
Hanwell Town

Latest news

Sudbury, Bowers and Horsham to mix it with the big boys!
Premier Sudbury, Bowers and Horsham to mix it with the big boys!

Whilst Casuals and Invicta face midweek replays in a bid to join them- whilst in the League Merstham hit five, Canvey win again, and we’ve new leaders South East. It’s our round up.

Lambert lands at Whitehawk
Whitehawk Lambert lands at Whitehawk

Eastbourne Borough forward moves along the coast

Bricknell becomes an Urchin
Enfield Town Bricknell becomes an Urchin

Enfield's Billy signs on at Hornchurch

The Pitching In Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe