Results

Wednesday 30 September 2020

Premier Division

Att. 229
Kingstonian
  • Oliver Cook 5'
  • Elliott Buchanan 25'
  • Corie Andrews 90'
3 - 2 Full time
Wingate & Finchley
  • Kavan Cotter 51'
  • Suleiman Bakalandwa 58'

North Division

Att. 183
Romford
  • Baggasan Graham 87'
1 - 0 Full time
Basildon United

Tuesday 29 September 2020

Premier Division

Att. 289
Bishop's Stortford
  • Frankie Merrifield 18' (Pen)
  • Frankie Merrifield 26'
  • Frankie Merrifield 52'
  • Thomas Richardson 68'
4 - 1 Full time
Enfield Town
  • Lyle Della-Verde 32'
Att. 142
Bowers & Pitsea
  • James Thomas 32'
  • Billy Knott 70' (Pen)
2 - 1 Full time
Brightlingsea Regent
  • Jamie Bennett 85'
Att. 304
East Thurrock United
  • Kehindle Aileru 78'
1 - 2 Full time
Carshalton Athletic
  • Nyren Clunis 14'
  • Omar Koroma 65'
Att. 574
Folkestone Invicta
  • David Smith 15'
1 - 3 Full time
Cray Wanderers
  • Joseph Taylor 24'
  • Charlie Allen 62'
  • Rhys Murrell-Williamson 67'
Att. 595
Horsham
0 - 1 Full time
Bognor Regis Town
  • Ashton Leigh 53'
Att. 450
Lewes
  • Nathan Stroomberg-Clarke 15' (Sent Off)
  • Jude Arthurs 36'
1 - 3 Full time
Worthing
  • Dayshonne Golding 29'
  • Leon Redwood 53' (OG)
  • Dayshonne Golding 68'
Att. 225
Margate
  • Ben Swift 69'
1 - 1 Full time
Hornchurch
  • Joe Christou 55'
Att. 252
Merstham
  • Edwin Mensah 33'
  • Elliott Bolton 52'
  • Potchu Mendes-Calucane 69'
3 - 0 Full time
Corinthian-Casuals
Att. 248
Potters Bar Town
  • Ben Ward-Cochrane 28'
  • Nana Kyei 33'
  • Nana Kyei 48'
3 - 0 Full time
Cheshunt

North Division

Att. 400
Bury Town
  • Jake Chambers Shaw 14'
  • Cemal Ramadan 31'
  • Oliver Hughes 33'
  • Jake Chambers Shaw 54'
  • Jake Chambers Shaw 67'
5 - 0 Full time
Witham Town
Att. 195
Dereham Town
  • Luke Johnson 32'
1 - 0 Full time
Cambridge City
  • Miles Smith 79' (Sent Off)
Att. 332
Felixstowe & Walton United
  • Oliver Canfer 28'
  • Leon Ottely-Gooch 65'
  • Joshua Kerridge 90'
3 - 2 Full time
AFC Sudbury
  • Shane Temple 7'
  • Sean Marks 34'
Att. 292
Histon
  • Edward Rolph 47'
1 - 2 Full time
Soham Town Rangers
  • Toby Andrews 11'
  • Toby Andrews 35'

South Central Division

Att. 153
Ashford Town (Middx)
0 - 2 Full time
Tooting & Mitcham United
  • Jake Rose 76'
  • Dontai Stewart 80'
Att. 123
Marlow
  • James Clark 4'
  • Junaid Bell 7'
  • Louis Rogers 37'
3 - 0 Full time
Staines Town
Att. 131
Northwood
  • Devonte Totesaut 10' (Pen)
  • Aaron Morgan-Cummings 89' (Sent Off)
1 - 0 Full time
FC Romania

Monday 28 September 2020

Premier Division

Att. 288
Haringey Borough
0 - 1 Full time
Leatherhead
  • Daniel Rowe 47'

Saturday 26 September 2020

Premier Division

Att. 314
Bishop's Stortford
  • Ryan Henshaw 72'
1 - 0 Full time
Hornchurch
Att. 155
Bowers & Pitsea
  • Billy Knott 10'
  • Daniel Trendall 38'
  • Daniel Trendall 50'
  • Max Cornhill 52'
  • Billy Knott 56'
  • Quentin Monville 68'
  • Suaibo Balde 77'
7 - 0 Full time
Leatherhead
Att. 319
East Thurrock United
  • Jonathan Nzengo 86'
1 - 3 Full time
Cray Wanderers
  • Joseph Taylor 26'
  • Joseph Taylor 37'
  • Freddie Parker 55'
Att. 408
Folkestone Invicta
  • Ahmet Rifat 57' (OG)
  • Ian Draycott 61'
  • Aaron Simpson 75'
  • Scott Heard 90'
4 - 1 Full time
Wingate & Finchley
  • Suleiman Bakalandwa 86' (Pen)
Att. 390
Haringey Borough
  • Roman Michael-Percil 55' (Pen)
  • Laste Dombaxe 74'
2 - 1 Full time
Bognor Regis Town
  • Jordy Mongoy 25'
Att. 489
Horsham
  • Robert O'Toole 25'
  • Lewis Taylor 90' (Sent Off)
1 - 2 Full time
Cheshunt
  • Jamie Reynolds 32'
  • Giuseppe Re 76'
Att. 417
Kingstonian
  • Ghassimu Sow 65' (Sent Off)
0 - 4 Full time
Worthing
  • Joel Colbran 22'
  • Oliver Pearce 60'
  • Oliver Pearce 70'
  • Jasper Pattenden 75'
Att. 359
Lewes
  • Aaron Cosgrave 17'
1 - 2 Full time
Brightlingsea Regent
  • Jerry Kamanzi 32'
  • Valter Cachicote Da Rocha 71'
Att. 254
Margate
  • Archie Procter 62' (OG)
  • John Ufuah 90' (Pen)
2 - 2 Full time
Carshalton Athletic
  • David Fisher 5'
  • Omar Koroma 34'
Att. 235
Merstham
0 - 1 Full time
Enfield Town
  • Billy Bricknell 87'
Att. 213
Potters Bar Town
  • Samson Esan 75'
1 - 2 Full time
Corinthian-Casuals
  • Bradley Wilson 66'
  • Bradley Wilson 72'

North Division

Att. 151
Coggeshall Town
  • Jack Baker 36'
  • Matthew Price 86'
2 - 0 Full time
Heybridge Swifts
Att. 336
Grays Athletic
0 - 4 Full time
Canvey Island
  • Abouhadje Kouassi 7'
  • Oluwatobiloba Joseph 40'
  • Elliott Ronto 66'
  • Harrison Chatting 71'
Att. 173
Maldon & Tiptree
  • Martyn Stokes 51'
1 - 1 Full time
Brentwood Town
  • Robert Harvey 24'
Att. 202
Romford
0 - 1 Full time
Aveley
  • Harry Gibbs 80'
Att. 205
Tilbury
  • Brian Moses 36'
  • Marlon Agyakwa 49'
  • Darren Phillips 71' (Sent Off)
2 - 0 Full time
Dereham Town

South Central Division

Att. 67
Bedfont Sports
  • Darryl Sanders 22' (Pen)
  • Darryl Sanders 48'
2 - 3 Full time
Ware
  • Thomas Bruno 42' (Pen)
  • Patrick Adamson 50'
  • Thomas Bruno 53' (Pen)
Att. 99
Chipstead
  • Thomas (Tom) Collins 50'
1 - 4 Full time
Westfield
  • Darnell Goather-Braithwaite 25'
  • Darnell Goather-Braithwaite 29'
  • Aderi Dede 66'
  • Aderi Dede 90'
Att. 130
Uxbridge
  • Mahlondo Martin 78'
  • Mark Bitmead 84'
2 - 2 Full time
Bracknell Town
  • Sebastian Bowerman 21'
  • Caden Genovesi 43'

South East Division

Att. 341
Burgess Hill Town
  • Reece Williams-Bowers 8'
1 - 1 Full time
Haywards Heath Town
  • Jordan Clarke 4'
Att. 243
Cray Valley PM
  • Daniel Smith 39'
  • Hassan Ibrahiym 50'
2 - 1 Full time
Sittingbourne
  • Andrew Drury 76'
Att. 236
Faversham Town
0 - 0 Full time
Hastings United
Att. 178
Phoenix Sports
0 - 3 Full time
Herne Bay
  • Tushaun-Tyreese Walters 7'
  • Zak Ansah 91'
  • Dean Grant 95'
Att. 394
Ramsgate
  • Mitchell Chapman 37' (Sent Off)
  • Joshua Wisson 78' (OG)
1 - 2 Full time
Ashford United
  • Adrian Stone 33'
  • Joshua Wisson 89'
Att. 274
Whitehawk
  • Ahmed Abdulla 30'
1 - 1 Full time
Sevenoaks Town
  • Daniel Parkinson 76'
Att. 221
Whitstable Town
  • Aaron Millbank 32'
1 - 4 Full time
VCD Athletic
  • Ashley Probets 54'
  • Christopher Edwards 56'
  • Marcus Elliott 68'
  • Paul Vines 75'
Att. 175
Whyteleafe
  • Aaron Watson 49'
1 - 0 Full time
Chichester City

The FA Trophy 20-21 - First Round Qualifying

Att. 97
AFC Dunstable
1 - 2 Full time
Tooting & Mitcham United
Att. 178
AFC Sudbury
1 - 2 Full time
Barking
Att. 212
Cambridge City
2 - 3 Full time
Kidsgrove Athletic
Att. 202
Felixstowe & Walton United
  • Oliver Canfer 58'
  • Oliver Canfer 69'
2 - 1 Full time
Great Wakering Rovers
15:00
Hullbridge Sports
0 - 1 Full time
Ashford Town (Middx)
  • Steven Duff 90'
Att. 178
Hythe Town
3 - 0 Full time
Chalfont St Peter
15:00
Market Drayton Town
0 - 1 Full time
Bury Town
  • Baris Altintop 52'
Att. 111
Northwood
  • Jaden Sharman 85'
1 - 1 Full time
Basildon United
Northwood win 4 - 3 on penalties.
Att. 131
Soham Town Rangers
  • Callum Russell 73' (Sent Off)
0 - 3 Full time
Corby Town
Att. 111
South Park
0 - 1 Full time
Three Bridges
Att. 100
Waltham Abbey
  • Jason Hallett 36' (Pen)
  • Jack Daveney 50'
  • Rimmel Daniel 71'
3 - 2 Full time
Staines Town
Att. 104
Witham Town
0 - 2 Full time
Hanwell Town

Wednesday 23 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - First Round Qualifying

Att. 154
Cray Valley PM
  • Connor Dymond 28'
  • Francis Babalola 39'
  • Denzel Gayle 45'
3 - 1 Full time
Burgess Hill Town
Att. 302
Cray Wanderers
3 - 1 Full time
Fisher
Att. 271
Grays Athletic
3 - 1 Full time
Potton United
Att. 158
Wingate & Finchley
1 - 4 Full time
Folkestone Invicta
  • Ian Draycott 23'
  • David Smith 31'
  • Scott Heard 55'
  • Samuel Hasler 90' (Pen)

Tuesday 22 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - First Round Qualifying

Att. 243
Ashford United
1 - 4 Full time
Bracknell Town
  • Sebastian Bowerman 11'
  • Max Herbert 20'
  • Sebastian Bowerman 66' (Pen)
  • Max Herbert 90'
Att. 105
Barking
6 - 1 Full time
Dunstable Town
Att. 113
Bedfont Sports
  • Kevin Diomande 6'
  • Shamal Edwards 54'
  • Charlie Postance 90'
3 - 1 Full time
Lewes
  • Aaron Cosgrave 64'
Att. 242
Bowers & Pitsea
0 - 3 Full time
Hornchurch
  • Ellis Brown 15'
  • Charlie Stimson 55'
  • Ellis Brown 86'
Att. 237
Burnham
1 - 0 Full time
Northwood
Att. 400
Bury Town
  • Cemal Ramadan 29' (Pen)
  • William Gardner 68'
2 - 1 Full time
Brightlingsea Regent
Att. 315
Cambridge City
1 - 1 Full time
Stowmarket Town
Cambridge City win 4 - 2 on penalties.
Att. 178
Chalfont St Peter
  • Panny Boxer 3'
  • Sydney Ibie 11'
2 - 3 Full time
Farnborough
Att. 400
Chertsey Town
0 - 0 Full time
Leatherhead
Chertsey Town win 5 - 4 on penalties.
Att. 274
Chichester City
3 - 1 Full time
Cribbs
Att. 157
Chipstead
1 - 1 Full time
Deal Town
Chipstead win 4 - 2 on penalties.
Att. 170
Coggeshall Town
0 - 1 Full time
Stansted
19:45
Corinthian
3 - 1 Full time
Sevenoaks Town
Att. 234
Dereham Town
0 - 2 Full time
Canvey Island
Att. 273
East Grinstead Town
3 - 3 Full time
Worthing
  • Jesse Starkey 24'
  • Mohamed Diallo 44'
  • Dayshonne Golding 72'
East Grinstead Town win 4 - 3 on penalties.
Att. 300
Frimley Green
1 - 1 Full time
Marlow
Marlow win 1 - 4 on penalties.
Att. 176
Haringey Borough
  • Anthony McDonald 22'
  • Laste Dombaxe 42'
  • Daniel Akindayini 48'
  • Georgios Aresti 65'
  • Abdul-Rasheed Ajani-Salau 82'
5 - 1 Full time
Tunbridge Wells
Att. 337
Harlow Town
0 - 1 Full time
Waltham Abbey
Att. 298
Haverhill Rovers
0 - 3 Full time
Maldon & Tiptree
  • Aaron Williams-Bushell 45'
  • William Cracknell 50'
  • Scott Kemp 64'
Att. 155
Haywards Heath Town
0 - 1 Full time
Hanwell Town
Att. 509
Horsham
  • Eddie Dsane 13'
  • Eddie Dsane 22' (Pen)
  • Harvey Sparks 55' (Sent Off)
2 - 1 Full time
Kingstonian
19:45
Little Common
0 - 3 Full time
Corinthian-Casuals
  • Benjamin Cheklit 48'
  • Nathaniel Pinney 54'
Att. 286
Long Melford
1 - 3 Full time
Cheshunt
  • Adam Cunnington 9'
  • Adam Cunnington 46'
  • Isaac Newton 75'
Att. 275
Lowestoft Town
2 - 3 Full time
Aveley
Att. 205
Margate
  • John Ufuah 85' (Pen)
1 - 2 Full time
Hayes & Yeading United
Att. 177
Merstham
  • Joedon Gugas-Gowin 23'
  • Sol Patterson-Bohner 27'
2 - 2 Full time
AFC Dunstable
AFC Dunstable win 6 - 7 on penalties.
Att. 233
Peterborough Sports
2 - 2 Full time
Enfield Town
  • Jeremiah Gyebi 5'
  • Shaun Okojie 82'
Peterborough Sports win 5 - 4 on penalties.
Att. 206
Potters Bar Town
  • Ben Ward-Cochrane 66'
1 - 0 Full time
East Thurrock United
Att. 202
South Park
2 - 2 Full time
Bognor Regis Town
  • Jordy Mongoy 59'
  • Keaton Wood 80'
Bognor Regis Town win 2 - 4 on penalties.
Att. 239
Staines Town
1 - 2 Full time
Walton Casuals
Att. 309
Stamford
4 - 0 Full time
AFC Sudbury
Att. 210
Welwyn Garden City
1 - 1 Full time
Bishop's Stortford
Bishop's Stortford win 3 - 4 on penalties.
Att. 253
Whyteleafe
2 - 0 Full time
Binfield

Monday 21 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - First Round Qualifying

Att. 334
Carshalton Athletic
  • David Fisher 6'
  • Tommy Bradford 11'
  • Luke Read 14'
  • David Fisher 49'
  • David Fisher 62'
5 - 0 Full time
Faversham Town
Att. 300
Hashtag United
1 - 1 Full time
Soham Town Rangers
  • Declan Rogers 35'
Hashtag United win 4 - 2 on penalties.
Att. 300
New Salamis
1 - 2 Full time
Brentwood Town
  • Kudus Oyenuga 20'
  • Samuel Bantick 79'

Sunday 20 September 2020

Premier Division

Att. 302
Wingate & Finchley
  • J'Ardell Stirling 0' (Sent Off)
  • Bilal Sayoud 42'
1 - 2 Full time
Bowers & Pitsea
  • Quentin Monville 21'
  • Daniel Trendall 85'

Saturday 19 September 2020

Premier Division

Att. 322
Bishop's Stortford
  • Thomas Richardson 79' (Pen)
  • Thomas Richardson 84' (Pen)
2 - 2 Full time
Bognor Regis Town
  • Tommy Leigh 27'
  • Jordy Mongoy 49'
  • Joseph Cook 82' (Sent Off)
Att. 202
Brightlingsea Regent
  • Valter Cachicote Da Rocha 68'
1 - 2 Full time
Margate
  • Luke Carey 10'
  • Toby Bancroft 66'
Att. 452
Carshalton Athletic
  • Omar Koroma 62'
  • George Quarrington-Carter 71' (OG)
  • Jordan Cheadle 90'
3 - 0 Full time
Potters Bar Town
Att. 245
Cheshunt
  • Nana Adarkwa 28'
1 - 0 Full time
East Thurrock United
Att. 365
Corinthian-Casuals
  • Bradley Wilson 88'
1 - 2 Full time
Haringey Borough
  • Daniel Akindayini 50'
  • Laste Dombaxe 55'
Att. 290
Cray Wanderers
  • Joseph Taylor 8'
  • Jason Banton 39'
  • Rhys Murrell-Williamson 51'
  • Freddie Parker 59'
  • Joseph Taylor 81'
5 - 1 Full time
Kingstonian
  • Corie Andrews 80'
Att. 250
Enfield Town
  • Shaun Okojie 23'
  • Fintan Walsh 42' (OG)
  • Ryan Blackman 49'
  • Lyle Della-Verde 78'
4 - 1 Full time
Lewes
  • Aaron Cosgrave 43'
Att. 518
Folkestone Invicta
  • David Smith 67'
1 - 2 Full time
Worthing
  • Ricky Aguiar 42'
  • Oliver Pearce 52'
Att. 366
Hornchurch
  • Jordan Clark 67'
  • Lewwis Spence 89'
2 - 1 Full time
Merstham
  • Calvin Ekpiteta 81' (Pen)
Att. 540
Leatherhead
  • Misha Djemaili 2'
1 - 1 Full time
Horsham
  • Jack Brivio 81'

North Division

Att. 342
AFC Sudbury
  • Kane Munday 8'
  • Joseph Grimwood 46'
2 - 1 Full time
Coggeshall Town
  • Nnamdi Nwachuku 44'
Att. 303
Aveley
  • Bradley Sach 45'
  • Wyan Reid 63'
  • Emmanuel Ogunrinde 75'
3 - 2 Full time
Dereham Town
  • Toby Hilliard 26'
  • Ryan Crisp 83'
Att. 92
Basildon United
  • Jamie Marsh 44' (Sent Off)
0 - 1 Full time
Bury Town
  • Cruise Nyadzayo 26'
Att. 302
Brentwood Town
  • Philip Roberts 90' (Sent Off)
0 - 2 Full time
Grays Athletic
  • Tony Stokes 78'
  • Moroyin Omolabi 90'
Att. 250
Cambridge City
0 - 1 Full time
Tilbury
  • Brian Moses 14'
  • Cameron Brodie 75' (Sent Off)
Att. 336
Canvey Island
0 - 0 Full time
Romford
Att. 132
Great Wakering Rovers
0 - 0 Full time
Felixstowe & Walton United
Att. 247
Heybridge Swifts
  • Christopher Gregan 58'
1 - 2 Full time
Histon
  • Andrew Harradine 32'
  • Andrew Harradine 42'
Att. 146
Soham Town Rangers
  • Cameron Watson 61'
1 - 1 Full time
Maldon & Tiptree
  • Shomari Barnwell 54'
Att. 119
Witham Town
0 - 7 Full time
Hullbridge Sports
  • Julian Simon-Parson 3' (OG)
  • Callum Fitzer 35'
  • Emmanuel Okunja 50'
  • Nathan Scarborough 54'
  • Lewis Watson 78'
  • Lewis Watson 87'
  • Callum Fitzer 90'

South Central Division

Att. 79
Barking
  • Keaton Moore 72'
  • Sammy Dadson 80'
2 - 2 Full time
Marlow
  • Ashleigh Artwell 40'
  • Charles Samuel 57'
Att. 226
Bracknell Town
  • Max Herbert 44'
  • Louie- Pierre Soares 83'
2 - 0 Full time
Chipstead
Att. 82
Chalfont St Peter
0 - 1 Full time
Ashford Town (Middx)
  • Samuel Humphreys 57'
Att. 353
Chertsey Town
  • Nicholas Jupp 0' (Sent Off)
  • Sam Hurrell 0' (Sent Off)
  • Oliver Duffy 0' (Sent Off)
  • Jake Baxter 81'
1 - 0 Full time
Uxbridge
Att. 198
Hanwell Town
  • Dwayne Duncan 69'
1 - 0 Full time
Bedfont Sports
Att. 177
Harlow Town
  • Hector Mackie 31'
  • Christian Adu Gyamfi 48'
2 - 0 Full time
FC Romania
Att. 129
Staines Town
  • Sebastian Osei-Obengo 4'
  • Sebastian Osei-Obengo 66'
  • Kain Adom 69'
3 - 2 Full time
Ware
  • Louis Rose 16'
  • Liam Hope 25'
Att. 315
Tooting & Mitcham United
  • Jake Rose 42'
1 - 2 Full time
Hertford Town
  • Gursewak Jagdev 7'
  • David Ogbonna 26'
Att. 105
Waltham Abbey
  • Nathan Twum-Koranteng 6'
  • Jason Hallett 85'
2 - 0 Full time
South Park
Att. 140
Westfield
  • Maciej Tajs 43'
  • Darnell Goather-Braithwaite 60'
  • Aderi Dede 68' (Pen)
3 - 0 Full time
Northwood

South East Division

Att. 137
Ashford United
  • Johan Ter Horst 27'
1 - 2 Full time
Phoenix Sports
  • Jeff Duah-Kessie 73'
  • Ainsley Everett 82'
Att. 208
Chichester City
  • Josh Clack 65'
1 - 3 Full time
Ramsgate
  • Mitchell Chapman 47'
  • George Nikaj 59'
  • George Nikaj 62'
Att. 400
Hastings United
  • Jack Dixon 27' (Sent Off)
0 - 0 Full time
Cray Valley PM
Att. 230
Haywards Heath Town
  • Hamish Morrison 90'
1 - 4 Full time
East Grinstead Town
  • Michael Uwezu 18' (Pen)
  • Billy Collings 33' (OG)
  • Louie Theophanous 52'
  • Jeremiah Amoo 59'
Att. 368
Herne Bay
  • Mobolaji Dawodu 69'
1 - 4 Full time
Whyteleafe
  • Ryan Gondoh 10'
  • Ryan Gondoh 20'
  • Omari Hibbert 37'
  • Courtney Clarke 43'
Att. 161
Hythe Town
  • Kane Phillip 7'
  • Kane Phillip 49'
  • Francis Collin 90'
3 - 2 Full time
Burgess Hill Town
  • Alex Laing 28'
  • Alexander Brown 83' (OG)
Att. 137
Sevenoaks Town
  • Kyle De Silva 45'
  • Jason Thompson 71'
  • Jason Thompson 75'
  • James Bessey-Saldanha 90'
4 - 1 Full time
Three Bridges
  • Alex Barbary 14'
Att. 263
Sittingbourne
  • Andrew Drury 19' (Pen)
  • Kane Rowland 40'
  • Harry Goodger 75'
3 - 2 Full time
Whitstable Town
  • Tijan Jadama 3'
  • Luke Medley 90'
Att. 169
VCD Athletic
  • Malachi Hudson 85'
  • Malachi Hudson 88'
2 - 1 Full time
Whitehawk
  • Marvin Hamilton-Omole 5'

Monday 14 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - Preliminary Round

19:45
Basingstoke Town
2 - 2 Full time
Chichester City
Chichester City win 1 - 3 on penalties.

Sunday 13 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - Preliminary Round

15:00
Hashtag United
1 - 1 Full time
Felixstowe & Walton United
  • Henry Barley 82'
Hashtag United win 13 - 12 on penalties.

Saturday 12 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - Preliminary Round

Att. 179
AFC Sudbury
4 - 2 Full time
Harborough Town
Att. 239
Ashford United
2 - 0 Full time
Whitehawk
Att. 257
Badshot Lea
0 - 2 Full time
Bracknell Town
  • Mickel Platt 60'
  • Perry Coles 82'
Att. 129
Barking
  • David Fallah 28'
  • David Fallah 59'
2 - 0 Full time
Heybridge Swifts
Att. 71
Bedfont Sports
  • Jordan Esprit 3'
  • Jordan Esprit 56' (Pen)
  • Darryl Sanders 75'
3 - 1 Full time
Hassocks
Att. 71
Biggleswade
1 - 0 Full time
Histon
Att. 155
Bowers & Pitsea
  • Daniel Trendall 10'
  • Quentin Monville 42'
  • Billy Knott 55' (Pen)
  • Billy Knott 69' (Pen)
5 - 1 Full time
Barton Rovers
15:00
Broadbridge Heath
L - W Postponed
Haywards Heath Town
15:00
Burgess Hill Town
P - P
Holland & Blair
Att. 293
Cambridge City
4 - 0 Full time
Biggleswade United
Att. 216
Canvey Island
  • Oluwatobiloba Joseph 70'
2 - 0 Full time
Ware
Att. 326
Carshalton Athletic
  • David Fisher 37'
  • Ernold Haxhiu 44'
  • Jordan Cheadle 69'
  • Tommy Bradford 72'
  • Omar Koroma 76'
5 - 1 Full time
Whitstable Town
Att. 400
Chertsey Town
2 - 0 Full time
Abbey Rangers
Att. 70
Cobham
1 - 1 Full time
Three Bridges
Cobham win 4 - 3 on penalties.
15:00
Cogenhoe United
0 - 1 Full time
Bury Town
  • Cemal Ramadan 60'
Att. 171
Coggeshall Town
  • Nnamdi Nwachuku 33'
  • Jack Simmons 76'
2 - 0 Full time
Tilbury
  • David Knight 18' (Sent Off)
Att. 182
Cray Valley PM
  • Connor Dymond 12'
  • Adam (Ade) Yusuff 24'
  • Hassan Ibrahiym 32'
  • Adam (Ade) Yusuff 52'
  • Francis Babalola 59'
  • Adetokunbo (Ade) Adeyemo 83'
6 - 0 Full time
VCD Athletic
Att. 287
Deal Town
4 - 1 Full time
Sittingbourne
Att. 171
Dereham Town
3 - 2 Full time
Whitton United
Att. 208
East Grinstead Town
3 - 2 Full time
Phoenix Sports
Att. 78
FC Romania
0 - 1 Full time
Brentwood Town
  • Samuel Bantick 56'
Att. 220
Faversham Town
1 - 1 Full time
Eastbourne Town
Faversham Town win 6 - 5 on penalties.
Att. 223
Grays Athletic
1 - 0 Full time
Witham Town
Att. 125
Great Wakering Rovers
0 - 1 Full time
Brantham Athletic
Att. 175
Hanwell Town
4 - 1 Full time
Spelthorne Sports
Att. 157
Harlow Town
3 - 0 Full time
Sporting Bengal United
Att. 300
Harpenden Town
0 - 3 Full time
Aveley
Att. 400
Hastings United
  • Jack Dixon 83'
1 - 0 Full time
Herne Bay
Att. 230
Hertford Town
0 - 1 Full time
Maldon & Tiptree
  • Shomari Barnwell 60'
Att. 163
Hythe Town
1 - 2 Full time
South Park
Att. 355
Kingstonian
  • Corie Andrews 11'
  • Simon Cooper 41'
  • Simon Cooper 68'
  • Lewis Pearch 83'
4 - 1 Full time
Horley Town
Att. 201
Marlow
  • Charles Samuel 35'
  • Isaac Olorunfemi 74' (Sent Off)
  • Jordan Brown 84'
2 - 0 Full time
North Leigh
Att. 153
Northwood
  • Calvin Dickson 32'
1 - 1 Full time
Slimbridge
Northwood win 4 - 2 on penalties.
Att. 148
Oxhey Jets
0 - 1 Full time
Chalfont St Peter
  • Sydney Ibie 90'
Att. 400
Ramsgate
0 - 3 Full time
Chipstead
  • Spencer Cripps 45'
  • Jack Beadle 58'
  • Samuel Bell 60'
15:00
Sevenoaks Town
A - A
CB Hounslow United
Att. 235
Sheppey United
4 - 1 Full time
Uxbridge
  • Ryan Haugh 65'
Att. 203
Soham Town Rangers
  • Ashley Walter 4'
  • Toby Andrews 48'
  • Samuel Mulready 80'
3 - 2 Full time
St Neots Town
Att. 130
Southall
2 - 1 Full time
Ashford Town (Middx)
Att. 151
Staines Town
2 - 1 Full time
Guildford City
Att. 171
Stansted
2 - 0 Full time
Basildon United
Att. 398
Tooting & Mitcham United
2 - 2 Full time
Fisher
Fisher win 1 - 3 on penalties.
Att. 178
Waltham Abbey
  • Leon McKenzie 45'
1 - 0 Full time
Woodford Town
Att. 143
Westfield
2 - 2 Full time
Frimley Green
Frimley Green win 3 - 5 on penalties.
Att. 205
Whyteleafe
4 - 0 Full time
Bearsted

Tuesday 1 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - Extra Preliminary

19:45
Burton Park Wanderers
P - P
AFC Sudbury
Att. 232
Glebe
1 - 3 Full time
Whyteleafe
Att. 260
Harlow Town
5 - 1 Full time
Enfield
19:45
Hullbridge Sports
0 - 2 Full time
Hadley
Att. 204
Lancing
3 - 3 Full time
Phoenix Sports
Phoenix Sports win 10 - 11 on penalties.
Att. 260
Sawbridgeworth Town
2 - 1 Full time
Romford
Att. 200
Southend Manor
0 - 5 Full time
Ware
  • Leigh Rose 15'
  • David Kendall 46'
  • David Kendall 61'
  • Louis Rose 75'
  • Albert Adu-Donyinah 77'

Latest news

Three (more) Tanners!
Leatherhead Three (more) Tanners!

Leatherhead make it five for the week

A Barking forward
Barking A Barking forward

Blues bring in West Essex attacker

A new Ed Scholar!
Potters Bar Town A new Ed Scholar!

Charlie Edwards is the latest arrival at Potters Bar Town

The Pitching In Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe