Results

Saturday 31 October 2020

The FA Trophy 20-21 - Third Round Qualifying

Att. 164
Aveley
3 - 0 Full time
Beaconsfield Town
Att. 158
Barking
1 - 1 Full time
Sittingbourne
  • Kane Rowland 29'
Barking win 4 - 3 on penalties.
15:00
Biggleswade Town
1 - 0 Full time
Heybridge Swifts
  • Jack Adlington-Pile 67' (Sent Off)
Att. 486
Bognor Regis Town
  • Bradley Lethbridge 70'
  • Alfie Lis 81'
2 - 0 Full time
Tooting & Mitcham United
Att. 260
Bowers & Pitsea
  • Luca Albon 15' (Pen)
1 - 3 Full time
Hornchurch
15:00
Bracknell Town
P - P
Cinderford Town
Att. 190
Burgess Hill Town
4 - 1 Full time
Harrow Borough
15:00
Chesham United
2 - 2 Full time
Whyteleafe
Chesham United win 3 - 2 on penalties.
Att. 104
Coggeshall Town
  • Nnamdi Nwachuku 88'
1 - 1 Full time
Wingate & Finchley
Wingate & Finchley win 0 - 3 on penalties.
Att. 407
Corinthian-Casuals
  • Jerson Dos Santos 23'
  • Jerson Dos Santos 27'
  • Kieron Cadogan 57'
  • Jack Strange 72'
  • Benjamin Cheklit 82'
5 - 4 Full time
Hendon
15:00
East Thurrock United
3 - 4 Full time
Cheshunt
Att. 415
Enfield Town
  • Lyle Della-Verde 5'
  • Neville Nzembela 12'
  • Billy Bricknell 32'
  • Billy Bricknell 44'
  • Lyle Della-Verde 46'
  • Joshua McLeod-Urquhart 83'
  • Lewis Taaffe 85'
  • Billy Bricknell 88' (Pen)
8 - 1 Full time
Ramsgate
Att. 228
Faversham Town
1 - 2 Full time
Haringey Borough
  • Claudiu-Octavian Vilcu 33'
  • Alfred Bawling 50'
Att. 322
Felixstowe & Walton United
  • Samuel Nunn 14'
  • Samuel Nunn 74'
  • Henry Barley 80'
3 - 1 Full time
Metropolitan Police
Att. 400
Hastings United
  • Ryan Worrall 43'
1 - 1 Full time
Ashford Town (Middx)
  • Matthew Bunyan 63'
Hastings United win 4 - 2 on penalties.
15:00
Hitchin Town
3 - 1 Full time
Herne Bay
Att. 473
Horsham
  • Christopher Smith 19'
1 - 1 Full time
Welwyn Garden City
Welwyn Garden City win 3 - 5 on penalties.
15:00
Kings Langley
4 - 1 Full time
Brightlingsea Regent
Att. 258
Leatherhead
3 - 1 Full time
Potters Bar Town
  • Ben Ward-Cochrane 70'
15:00
Leiston
4 - 4 Full time
Worthing
  • Oliver Pearce 45'
  • Omar Koroma 70'
  • Mohamed Diallo 75'
  • Danny Barker 88'
Leiston win 4 - 2 on penalties.
Att. 236
Lowestoft Town
3 - 1 Full time
Lewes
  • Gary Noel 82'
Att. 256
Maldon & Tiptree
3 - 2 Full time
Kingstonian
  • Corie Andrews 60'
  • Simon Cooper 74' (Sent Off)
  • Corie Andrews 87'
Att. 203
Mickleover
5 - 0 Full time
Dereham Town
15:00
Needham Market
4 - 1 Full time
Three Bridges
15:00
Royston Town
2 - 0 Full time
Hythe Town
Att. 203
Walton Casuals
2 - 1 Full time
Folkestone Invicta
  • Joshua Vincent 16'
Att. 390
Whitehawk
0 - 3 Full time
Cray Wanderers

Saturday 17 October 2020

The FA Trophy 20-21 - Second Round Qualifying

Att. 163
Ashford Town (Middx)
  • Matthew Bunyan 8'
1 - 0 Full time
Whitstable Town
Att. 197
Aylesbury United
2 - 2 Full time
Tilbury
  • Cameron Brodie 4'
  • Brian Moses 84'
Aylesbury United win 4 - 2 on penalties.
Att. 107
Barking
1 - 0 Full time
Harlow Town
Att. 92
Bedfont Sports
0 - 0 Full time
Coggeshall Town
Coggeshall Town win 5 - 6 on penalties.
Att. 204
Bracknell Town
  • Sebastian Bowerman 52' (Pen)
  • Shaquille Ishmael 77'
2 - 0 Full time
Sevenoaks Town
Att. 301
Brentwood Town
  • Andrew Freeman 43'
  • Andrew Freeman 61'
  • Robert Harvey 90'
3 - 2 Full time
Chichester City
Att. 250
Burgess Hill Town
2 - 0 Full time
Ware
  • Thomas Bruno 62' (Sent Off)
  • Thomas Wade 73' (Sent Off)
Att. 340
Chertsey Town
  • Scott Day 56'
1 - 2 Full time
Berkhamsted
Att. 132
Chipstead
1 - 2 Full time
Three Bridges
Att. 212
Faversham Town
4 - 1 Full time
Hertford Town
  • Samuel Faniyan 8'
  • Christopher Gosling 90' (Sent Off)
Att. 266
Felixstowe & Walton United
  • Samuel Nunn 47'
  • Stuart Ainsley 56'
  • Oliver Canfer 62'
  • Samuel Nunn 78'
  • Callum Bennett 88'
5 - 0 Full time
Westfield
Att. 201
Hanwell Town
1 - 1 Full time
Aveley
Aveley win 7 - 8 on penalties.
Att. 377
Hastings United
3 - 0 Full time
FC Romania
Att. 163
Haywards Heath Town
  • Karl Akehurst 45'
1 - 4 Full time
Welwyn Garden City
Att. 226
Histon
  • Daniel Gould 6'
1 - 2 Full time
Leek Town
Att. 388
Hythe Town
2 - 2 Full time
Ashford United
Hythe Town win 7 - 6 on penalties.
Att. 120
Loughborough Dynamos
1 - 0 Full time
Bury Town
Att. 319
Maldon & Tiptree
  • Adam Vyse 18' (Pen)
  • Aaron Williams-Bushell 43'
  • Andre Hasanally 44'
  • Hamza Kaid 82'
4 - 1 Full time
Grays Athletic
Att. 151
Northwood
  • Marcelo Graca 72'
  • Devonte Totesaut 79'
  • Hafed El-Droubi 90'
3 - 3 Full time
Heybridge Swifts
  • Emmanuel Osei-Owusu 26'
  • Andrew Fennell 28'
  • Andrew Fennell 41'
Heybridge Swifts win 4 - 5 on penalties.
Att. 63
Phoenix Sports
0 - 2 Full time
Marlow
  • Devontae Romeo 31'
  • James Clark 49'
15:00
Ramsgate
P - P
Canvey Island
Att. 175
Sittingbourne
  • Sam Flisher 73'
1 - 0 Full time
East Grinstead Town
Att. 283
Sutton Coldfield Town
2 - 3 Full time
Dereham Town
Att. 400
Tooting & Mitcham United
2 - 0 Full time
Romford
Att. 137
Uxbridge
  • Jon-Jo Bates 63'
  • Alan Hedley 89'
2 - 1 Full time
Waltham Abbey
  • Leon McKenzie 34' (Pen)
Att. 128
VCD Athletic
1 - 2 Full time
Herne Bay
Att. 400
Whitehawk
  • Henry Muggeridge 12'
  • Lucas Santos Rodrigues 28'
2 - 1 Full time
Barton Rovers
Att. 227
Whyteleafe
0 - 0 Full time
Cray Valley PM
Whyteleafe win 3 - 2 on penalties.

Latest news

K's confirm a packed pre-season schedule
Kingstonian K's confirm a packed pre-season schedule

Kingstonian have got all of their red-and-white ducks in a row for July

Rocks unveil their 'Wall of Thanks' and confirm two returning players
Bognor Regis Town Rocks unveil their 'Wall of Thanks' and confirm two returning players

Bognor honour those who donated- and confirm Lethbridge and Crane

My First XI- Peter Hay, Hornchurch
Hornchurch My First XI- Peter Hay, Hornchurch

We have a late entry for our ‘My First XI’ feature. Peter Hay writes us a Hornchurch essay, and gives us a First XVIII!

The Pitching In Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe