Results

Monday 30 November 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - Second Round Proper

19:45
Canvey Island
0 - 3 Full time
Boreham Wood

Tuesday 24 November 2020

London County Cup 20-21 - Round 1

19:30
Wingate & Finchley
vs
Erith Town

Tuesday 17 November 2020

Surrey County Cup 20-21 - Preliminary Round

19:45
Tooting & Mitcham United
P - P
Egham Town

Tuesday 10 November 2020

Sussex County Cup 20-21 - Round 2

19:30
East Grinstead
vs
Horsham

London County Cup 20-21 - Round 1

19:45
Tooting & Mitcham United
vs
Sporting Bengal FC

Sunday 8 November 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - First Round Proper

12:45
Havant & Waterlooville
1 - 0 Full time
Cray Valley PM
Att. 1
Maldon & Tiptree
0 - 1 Full time
Morecambe

Saturday 7 November 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - First Round Proper

15:00
Banbury United
1 - 2 Full time
Canvey Island
  • Conor Hubble 23'
  • Elliott Ronto 71'
15:00
Brackley Town
3 - 3 Full time
Bishop's Stortford
Brackley Town win 3 - 2 on penalties.

Wednesday 4 November 2020

Premier Division

Att. 346
Kingstonian
  • Corie Andrews 34'
  • Corie Andrews 54'
  • Corie Andrews 75'
3 - 1 Full time
Haringey Borough
  • Laste Dombaxe 44'

North Division

Att. 252
AFC Sudbury
  • Ben Hunter 71'
1 - 1 Full time
Heybridge Swifts
  • Joe Debell 90'

The FA Trophy 20-21 - Third Round Qualifying

Att. 406
Bishop's Stortford
3 - 2 Full time
Brentwood Town
Att. 166
Merstham
  • Omar Folkes 90'
1 - 3 Full time
Carshalton Athletic
  • David Fisher 19'
  • Harry Ottaway 28'
  • Harry Ottaway 69'

Tuesday 3 November 2020

Premier Division

Att. 331
Enfield Town
  • Neville Nzembela 21'
  • Percy Kiangebeni 27'
  • Lyle Della-Verde 64'
3 - 2 Full time
Brightlingsea Regent
  • Lewis Byrne-Hewitt 16'
  • Charlie Durling 55'
Att. 508
Folkestone Invicta
  • Joshua Vincent 15'
  • Ian Draycott 90'
2 - 1 Full time
Hornchurch
  • Jordan Wright 80' (OG)
Att. 600
Horsham
  • Charles Harris 11'
  • Robert O'Toole 21'
2 - 1 Full time
Corinthian-Casuals
  • Robert Jamison 56'
Att. 262
Wingate & Finchley
  • Charles Edwards 73'
  • Kanza Maluakilu Capela 89'
2 - 2 Full time
Cheshunt
  • Jamie Reynolds 58'
  • Jamie Reynolds 58'

South Central Division

Att. 101
Barking
  • Dumebi GB-Dumaka 89'
1 - 0 Full time
Ashford Town (Middx)

South East Division

Att. 211
VCD Athletic
  • Marcus Elliott 62'
1 - 1 Full time
East Grinstead Town
  • Michael Uwezu 45'

Sussex County Cup 20-21 - Round 2

Att. 326
Bognor Regis Town
  • Jordy Mongoy 38'
  • Jake Flannigan 83'
2 - 1 Full time
Burgess Hill Town
Att. 209
Chichester City
5 - 1 Full time
Saltdean
Att. 204
Three Bridges
2 - 1 Full time
Worthing
  • Oliver Pearce 81'

Surrey County Cup 20-21 - Preliminary Round

Att. 201
Leatherhead
2 - 3 Full time
Redhill
Att. 68
Westfield
5 - 1 Full time
Cobham

The FA Trophy 20-21 - Third Round Qualifying

Att. 230
Marlow
2 - 1 Full time
Berkhamsted
Att. 251
Uxbridge
  • Lonit Talla 12'
  • Callum Bunting 88'
2 - 1 Full time
Hayes & Yeading United

Sunday 1 November 2020

The FA Trophy 20-21 - Third Round Qualifying

Att. 243
Aylesbury United
2 - 4 Full time
Margate
  • Fotsing Pitoula Wabo 21'
  • Fotsing Pitoula Wabo 47'
  • Noel Leighton 76'
  • Noel Leighton 78'

Latest news

My First XI: Cray Wanderers, Mark Hunt
Cray Wanderers My First XI: Cray Wanderers, Mark Hunt

We’ve been asking supporters to pick the best eleven players they’ve seen play for their club. On this occasion we’re taking a trip to Hayes Lane courtesy of Mark, who brings us his very favourite Wands

The Geordies get an online boost- from the Geordies
Hanwell Town The Geordies get an online boost- from the Geordies

Hanwell Town attract the attention of their North East namesakes

My First XI: Herne Bay, Ken Dixon
Herne Bay My First XI: Herne Bay, Ken Dixon

We’ve been asking supporters to pick the best eleven players they’ve witnessed play for their club. We’re off to the seaside on this occasion, courtesy of our former Supporter of the Year

The Pitching In Isthmian Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe