The Ryman Football League Fixtures - November

Filter by:
  • Competition
    x
    League Competitions:
    Cup Competitions:
  • Team
    x

Monday 24th November 2014

Ryman South

Hastings United vs South Park 19:45  

The Robert Dyas League Cup 14-15 - Round Two

Billericay Town P   P Brentwood Town

Essex County Cup 14-15 - Round Four

Dagenham & Redbridge vs Waltham Abbey 19:30  
Aveley P   P Chelmsford City

Tuesday 25th November 2014

Ryman North

Thamesmead Town vs Romford 19:45  
Thurrock vs Soham Town Rangers 19:45  

Ryman South

Hythe Town vs Guernsey 19:45  
Redhill vs Folkestone Invicta 19:45  
12.30 Pitch inspection 25/11  

The Robert Dyas League Cup 14-15 - Round Two

East Grinstead Town vs Peacehaven & Telscombe 19:30  
Brightlingsea Regent vs Witham Town 19:45  
Enfield Town vs Hendon 19:45  
Maidstone United vs Herne Bay 19:45  

Surrey County Cup 14-15 - Round One

Metropolitian Police vs Walton & Hersham 19:45  

Surrey County Cup 14-15 - Round Two

Merstham vs Beckenham Town 19:45  
Walton Casuals vs Corinthian Casuals 19:45  

Suffolk County Cup 14-15 - Quarter Finals

AFC Sudbury vs Mildenhall Town 19:45  
Leiston vs Walsham Le Willows 19:45  

Norfolk County Cup 14-15 - Round Four

Dereham Town vs Great Yarmouth Town 19:45  
Swaffham Town vs Wroxham 19:45  

Kent County Cup 14-15 - Round Two

Cray Wanderers vs Ramsgate 19:45  

Essex County Cup 14-15 - Round Four

Burnham Ramblers vs AFC Hornchurch 19:45  
Concord Rangers vs Grays Athletic 19:45  
Concord Rangers vs Grays Athletic 19:45  
Redbridge vs Canvey Island 19:45  

The FA Trophy 14-15 - Second Qualifying Round Replay

Heybridge Swifts vs Lewes 19:45  

Wednesday 26th November 2014

Ryman South

Worthing vs Tooting & Mitcham United 19:45  

The Ryman Women's Cup 14-15 - Round Two

Carshalton Athletic vs Herne Bay 19:45  

The Robert Dyas League Cup 14-15 - Round Two

Burgess Hill Town vs Horsham 19:30  

Saturday 29th November 2014

Ryman Premier

Billericay Town vs Leiston 15:00  
Dulwich Hamlet vs Kingstonian 15:00  
Enfield Town vs Harrow Borough 15:00  
Leatherhead P   P Bognor Regis Town
Maidstone United vs VCD Athletic 15:00  
Margate vs Grays Athletic 15:00  
Wingate & Finchley vs Hampton & Richmond Borough 15:00  
Witham Town vs Bury Town 15:00  

Ryman North

Aveley vs Dereham Town 15:00  
Brentwood Town vs Great Wakering Rovers 15:00  
Chatham Town vs Waltham Abbey 15:00  
Maldon & Tiptree vs Barkingside 15:00  
Needham Market vs Ware 15:00  
Redbridge vs Heybridge Swifts 15:00  
Romford vs Harlow Town 15:00  
Soham Town Rangers vs Brightlingsea Regent 15:00  
Thamesmead Town vs Cheshunt 15:00  
Tilbury vs Burnham Ramblers 15:00  

Ryman South

Carshalton Athletic vs Sittingbourne 15:00  
Chipstead vs Ramsgate 15:00  
Corinthian Casuals vs Worthing 15:00  
Faversham Town vs Folkestone Invicta 15:00  
Hythe Town vs Herne Bay 15:00  
Three Bridges vs Merstham 15:00  
Tooting & Mitcham United vs Walton & Hersham 15:00  
Walton Casuals vs South Park 15:00  
Whitstable Town vs Hastings United 15:00  
Whyteleafe vs Guernsey 15:00  

The FA Trophy 14-15 - Third Qualifying Round

Burgess Hill Town vs Leatherhead 15:00  
Ebbsfleet United vs Hendon 15:00  
Hayes & Yeading United vs Horsham 15:00  
Maidenhead United vs Metropolitan Police 15:00  
Peacehaven & Telscombe vs Gosport Borough 15:00  
St Neots Town vs AFC Sudbury 15:00  
TBA vs Cray Wanderers 15:00  
Tonbridge Angels vs Bromley 15:00  
Wimborne Town vs AFC Hornchurch 15:00  
Havant & Waterlooville vs East Thurrock United 19:45  

Latest News